گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز سه شنبه,۲۶ام دی ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی سه شنبه,۲۶ام دی ۱۳۹۶

کارشناس روابط بین‌الملل :

ایران نگرانی‌های موگرینی از فعالیت‌های موشکی را صریح و بااقتدار محکوم کند

گیلانیان : کارشناس روابط بین‌الملل به‌ضرورت محکوم کردن صریح و بااقتدار ایران از نگرانی‌های مسئول اتحادیه اروپا در رابطه با فعالیت‌های موشکی کشورمان تاکید کرد و گفت: آمریکا و اروپا دیپلماسی جمهوری اسلامی در تحولات منطقه را هدف گرفته است.

رضا سیمبر در واکنش به گمانه‌زنی‌های موگرینی، مسئول اتحادیه اروپا مبنی بر نگرانی‌ها در خصوص فعالیت‌های موشکی ایران بابیان اینکه نگاه برجامی به مذاکرات بسط دادن آن به برجام های بعدی بود، اظهار کرد: آمریکا و اتحادیه اروپا از ابتدا هم تلاش می‌کردند تا با انعقاد برجام اول به برجام های دو، سه و بعدی، ایران را مشغول به خود کند.

وی بابیان اینکه اتحادیه اروپا و آمریکا توانستند در برجام به اهداف خود برسند و سعی هم دارند برجام های آینده را به سمت اهداف بعدی خود بکشند، افزود: هدف از مذاکرات برجام تهدید توان نظامی ما هم نیست بلکه استکبار جهانی به سردمداری آمریکا و اروپا استراتژی جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار داده‌اند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان با اشاره به نقش دیپلماتیک جمهوری اسلامی در ترسیم آینده کشورهای منطقه گفت: آمریکا و اروپا تأثیر دیپلماتیک جمهوری اسلامی را در تحولات منطقه‌ای دیده و اکنون آن را مورد هدف خود قرار داده‌اند.

کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به زیاده‌خواهی‌های آمریکا و اروپا بیان کرد: یقیناً اگر آمریکا و اتحادیه اروپا در مذاکرات موشکی هم به توافقاتی برسند مسائلی دیگر را مطرح خواهند کرد.

مدیر گروه علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه گیلان با تاکید بر اعلام موضع صریح جمهوری اسلامی ایران و محکوم کردن نگرانی‌ها در خصوص مسائل موشکی کشور گفت: لازم است موضع اقتدار جمهوری اسلامی ایران در مرحله اول گمانه‌زنی‌ها حفظ شود و مسئولین ما یک‌صدا مذاکرات در سایر مراحل را قبول نکنند و به‌هیچ‌وجه سر یک میز مذاکره با آن‌ها ننشینند.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار