گیلانیان
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ Saturday, 14 December , 2019
مهر ۲۴, ۱۳۹۸ کد خبر : 75418 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

بارندگی‌های اخیر ۲۰۰ میلیارد تومان خسارت در گیلان برجای گذاشت

بارندگی‌های اخیر ۲۰۰ میلیارد تومان خسارت در گیلان برجای گذاشت

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: بارندگی‌های اخیر، ۲۰۰ میلیارد و ۵۳۴ میلیون تومان به ۱۴ شهرستان گیلان خسارت وارد کرد.

ارسلان زارع صبح امروز از پل خسارت‌دیده ناشی از بارش‌های شدید اخیر در بخش رانکوه املش بازدید کرد و اظهار داشت: بارندگی‌های اخیر در استان گیلان از لحاظ میزان بارش در ۵۰ سال گذشته کم سابقه بود.

استاندار گیلان از خسارت ۲۰۰ میلیارد و ۵۳۴ میلیونی بارندگی‌های اخیر به ۱۴ شهرستان استان خبر داد و ابراز داشت: در مدت زمان ۱۵ ساعت، ۲۵۰ میلی‌متر باران در شهرستان املش بارید در حالی که سالانه در ۱۰ استان کشور کمتر از ۲۵۰ میلی‌متر باران می‌بارد.

زارع با بیان اینکه خسارت‌های ناشی از بارندگی شدید در استان در بخش‌های مختلف تأسیسات زیربنایی، ساختمان‌های مسکونی، تجاری و بخش کشاورزی بود تصریح کرد: پیگیری‌های متعددی برای جبران خسارت‌ها در حال انجام است.

وی با بیان اینکه گزارش بارندگی‌ها و سیل اخیر در استان به وزیر کشور ارائه شد خاطرنشان کرد: بنده در این خصوص مذاکراتی با معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه داشتم و گزارش‌ها ارائه شد و برنامه و اعتبار لازم نیز برای جبران خسارت‌ در نظرگرفته شد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به لزوم اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از خسارت‌های ناشی از بارندگی در استان افزود: بنده در جلسات مختلف با مسئولان دستگاه‌های اجرایی همواره به اقدامات پیشگیرانه و آمادگی کامل دستگاه‌ها در مقابله با بحران تأکید کردم.

زارع با بیان اینکه برخی تأسیسات زیربنایی در استان گیلان دارای قدمت بالایی هستند عنوان کرد: برخی از این تأسیسات زیربنایی دارای قدمت بالایی هستند اما از استانداردهای لازم برخوردار نبوده و برای کاهش خسارت و عدم تخریب آنها باید اقدامات پیشگیرانه را با جدیت انجام داد.

استاندار گیلان با اشاره به تخریب پل رانکوه شهرستان املش بیان کرد: بررسی‌های لازم برای علت تخریب پل رانکوه شهرستان املش نیز باید انجام شود چون این پل هم از قدمت بالایی برخوردار بود و اگر سهل‌انگاری وجود داشت باید علت آن مشخص شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

گیلانیان به گزارش فارس : با دستور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه هنرمندان کماکان از پرداخت مالیات به صورت کامل معاف هستند؛ این در حالی است که مالیات حقوق کارگران و کارمندان پیش از پرداخت به آن‌ها از حساب‌شان کسر می‌شود!

سلبریتی‌ها لاکچری