گیلانیان
یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023
دسامبر 28, 2013 کد خبر : 23365 خبر ها دسته‌بندی نشده

بازدید استاندار گیلان از سد پلرود و سایت نفتی خزر در رودسر

بازدید استاندار گیلان از سد پلرود و سایت نفتی خزر در رودسر

اختصاصی گیلانیان : بمنظور بررسی آخرین وضعیت دو پروژه سد مخزنی پلرود و سایت نفتی خزر رودسر محمد علی نجفی ، استاندار گیلان از این دو پروژه باید کرد .

در این بازدید که نماینده ی رودسر و املش ، سرپرست فرمانداری رودسر و جمعی از مدیران کل استان حضور داشتند وی از نزدیک در محل ساخت سد مخزن پلرود در ۵ کیلومتری شهر رحیم آباد حضور یافت و درجریان آخرین میزان پیشرفت ساخت این سد قرار گرفت .

استاندارگیلان در ادامه بازدید  از روند اجرایی پروژه سایت نفتی سردار جنگل رودسر دیدن کرد و این پروژه را از جمله پروژه های مهم و با اولویت استان عنوان کرد و افزود : اجرای این پروژه برای منطقه شمال کشور و گیلان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است .

وی ادامه داد : متأسفانه در طی ۲ سال گذشته اجرای این پروژه از پیشرفت کمی برخوردار بوده است .

دکتر نجفی با تأکید برعزم جدی دولت در جهت تحقق این پروژه تصریح کرد : انشاء ا… جلساتی با مسئولین وزارت نفت برگزار خواهد شد تا موانع و مشکلات موجود برسرراه این پروژه برطرف گردد .

گفتنی است : ساخت سد مخزنی پلرود که ظرفیت گنجایش ۱۳۲ میلیون متر مکعب آب را دارد ۲۷ درصد پیشرفت کار دارد برای ساخت این سد تاکنون ۶۰ میلیارد تومان هزینه شده است .

 با بهره برداری از سد مخزنی پلرود آب مورد نیاز شهرهای لنگرود ، رودسر ، کلاچای ، املش و کومله و ۳۳ هزار هکتار زمین کشاورزی تأمین خواهد شد .

نکته قابل توجه : سد پلرود پروژه ای است که که احداث آن قدمت تاریخی دارد ولی از خشکسالی سال ۷۸ کاملا بر سر زبان ها افتاد و طبق اعلام سایت آب و فاضلاب کشور این پروژه یک بار در سال ۸۷ توسط فتاح ، وزیر نیرو افتتاح شد !! که نقد این مطلب در اوایل سال در روزنامه جهان اقتصاد به چاپ رسید !!؟

علی الظاهر سد پلرود پروژه منحصر به فردی است که سالانه کمتر از یک درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی