گیلانیان
یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ Sunday, 24 January , 2021
نوامبر 24, 2020 کد خبر : 80407 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

فرمانده تخصص‌های دریایی نداجا رشت :

«بازدارندگی» ثمره نیروی انسانی متعهد و تجهیزات به‌روز؛ اقتدار نیروی دریایی ارتش زبانزد عام و خاص است

«بازدارندگی» ثمره نیروی انسانی متعهد و تجهیزات به‌روز؛ اقتدار نیروی دریایی ارتش زبانزد عام و خاص است

گیلانیان : فرمانده تخصص‌های دریایی نداجا رشت «بازدارندگی» را ثمره نیروی انسانی متعهد و تجهیزات به‌روز دانست و گفت: اقتدار نیروی دریایی ارتش زبانزد عام و خاص است.

امیر دریادار دوم مهدی شعبانزاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک میلاد یازدهمین اختر تابناک آسمان ولایت حضرت امام حسن عسکری(ع) اظهار داشت: ۷ آذرماه روز نیروی دریایی و روز حماسه‌آفرینی‌ و دلاور‌ی‌های دریادلان ارتش جمهوری اسلامی ایران را تبریک عرض می‌کنم.

فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا رشت‌ فرمان تاریخی امام(ره) در نامگذاری ۷ آذرماه به‌مناسبت حماسه بزرگ عملیات مروارید به‌عنوان یکی از عملیات‌های مهم نیروی دریایی در جنگ تحمیلی را مورد اشاره قرار داد و گفت: نوع این عملیات هم‌اکنون در بسیاری از دانشگاه‌ها در حال تدریس است که نشان از موفقیت‌های زیاد عملیات مروارید دارد.

امیر شعبانزاده با بیان اینکه خدمات بسیار، اقتدار و صیانت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز در کنار نیروی دریایی سپاه زبانزد عام و خاص است تصریح کرد: اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی پس از پیروزی انقلاب مرهون مولفه‌های زیادی بوده اما مولفه مهم نیروهای مسلح و جان‌فشانی آن‌ها در راه نظام از دوران دفاع مقدس آغاز شد.

وی با اشاره به دستاوردهای بزرگ نیروهای مسلح برای نظام اسلامی در طول این سال‌ها عنوان کرد: این دستاوردها و موفقیت‌ها همچنان با حضور جوانان متخصص در نیروهای مسلح ادامه دارد و نیروی دریایی ارتش نیز همزمان با آغاز دفاع مقدس، ماموریت‌های سازمانی و ذاتی خود را به‌نحو احسنت انجام داد و این ماموریت‌ها امروز با پیشرفت در همه حوزه‌ها ادامه دارد.

فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نیروی دریایی ارتش در رشت‌ افزود: در دفاع مقدس، پس از اینکه رژیم بعث یک هجوم سراسری را با حمایت استکبار علیه نظام  اسلامی ایران آغاز کرد نیروی دریایی ارتش نیز هم‌آوا با سایر نیروهای مسلح به صحنه آمد و به فرمان رهبری لبیک گفت.

امیر شعبانزاده با بیان اینکه حماسه ۷ آذرماه و عملیات درخشان مروارید حاصل سلسله عملیات‌های متنوعی بوده که به عملیات مروارید منتهی شد تصریح کرد: رژیم بعث عراق پس از اینکه وارد صحنه شد، قصد داشتند در منطقه خلیج فارس جنگ را آغاز کنند اما دریادلان نیروی دریایی در عملیات غرورآفرین مروارید این اجازه را به دشمن ندادند.

وی برخی دستاوردهای عملیات غرورآفرین مروارید را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: حفظ و صیانت دریایی تا پایان جنگ تحمیلی، جلوگیری از صدور نفت عراق و قطع کامل خطوط مواصلاتی دشمن، بمباران دو سکوی نفتی مهم عراق، محاصره کامل بنادر فاو و ام‌القصر که این دستاوردها باعث شد رژیم بعث در وضعیت خفگی قرار بگیرد.

فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا رشت‌ خاطرنشان کرد: محروم شدن کامل رژیم بعث از عملیات دریایی تا پایان جنگ تحمیلی، انهدام ۷ ناوچه و تعدادی هواپیمای عراق توسط قهرمانان نیروی دریایی که باعث تقویت انگیزه رزمندگان شد که می‌توان در برابر دشمن تا دندان مسلح جنگید و ایستادگی کرد.

امیر شعبانزاده ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای همیشه قهرمان ناوچه پیکان و تیزپروازان نیروی هوایی ارتش و همچنین دریادلان حاضر در صحنه گفت: رزمندگان در این راه تا آخرین گلوله، موشک و قطره خون قهرمانانه ایستادند و راه آنان و تمام شهدای حماسه غرورآفرین عملیات مروارید را گرامی می‌داریم.

وی با بیان اینکه دشمن پس از دوران دفاع مقدس از طریق اِعمال تحریم و فشار با تمام توان وارد عمل شد تا چرخه اقتصاد ایران دچار مشکل شود ابراز داشت: در طول دفاع مقدس، ۱۰ هزار کشتی تجاری و نفتکش توسط تیم‌های عملیاتی و ناوهای قهرمان نیروی دریایی ارتش اسکورت و به مقاصد خود رسیدند.

فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا رشت‌ با اشاره به چند مولفه‌ مهم در نیروی دریایی ارتش عنوان کرد: تربیت نیروی انسانی متعهد و آموزش‌دیده که با بهره‌مندی از تجهیزات و موشک‌ها بتواند بازدارندگی ایجاد کند از جمله مولفه‌های مهم است که در این راستا جوانان بسیاری در دانشگاه‌های ارتش آموزش می‌بینند.

امیر شعبانزاده با بیان اینکه اکثر بدنه نیروی دریایی ارتش در همین مرکز تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) رشت‌ آموزش دیده و‌ به بدنه نیروی دریایی ارتش اضافه می‌شوند افزود: این جوانان در دوره‌های مختلف آموزشی قرار می‌گیرند و در کنار آموزش نظامی، پرورش، تزکیه نفس و تقویت اعتقادات نیز در صدر کار است.

وی با اشاره به اینکه پژوهش‌های ارائه شده در این مرکز براساس نیازهای نیروی دریایی ارتش خواهد بود تصریح کرد: قبل از انقلاب در حوزه ساخت شناورها و تجهیزات برای رزم در دریا کاملاً به دیگر کشورها وابسته بودیم اما امروز در نقطه‌ای ایستاده‌ایم که به دیگران وابسته نیستیم.

فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا رشت‌ بیان کرد: پس از فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه “شناوری بسازید که بتواند موشک و بالگرد حمل کند”، جوانان این مرز و بوم با فرمان رهبرشان پای کار آمدند و نخستین شناور بومی را به آب فرستادند البته ساخت این شناور مدت‌ها طول کشید زیرا نیاز به تکنولوژی و امکانات داشتیم.

امیر شعبانزاده با بیان اینکه هم‌اکنون ناو آموزشی خلیج فارس نیز در حال نهایی شدن است و به‌زودی به بدنه نیروی دریایی ارتش اضافه خواهد شد گفت: در حوزه زیرسطحی به توانمندی‌های خوبی رسیدیم و زیردریایی فاتح با بُرد عملیاتی بلند راه‌اندازی شد و توانمندی‌های موشکی نیز در بُرد عملیاتی و دقت رو به ارتقاء است.

وی پهپادها را چشم بینای فرماندهان عنوان کرد و ابراز داشت: پهپادها این قابلیت را دارند که اخبار و اطلاعات دقیق دشمن را رصد و شناسایی کنند و در اختیار فرماندهان قرار دهند و امروز بسیاری از تحقیقات و طراحی‌ها توسط جوانان همین مرز و بوم انجام می‌شود و تجهیزات نیز بومی‌سازی شده است و ثمره این نیروی انسانی متعهد و تجهیزات، “بازدارندگی” است.

فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا رشت‌ افزود: هم‌اکنون هفتادمین ناوگروه رسمی و اطلاعاتی نیروی دریایی ارتش درحال گشت‌زنی و تامین خطوط مواصلاتی کشتی‌رانی و نفتکش‌ها در دریاها است و حتی یک مورد ربایش کشتی نداریم.

امیر شعبانزاده با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش امروز به لطف الهی و با فرمان رهبر معظم انقلاب در سواحل مکران حضور یافته و دستاوردهایی نیز در این حوزه داشته است خاطرنشان کرد: توجه ویژه به جوانان و توجه به علم و پژوهش از جمله موضوعاتی است که که در بیانیه گام دوم انقلاب مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده و نیروی دریایی ارتش نیز به این موضوعات توجه ویژه دارد.

وی با اشاره به اینکه نیروی دریایی ارتش همچون دیگر نیروهای مسلح در حوادث مختلف و بلایای طبیعی نیز در کنار مردم و با مردم است و در این مسیر از هیچ خدمتی دریغ نمی‌کند افزود: مردم‌یاری و در کنار مردم بودن را جزو وظایف اساسی خود می‌دانیم و در بحران کرونا نیز سومین بیمارستان معین استان یعنی بیمارستان حضرت ولی‌عصر(عج) ارتش را در اختیار بیماران کرونا قرار داریم و همچنان آمادگی برای خدمت‌رسانی به مردم داریم.

فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا رشت‌ خاطرنشان کرد: تاکنون ۷ مرحله از رزمایش مواسات در نیروی دریایی ارتش در رشت اجرا شده و این روند همچنان ادامه دارد و به‌مناسبت ۷ آذرماه نیز برنامه‌ اهدای خون، مسابقه کتابخوانی در سطح کارکنان و خانواده‌ها، خاطره‌گویی پیشکسوتان و دیدار با جانبازان و خانواده شهدا در برنامه است.

امیر شعبانزاده افزود: دیدار با خانواده بازنشستگان، طراحی بنرها و پوسترها از بیانات رهبری در خصوص نیروی دریایی در فضای حقیقی و مجازی، برگزاری دعای توسل، ندبه و شعرهای حماسی در مراکز سازمانی، اجرای سرودهای حماسی ۷ آذر به‌صورت سیار، راه‌اندازی ایستگاه‌های صلواتی ضدعفونی، محفل انس با قران، طرح مواسات و کمک مومنانه، ویزیت رایگان از دیگر برنامه‌ها هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

کشف ۹۱۴ هزار قلم کالای احتکار شده پزشکی و بهداشتی در گیلان

فرمانده نیروی انتظامی گیلان خبر داد :

کشف ۹۱۴ هزار قلم کالای احتکار شده پزشکی و بهداشتی در گیلان

دولت برخی ازقوانین مصوب مجلس را اجرا نمی کند

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس :

دولت برخی ازقوانین مصوب مجلس را اجرا نمی کند

سوء مدیریت عامل اصلی نابسامانی وضعیت بورس

نماینده لاهیجان و سیاهکل :

سوء مدیریت عامل اصلی نابسامانی وضعیت بورس