گیلانیان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023
ژوئن 20, 2012 کد خبر : 10072 خبر ها

بر اثر پيگيري آيت الله قرباني :

بازدید مشترک نماینده ولی فقیه و استاندار از باغ کشاورزی لاهیجان

بازدید مشترک نماینده ولی فقیه و استاندار از باغ کشاورزی لاهیجان

گیلانیان – به گزارش سفیر سبز عصر دیروز بنا به خواست نماینده ولی فقیه گیلان و امام جمعه رشت به منظور ساماندهی باغ کشاورزی لاهیجان آسایشگاه و باغ کشاورزی این شهر مورد بازدید مشترک آیت اله قربانی و مهدی سعادتی ، استاندار گیلان قرار گرفت.

بازدید ابتدا آسایشگاه سالمندان لاهیجان و ساختمان در دست احداث این مؤسسه خیریه آغاز و به باغ کشاورزی منتهی شد

بخش اعظم باغ کشاورزی لاهیجان که روزگاری مرکز تحقیقات چای و محل پرورش و تکثیر نهال چای بود و دارای درختان ارزشمند وارداتی است به مخروبه ای تبدیل شد که به جهت ارزش چند بعدی این مکان آیت الله قربانی خواستار رسیدگی به آن هستند .

از این رو جلسه ای با با شرکت مسئولان اجرائی لاهیجان و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در این باغ تشکیل و مقرر شد شهرداری و سازمان چای با کمک فرمانداری و جهاد کشاورزی استان احیا شود .

نماینده ولی فقیه در گیلان در این جلسه گفت : خداوند نعمت هائی را به ما داده که بسیاری از کشور ها ندارند که کوچک ترین نمونه آن همین باغ وسیع است که زمانی پر رونق و فعال از حیث کشاورزی و تحقیقاتی بود .

وی افزود : برای احیای این باغ نیاز به طرح و برنامه و کارهای فنی و یک متولی جسور و پیگیر است .

آیت الله قربانی گفت :  : دانشگاه آزاد مایل است از این باغ برای تحقیقات دانشگده کشاورزی خود استفاده نماید و شهرداری هم مشتاق است از این مکان به عنوان پارک تفریحی استفاده نماید وی افزود : جلسه‌ای با حضور استاندار تشکیل شود و پیشنهاد ها مورد بررسی قرار بگیرد ، هر چه صلاح دیده شد به آن عمل شود و این باغ از وضع مخروبه بودن خارج شود منتهی اینکه گفته می شود چهار سال وقت مطالعه می خواهیم این زمان بلند است و ما وقت چندانی نداریم .

استاندار گیلان نیز طبق پیشنهاد های نماینده ولی فقیه پس از تقسیم کار بین مسئولان ذیربط پیگیری امورات این باغ در سطح ملی را به عهده گرفتند .

گفتنی است باغ کشاورزی لاهیجان ۱۷ هکتار وسعت دارد ، علیرغم ارزش بسیار بالای زیست محیطی و تحقیقاتی و تفریحی بنا به گفته یکی از دست اندرکاران این باغ پیش از این با ۱۰۰ کارگر اداره می شد که امروزه این نیروها به ۱۳ نفر تقلیلی پیدا کرده و جز قسمت مشرف به خیابان بقیه پوشیده از علف و خار های بلند و غیر قابل عبور است و گردش در این باغ نمی تواند خالی از خطر باشد .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی