گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
نوامبر 17, 2013 کد خبر : 22450 دسته‌بندی نشده

جهت ثبت در تاریخ :

بازدید استاندارگیلان از مناطق آب گرفته شهر رشت

بازدید استاندارگیلان از مناطق آب گرفته شهر رشت

گیلانیان : در پی بارش شدید باران در شهر رشت که موجب آبگرفتگی برخی مناطق این شهر شد، ، دکتر نجفی به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی ، مدیرکل مدیریت بحران استانداری، سرپرست شهرداری رشت  و جمعی از مدیران دستگاه های خدمات رسان با حضور در مناطق آبگرفته رشت ، دستورات لازم را جهت تسریع درامر خدمات رسانی به مردم و رفع مشکل آبگرفتگی به مسئولین مربوطه صادر کرد .

 استاندار گیلان در حاشیه این بازدید میدانی با تأکید براینکه تمامی دستگاه های خدمات رسان باید در حداقل زمان ممکن نسبت به رفع نقاط آبگرفته تلاش نمایند، گفت : تعطیلی یک روز شهر رشت آسیب های اقتصادی زیادی به استان وارد وارد می کند و نباید به راحتی از کنار این موضوع گذشت.

 دکتر نجفی از بارش بیش از ۴۰ تا ۷۵  میلمتری باران در رشت خبرداد و افزود : اکیپ های امدادی و عملیاتی جهت خدمات رسانی به مردم وارد عمل شده اند و تلاش خواهیم نمود در حداقل زمان ممکن مشکلات موجود برطرف شود .

 نماینده عالی دولت در گیلان افزود : اگرچه بارش زیاد باران درمدت زمان کوتاه باعث بخشی از این مشکلات شده اما بادستگاههایی که کم کاری کنند برخورد می شود .

 وی با تأکید براینکه دستگاه های خدمات رسان به ویژه آب و فاضلاب شهری و شهرداری به موقع پیش بینی های لازم را انجام و برای جلوگیری از بروز این مشکلات باید برنامه ریزی بلند مدت انجام دهند گفت : نباید در شهر رشت به عنوان شهر باران که می تواند عروس شهرهای ایران باشد  آبگرفتگی معابر و ایجاد زحمت برای مردم   شود .

 استاندار گیلان با اشاره به اجرای طرح های روان آب های سطحی در رشت گفت : قول می دهم در ظرف ۶ ماه تجهیزات لازم از جمله لوله های مورد نیاز برای اجرای این طرح در اختیار شهرداری قرار گیرد تا بخش زیادی از مشکلات برطرف شود .

 وی همچنین ادامه داد : براساس برنامه قراربود امروز  به همراه  شورای شهر و مدیران شهرداری رشت از پروژه های هدایت روان آب های سطحی بازدید کنیم که همزمانی این بارش ها و این بازدیدباعث شد تا ازنزدیک بیشتر مشکلات مشخص شود .

 همچنین نماینده عالی دولت در گیلان در پی بارش شدید باران به معاونان هماهنگی امورعمرانی و سیاسی امنیتی و اجتماعی خود دستور داد بصورت ویژه وضعیت خدمت رسانی به مردم شهرستان های رشت و سیاهکل را پیگیری کنند.

 گفتنی است : بارش شدید باران از بامداد امروز آغاز شده و براساس پیش بینی سازمان هواشناسی تا ساعاتی دیگر از شدت بارش ها کاسته می شود ./منبع : استانداری گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی