گیلانیان
سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ Tuesday, 9 August , 2022
دسامبر 15, 2013 کد خبر : 23111 خبر ها

بازدید نمایندگان و استاندار گیلان از سد آیت الله بهجت

بازدید نمایندگان و استاندار گیلان از سد آیت الله بهجت

گیلانیان : استاندار گیلان به همراهی جمعی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از سد آیت الله بهجت واقع در شهر بیجار رودبار بازدید کرد

دکتر محمدعلی نجفی در حاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت: سد آیت الله بهجت که ساختش از سال ۸۴ آغاز شده است تاکنون با صرف اعتباری بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان ۹۶ درصد پیشرفت کار دارد.

وی با بیان اینکه بزودی با تامین اعتبارات لازم شاهد بهره برداری از این طرح بزرگ عمرانی خواهیم بود افزود: برای تکمیل این پروژه مهم اعتبارات لازم را با کمک نمایندگان استان جذب خواهیم کرد.

استاندار گیلان اظهار کرد: بهره برداری از این طرح آغازی خواهد بود برای اینکه شاهد ساخت و افتتاح پروژه های بزرگتر در استان باشیم.

دکتر نجفی افزود: در تلاش هستیم  از شخصیت های ملی برای افتتاح این سد دعوت کنیم.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان هم در این بازدید با بیان اینکه آب سد آیت الهه بهجت یکی از با کیفیت ترین آب های حوزه آبریز درفک است گفت: این طرح اهمیت بسیاری در حوزه اجتماعی و بهداشتی دارد و با افتتاح آن ۷۰ درصد جمعیت شهری استان از آب آن بهره مند می شوند.

آقابیگی افزود: تامین آب مورد نیاز ۱۵۰ هکتار از اراض کشاورزی و تولید ۲۷ گیگاوات برقابی در سال از دیگر ویژگی های سد شهر بیجار است./ منبع : استانداری

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد