سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ Tuesday, 24 April , 2018
بهمن ۱۹, ۱۳۹۵ کد خبر : 56720 خبر ها

بارش برف اخیر به پست های انتقال و فوق هیچگونه آسیبی وارد نکرد

بارش برف اخیر به پست های انتقال و فوق هیچگونه آسیبی وارد نکرد

گیلانیان : مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان دربارش برف اخیر به پست های انتقال و فوق توزیع شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان هیچگونه آسیبی وارد نشد.

عظیم بلبل آبادی که به مناسبت گرامیداشت ایام ا… دهه مبارک فجر در جمع اصحاب رسانه با بیان این مطلب افزود : پایداری شبکه های انتقال و فوق توزیع برق در سطوح ولتاژی ۶۳، ۱۳۲، ۲۳۰ و ۴۰۰ کیلوولت در حیطه کاری اصلی شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان می باشد.

وی اضافه کرد: علیرغم اینکه بارش برف به پستهای انتقال و فوق توزیع خساراتی وارد نکرد ولی از ۲۸۷۰ کیلومتر مدار خطوط تغذیه کننده پست ها، حدود ۱۰۷۵ کیلومتر مدار تحت تاثیر بارش برف قرار گرفتند. یعنی ۳۷ درصد این خطوط تحت تاثیر اثرات مکانیکی و الکتریکی ناشی از بارش برف قرار گرفتند و پدیده گذرا و موقتی چند دقیقه ای«گالوپینگ» به وجود آوردند.

وی ادامه داد : این پدیده از جدا شدن برف های سنگین از سیم های خطوط برق حادث می شود که می تواند منجر به اتصال فازها به همدیگر و حتی پارگی سیم فاز و یا سیم گارد شود.

مهندس عظیم بلبل آبادی با اشاره به تلاش ارزنده کارکنان گفت: کارکنان زحمتکش این شرکت آسیب دیدگی ها را در کوتاهترین مدت ممکن ترمیم کردند ، بطوریکه در ساعات پایانی روز پنجشنبه ۹۵/۱۱/۱۴ همه شبکه های انتقال و فوق توزیع پایدار شدند.

وی افزود: در منطقه آزاد انزلی با توجه به اینکه پست ۲۰/۶۳ کیلوولت منطقه آزاد از مدار خارج شد، اما خوشبختانه پست های ۲۰/۶۳ کیلوولت مجاور پست منطقه آزاد، ناحیه مذکور را تحت پوشش قرار داد و هیچگونه مشکلی بابت تامین انرژی برق این منطقه نداشتیم.

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان در خصوص پروژه های در دست اجراگفت: در نیمه دوم سال ۹۴ یکصد میلیارد تومان پروژه جدید اجرایی شد که این پروژه ها در دوره ۱۶ تا ۱۸ ماهه به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود : از جمله پروژه های در دست اجرا می توان از پروژه پست ۲۰/۶۳ کیلوولت توحید گلسار رشت، پست ۲۰/۶۳ کیلوولت مسکن مهر، پست ۲۰/۶۳ کیلوولت صومعه سرا و خطوط تغذیه کننده پستهای یاد شده و همچنین ۲ دستگاه پست سیار و … نام برد.

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان در خصوص پتانسیل انرژیهای نو در این استان گفت: استان گیلان در بحث انرژیهای نو از موهبت های الهی بسیار خوبی برخوردار است و بیش از ۳۰۰۰ مگاوات پتانسیل انرژی باد در منجیل و اطراف این منطقه وجود دارد که با همکاریهای شرکت های سانا و توانیر برنامه ریزیهای لازم برای سرمایه گذاری در این بخش تدارک دیده شد که خوشبختانه مورد استقبال سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار گرفته است

وی همچنین در مورد انرژی تجدیدپذیر بادی گفت : حدود ۳۵۰ مگاوات پروژه کاملا فعال شده است. و برای ایجاد ۱۵۰ مگاوات هم در حال مذاکره هستیم.
وی ادامه داد : در مباحث انرژی خورشیدی نیز ۶۰ مگاوات کاملا فعال است که ۴۰ مگاوات از سوی سرمایه گذاران خارجی و ۲۰ مگاوات از سوی سرمایه گذاران داخل کشور در دست اجرا است.

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان در مورد نیروگاه های مولد مقیاس کوچک گفت: در بحث مولدهای مقیاس کوچک ۲۵ مگاواتی تاکنون برای ۶ مولد ۱۵۰ مگاوات تولید انرژی برق قرارداد منعقد شده است.

بلبل آبادی در مورد کاهش تلفات افزود : در بحث کاهش تلفات شبکه انتقال و فوق توزیع این شرکت با ۱/۶۸ درصد در حقیقت در کف میزان کاهش و در بهترین شرایط در سطح کشور قرار داریم.

وی در مورد اثرات تخریبی بارش برف و سقوط دکل ها گفت : در پی بارش برف اخیر در استان گیلان ۷ دستگاه دکل سقوط و یکدستگاه آسیب جدی دیده است که ۲ دستگاه در خمام و بقیه در دیگر نقاط بودند و سقوط این دکل ها می تواند دلایل و علت های متعددی داشته باشد و به هیچ وجه ظرف یک هفته نمی توان دلایل سقوط را تشخیص داد و این کار زمان بر است و از سوی کارشناسان ذیربط در دست بررسی است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش