گیلانیان
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ Tuesday, 4 August , 2020
دسامبر 10, 2019 کد خبر : 76276 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

گلوبال ریسرچ :

ایران را رها کنید؛ اسرائیل تهدید علیه بشریت

ایران را رها کنید؛ اسرائیل تهدید علیه بشریت

گیلانیان به گزارش الف : یک مرکز تحقیقاتی کانادایی زرادخانه اتمی رژیم صهیونیستی را تهدیدی علیه امنیت منطقه خواند و نوشت غرب از مقابله با این تهدیدات ناتوان بوده است در حالی که ایران را که برنامه های هسته ای صلح آمیز دارد، تهدید معرفی می کند. 

مرکز تحقیقاتی و خبری “گلوبال ریسرچ” در گزارشی به قلم “استفان لندمن” محقق ساکن شیکاگو از مرکز تحقیقات و جهانی سازی (سی آر جی) مستقر در مونترال کانادا نوشت اسرائیل که از اوایل دهه ۱۹۵۰ در حال تولید سلاح های اتمی بوده، ماهیتی خطرناک دارد گرچه موضع رسمی تل آویو در خصوص برنامه اتمی آن مخفیانه باقی مانده است.

به نوشته گلوبال ریسرچ مقامات اسرائیل از امضای “ان ی تی” (پیمان منع تولید و تکثیر تسلیحات اتمی) خودداری کرده، به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه نمی دهند از تاسیسات اتمی آن بازدید کنند، و به گفته فدراسیون دانشمندان آمریکایی و سایر کارشناسان، قادر است بمب های اتمی خود را به صورت هوایی، زمینی، دریایی به هر نقطه در خاورمیانه یا هر جای دیگر پرتاب کند.

این سازمان با بیان آنکه گفته می شود اسرائیل ۱۰۰ بمب اتمی در اختیار دارد، می افزاید این بمب ها قادرند در تمام اهداف زیرزمینی نفوذ کنند. به گزارش اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا، بازرسی آمریکایی ها از سایت های اتمی اسرائیل در دهه ۱۹۶۰ عمدتا بی حاصل بود زیرا بازرسان با محدودیت های شدید مواجه شدند، با این وجود  غرب از مقابله با این تهدیدات علیه صلح و ثبات منطقه ای ناتوان بوده است.

” برنامه هسته ای ایران هیچ گونه ماهیت نظامی نداشته و هرگز ندارد، مقامات ایرانی خواستار نابودی تسلیحات اتمی بوده، و برخلاف آمریکا و اسرائیل که اجازه بازرسی از سایت های هسته ای خود را نمی دهند، تاسیسات قانونی هسته ای ایران تحت شدیدترین نظارت های جهانی است و مقامات ایران نیز با بازرسان آژانس کاملا همکاری می کنند.”

به نوشته گلوبال ریسرچ، موشک های بالستیک، کروز و سایر موشک های ایران کاملا ماهیت دفاعی داشته و برنامه های موشکی تهران نیز کاملا منطبق با تعهدات مندرج در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است که توافق هسته ای ایران (برجام) را تایید کرده است. هیچ کدام از موشک های بالستیک یا هر نوع موشک دیگر ایران برای حمل کلاهک های هسته ای طراحی نشده و تنها از ماهیت متعارف برخوردارند؛ و هیچ مدرک دیگری خلاف این امر را نشان نمی دهد.

این گزارش می افزاید نه قطعنامه ۲۲۳۱ و نه هیچ یک از دیگر قطعنامه های شورای امنیت، تهران را از تولید قانونی موشک های بالستیک و آزمایش آن منع نکرده است. از طرف دیگر بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل، حق دفاع از خود غیرقابل انکار است. از سوی دیگر استفاده از قوه قهریه باید در زمان ضرورت، به صورت هدفمند و متناسب با تهدیدات باشد، مساله ای که ناتو – تحت آمریکا – و اسرائیل در جنگ های پیشگیرانه خود آن را نادیده می گیرند. در حالی که ایران قرن ها است به هیچ کشوری حمله نکرده است.

گلوبال ریسرچ با اشاره به آزمایش موشکی اخیر رژیم صهیونیستی افزود غرب در خصوص موشک های ما که تنها قادر به حمل کلاهک های متعارف هستند، دچار سکته ناقص می شود در حالی که  انگلیس، فرانسه و آلمان به اشتباه ایران را به نقض قطعنامه ۲۲۳۱ متهم می کنند.

این گزارش همچنین با بیان آن که مشاوران نظامی ایران به درخواست مقامات سوریه و عراق در این کشورها حضور دارند، می افزاید این افراد در حال مبارزه با عوامل داعش و دیگر نیروهای جهادی همفکر آن هستند که از حمایت آمریکا برخوردارند. . جمهوری اسلامی هیچ کشوری را تهدید نمی کند در حالی که ناتو که تحت امر آمریکا است و همچنین اسرائیل، تهدیدی علیه بشریت هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

کشاورزان برای حفظ سلامتی خود توصیه‌ها را جدی بگیرند

ضرورت رعایت نکات بهداشتی در فصل برداشت برنج؛

کشاورزان برای حفظ سلامتی خود توصیه‌ها را جدی بگیرند