گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
اکتبر 24, 2012 کد خبر : 13970 خبر ها

غلامعلي جعفرزاده ، نماينده مردم رشت :

بازدید از مناطق جنگی امری بسیار پسندیده است

بازدید از مناطق جنگی امری بسیار پسندیده است

گیلانیان : مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از حادثه درگذشت ۲۶ دانش آموز راهیان نور بر اثر صانحه رانندگی گفت: این واقعه ای بسیار تلخ و ناگوار بود و بنده نیز به نوبه خود به خانواده این عزیزان تسلیت عرض می نمایم.

وی افزود: امروز در جلسه  کمیسیون آموزش و تحقیقات با حضور وزیر آموزش و پرورش و سردار فضلی ، فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور برگزار شد و بنده عرض کردم : باید تدابیری اندیشیده شود که در آینده شاهد این گونه حوادث ناگوار نباشیم ، در صورتی که اصل قضیه یعنی بازدید و دیدار نوجوانان و جوانان از مناطق جنگی امری بسیار پسندیده است  و نباید با این حوادث بهانه ای ایجاد شود تا مورد اعتراض قرار گیرد.

جعفرزاده با بیان اینکه نباید فرصت را برای کسانی ایجاد کنیم تا این سفرها را زیر سئوال ببرند ، اظهار داشت : در این حادثه بجای تسلی دادن دل داغدار خانواده های آن عزیزان سفر کرده ، متاسفانه هجمه و ظلم بزرگی علیه مجموعه بسیج، سپاه و آموزش و پرورش ایجاد شده که از عدالت بدور است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: همین سفرهای راهیان نور ، روحیه از دست رفته هزاران نفر را زنده کرد و طی این بازدید ها واقعاً جوانان و نوجوانی که با آن دوران فاصله داشتند ، ضمن آشنایی با ایثار و رشادت شهدا و ایثارگران خود نیز دچار تحولاتی روحی بسیار مثبتی شدند .

سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس با بیان  اینکه راهیان نور، به عنوان حج بصیرت و سفر به کربلای ایران، یکی از اقدامات مهم، مؤثر و ارزشمند فرهنگی سپاه و بسیج است و باید تقویت، حمایت و مشکلات آن نیز رفع شود ، گفت: نظر شخصی بنده اینست که ما اگر در سر کلاسهای درس و دانشگاه دانشمند هسته ای هم پرورش دهیم که اعتقادی به نظام و ارزشها نداشته و واقعیت جنگ و راه شهدا را درک نکرده باشد، راه درست را نرفته ایم.

جعفرزاده در پایان گفت : بنا بر تحقیقات بنده ، اجباری در خصوص اعزام به مناطق جنگی راهیان نور نیست و این موضوع با استقبال از سوی خود دانش آموزان و دانشجویان نیز مواجه است ولی باید تدابیری اندیشیده شود تا هم استفاده بهتری از این ظرفیت ها  بعمل آید و هم تمهیدات لازم برای پیشگیری از این حوادث تلخ پیش بینی گردد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی