گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
فوریه 5, 2014 کد خبر : 24419 دسته‌بندی نشده

بهنگام برفروبی جاده ها مراقب کابل نوری باشید !

اینترنت هم در حال بحرانی شدن است !

اینترنت هم در حال بحرانی شدن است !

اختصاصی گیلانیان : از قدیم گفته اند : “خانه ای دو کدبانوست – خاکش تا سر زانو است ” ربط این شعر با مسئله اینترنت ما است که بین بخش خصوصی و متولی شبه خصوصی گیر کرده و معلوم نیست از دست کدامیک به کجا باید پناه برد !؟

یک روزی می گفتند به شرکت مخابرات پنای باند نمی دهند ولی او همچنان در حال فروش است کما اینکه مدیر عامل محترم شرکت مخابرات در یک دیدار مهم به این نکته اعتراف کرد ولی خاصیت میز مدیریتی پاسخ سر به هوا و انکار همه کاستی هاست .

برخی معتقدند شرکت های خدماتی اینترنت بیش از ظرفیت خود اشتراک می دهند و این امر باعث می شود اینترنت برغم پر سرعت و کم سرعت و کند سرعت همه مثل هم به اینترنت لاک پشتی تبدیل شوند و برای بارگذاری یک مطلب مرتب قطع وصل شوند .

بنظر می رسد اینترنت استان نیز مثل هوای گیلان باشد ، همانطوری که آسمان گیلان قادر است در رشت حدود ۹۰ سانت ، در صومعه سرا بیش از ۲۰۰ سانت و در آبکنار ۲۷۰ سانت برف ببارد ، اینترنت هم قادر است گاهی از حال برود و عملا قطع ارتباط کند و گاهی هم افتان و خیزان مسافرش را به مقصد برساند .

به هر تقدیر کسی تا کنون نیامده بگوید اینترنت ناپایدار ما کی پایدار می شود تا بین دایل آپ و پرسرعت فرقی گذاشته شود و در اینترنت پرسرعت نیز فاوت ۱۲۸ – ۲۵۶ – ۵۱۲ و ۱۰۲۴ احساس شود .

شاهد از غیب رسید در طول نوشتن و بارگذاری همین مطلب یک بار اینترنت ما قطع و پس از انتظار نه چندان طولانی دوباره وصل شد ؛ انگار بولدوزر ها و گریدر ها بهنگام پاکسازی جاده های برفگیر استان ضربه ای به کابل نوری مخابرات می زنند که این قطع و وصل ها حاصل می شود !!؟؟

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی