گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
آوریل 24, 2012 کد خبر : 8325 دسته‌بندی نشده

نگاهی به مرحله دوم نهمین دوره انتخابات مجلس در گیلان

این سه نفر ؟

این سه نفر ؟

اختصاصی گیلانیان : روزهای اندکی تا برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس نهم در تاریخ پانزده اردیبهشت سال ۹۱ ۱۳باقی مانده است و فضای سیاسی و رسانه ای کشور روز به روز شاهد جو انتخاباتی بیشتری در ۳۳ حوزه انتخابیه سراسر کشور می باشد ، چراکه ۶۵ کرسی باقیمانده در مرحله دوم با توجه به مرزبندی و خط کشی های جدید در طیف های مختلف اصولگرایان دارای اهمیت و جایگاه ویژه ای است . شهروندان گیلانی نیز در مرحله نخست ، ۱۰ نماینده خویش را شناخته اند و در مرحله دوم می بایست ۳ منتخب دیگر را در دو حوزه انتخابیه راهی بهارستان نمایند .

حوزه انتخابیه «تالش ، رضوانشهر و ماسال»

در این حوزه طی چند روز اخیر بر اساس اعلام نظر نهایی شورای محترم نگهبان مبنی بر ابطال آراء فرد دوم به دلیل فقدان مدرک تحصیلی در حال سپری نمودن حال و هوای متفاوتی است و همگان در انتظار نحوه  چرخش ۳۷۰۰۰ رأی نفر دوم و چگونگی میزان تمایل مردم به نفرات اول و سوم می باشند که این امر در کنار نحوه تبلیغات و لابی های سیاسیون ، شور انتخاباتی گسترده ای را در این منطقه به دنبال خواهد داشت .

و اما مرکز استان گیلان ؛ «حوزه انتخابیه رشت» :

شهری که به جهت شاخصه های اقتصادی، سیاسی ، اجتماعی و … تشنه  رسالت واقعی یک نماینده بر اساس کارآیی های لازم و منطبق بر خواست و مطالبات شهروندانش می باشد تا در دوره چهارساله مجلس نهم قربانی منافع شخصی نگردد ! و فقدان صاحب نظران در این جایگاه مقدس برای افکار عمومی در هاله ای از ابهام قرار نگیرد ! آری ، افکار عمومی و مردم داوران خوبی برای قضاوت هستند و تفاوت خادم  با سیاست بازان را به خوبی تشخیص می دهند و نسبت به شعارها و یا برگه های تبلیغاتی غیر واقعی آگاهی های لازم را دارند و می دانند که فردی باید نماینده شود تا با بهره گیری از توانایی های شخصی و قدرت بیان  در یک مجلس کارآمد و عدالت محور پیگیر مصوباتی باشد که گره گشای کار مردم شهر و استانش باشد و اینگونه نقش سازنده و ماندگاری ایفا کند، نه آنچنان که برخی در ادوار گذشته به عنوان منتخب مردم ، تنها وزنه ای برای افراد سفارشی بودند!!!  و به قول حافظ پر آوازه :

هرکه شد محرم دل در حرم یار بماند . . . و آن که این کار ندانست در انکار بماند

به هر تقدیر در فرصت پیش آمده به مهمترین مسئولیت های هر یک از چهار نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات مجلس نهم می پردازیم :

(طبق حروف الفبا)

۱- سردار سید علی آقازاده دافساری :

* فرمانده سابق بسیج ، سپاه و نیروی انتظامی / *نماینده دوره هشتم و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

۲- مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی :

*مشاورمعاون رئیس جمهور / * رئیس سابق سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران

۳- سردار نظر علی علیزاده رودسری :

* فرمانده سابق سپاه منطقه گیلان و جانشین سپاه قدس گیلان /* فرمانده سپاه پاسداران در شهرستان های مختلف استان

۴- جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی :

* مدیر کل سابق آموزش و پرورش گیلان / * نماینده دوره هشتم و عضو کمیسیون برنامه و بودجه

در این بین ، به نظر می رسد ورود و حمایت دکتر تأمینی با کسب بیش از ۸۰ هزار رأی به عنوان نخستین  پیروز در مرحله اول از مهندس جعفرزاده و سردار علیزاده ، مختصات رقابت در مرحله دوم انتخابات پیش روی رشت را با گمانه زنی های فراوان در اذهان عمومی روبرو نموده است . همچنین دو نامزد دیگر برای استمرار حضور در بهارستان ، مستلزم رو نمودن برگی نو در ساختارفعالیت ها و تبلیغات خویش هستند تا به نوعی در عرصه رقابت بازنمانند !

اما کمی به مرحله نخست تبلیغات انتخاباتی بازگردیم ،از جمله شعارهای مشترک تمامی چهار نامزد فوق ، اصل «قانون گرایی» بود و از آنجایی که این وظیفه مهم با توجه به نوع مسئولیت آینده آنها از اهمیت دو چندانی برخوردار است ، به واقع تا چه حدی شاهد رعایت دستور العمل های ابلاغی در مورد شیوه قانونی تبلیغات از سوی هر یک از نامزدها بودیم ؟

آیا بزرگورانی که خود را با تجربه می دانستند،  بیشتر به رعایت قانون  همت گماشتند یا خیر؟ ( سوالی که پاسخ آن در وجدان بیدار همشهریان رشتی به روشنی آشکار است!) . اینجانست که مردم حق دارند تا در برابر دیگر وعده های به مراتب رویایی تر و هیجانی تر ، تردید نمایند !   به قول جامی :

 ذات نایافته از هستی بخش … کی تواند که شود هستی بخش ؟!

درپایان امیدواریم که تمام توان و قدرت نمایندگان آینده به شعارهای غیر واقعی دوران انتخابات ختم نشود و در واقع رجالی به خانه ملت راه یابند که با طرح مشکلات و مصائب مردم منطقه خویش در تریبون ملی نسبت به تخصیص اعتبارات لازم ، فعال و کوشا باشند و خدایی نخواسته افرادی  را روانه کمیسیون های تخصصی نکنیم که ، حاصل حضورشان سیر نزولی در روند تحولات و تصویب قوانین باشد !

پس بیایم ” این سه نفر ” باقیمانده را با دقت کافی انتخاب کنیم و گیلان را دریابیم که دیگر روش های آزمون و خطا برایمان عایدی ندارند !

اخبار مرتبط

نظرات

  • سلام، ضمن عرض ادب و احترم خدمت مردم فهیم شهرستان رشت و حومه، امید دارم نماینگانی از بین این افراد انتخاب بشود که زنگ تفریح وزراء نباشد، و درعین حال قانونگذاری نظارت کافی و وافی بر روند اجرایی کشور علی الخصوص استان و علی القاعده حوزه انتخابی خود داشته باشد.

  • سلام، ضمن عرض ادب و احترام خدمت مردم فهیم شهرستان رشت و حومه، امید دارم نمایندگانی از بین این افراد انتخاب بشود که زنگ تفریح وزراء نباشد، و درعین حال درقانونگذاری با نظر به مشکلات مردم ارائه طریق نمایدونظارت کافی و وافی بر روند اجرایی کشور علی الخصوص استان و علی القاعده حوزه انتخابی خود داشته باشد

  • از این بین فقط مهندس جعفرزاده توانایی حرکتی سازنده و جرات برای احقاق حق مردم ستم دیده رشت داره . خدا حفظش کنه

  • رای اینکه سالها پیش ازبقیه حرکتش را آغاز کرده و کهنه کار است برعکس اینکه ازهمه جوانتر است؟خدابه همراهش !امید آنکه همشهریان فهیم همت کنند وایشان را به مقصد نهایی همه مان که آبادانی استان است همراهی کنند!به امید عزت وسربلندی شان!

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی