گیلانیان
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ Monday, 25 May , 2020
مارس 24, 2020 کد خبر : 77784 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان:

بازدید استاندار گیلان از واحد تولید مواد ضد عفونی در رشت

بازدید استاندار گیلان از واحد تولید مواد ضد عفونی در رشت

گیلانیان : استاندار گیلان امروز (سه شنبه) و در نخستین روز های سال « جهش تولید » ، از یک واحد تولید مواد ضد عفونی در شهر صنعتی رشت که به دلیل شیوع بیماری کرونا، تولید محصولات قبلی خود را متوقف و اقدام به تولید مواد ضد عفونی کننده نموده؛ بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پس از بازدید از کارخانه فومن شیمی بهداشت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در روزهای ابتدایی سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده ، بر خود لازم دانستم تا از واحدهای تولیدی فعال استان بازدید کنم.
وی بیان داشت: نامگذاری سال ۱۳۹۹ به این نام توسط رهبری؛ فرصتی برای همگان جهت تلاش مضاعف در مسیر ایجاد جهش در تولید است و در این سال جدید باید همه توان خود را برای توسعه و پیشرفت کشور و استان به کار بگیریم.
استاندار گیلان ادامه داد: بنا بر تصمیم ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر راه اندازی خط تولید مواد ضدعفونی در برخی واحدهای تولیدی استان، در اسرع وقت تولید مواد ضدعفونی مورد نیاز مردم در این واحد شتاب گرفت.
دکتر زارع به درخواست این واحد تولیدی مبنی بر صدور مجوز ارسال تولیدات به سایر نقاط کشور به دلیل اشباع شدن بازار استانی اشاره کرد و گفت: در این خصوص باید بررسی جامعی از بازار با توجه به نیازمندی های مردم استان صورت گیرد و طی روزهای آتی، تصمیم گیری خواهد شد.
در این کارخانه تولید مواد ضد عفونی کننده؛ ۱۱۰ نفر بیمه شده، مشغول فعالیت هستند ضمن آنکه در دیگر واحدهای تولیدی مرتبط با این کارخانه که اقدام به تولید قوطی می کنند، در مجموع ۲۳۰ نفر اشتغال دارند.
این واحد توانسته طی روزهای گذشته بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار عدد اسپری ضدعفونی کننده را تولید و روانه بازار کند. میزان تولید روزانه این واحد نیز ۲۰۰ هزار عدد اسپری است که ۸۰ درصد از تولیدات این واحد به شبکه توزیع استان و ۲۰ درصد به تهران ارسال می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

تولید ۸۴۰۰ تن چای خشک در کشور

رئیس سازمان چای کشور :

تولید ۸۴۰۰ تن چای خشک در کشور

توزیع ۵۵۹ قلم انواع تجهیزات پزشکی در گیلان

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

توزیع ۵۵۹ قلم انواع تجهیزات پزشکی در گیلان

تولید دستگاه ضدکرونا توسط شرکت دانش‌بنیان گیلانی

رئیس پارک علم و فناوری شهرستان رودسر :

تولید دستگاه ضدکرونا توسط شرکت دانش‌بنیان گیلانی