گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
مارس 5, 2013 کد خبر : 17654 خبر ها

امروز انجام شد

بازدید دستیار ویژه رئیس جمهور از راه‌آهن قزوین ‌ـ رشت

بازدید دستیار ویژه رئیس جمهور از راه‌آهن قزوین ‌ـ رشت

گیلانیان : علی اکبر محرابیان که صبح امروز از طریق قزوین وارد گیلان شد، اکنون در حال بازدید از پروژه راه‌آهن قزوین‌‌ ـ رشت است. معاون عمران استاندار گیلان در جریان بازدید محرابیان، اظهار کرد: پروژه راه‌آهن قزوین ‌ـ رشت ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای افتتاح آن ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است. محمد آقاجان‌زاده با بیان اینکه تا‌کنون ۴۰۰ میلیارد ریال برای اجرای این طرح ملی هزینه شده است، افزود: برای ساخت راه‌آهن و خرید واگن‌ها مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت اختصاص یافته است.
وی با اشاره به ساخت ۱۱ ایستگاه در مسیر راه‌آهن رشت ‌ـ قزوین خاطرنشان کرد: ساخت ایستگاه راه‌آهن رشت نیز در زمینی به وسعت ۱۲ هکتار و زیربنای ۵ هزار متر مربع با ۳۵ میلیارد تومان آغاز شده است و مقرر شده با ساخت راه‌آهن رشت ‌ـ قزوین سالانه ۳ میلیون مسافر و ۱۲ میلیون تن بار جا‌به‌جا شود.
به گزارش فارس، محرابیان در سفر دو روزه خود به گیلان از پروژه‌ ۱۱ کیلومتر آزادراه رشت‌‌ ـ قزوین و سد شهر بیجار بازدید می‌کند. سد شفارود در محور پونل تالش و بیمارستان آستارا از دیگر پروژه‌های مهر ماندگار گیلان است که در دستور بازدید امروز محرابیان قرار دارد. دستیار ویژه رئیس جمهور فردا تالار مرکزی و پیست دوچرخه‌سواری سردار جنگل رشت را مورد بازدید قرار می‌دهد. گیلان دارای ۴۰ پروژه مهر ماندگار است که تاکنون چهار پروژه به بهره‌برداری رسیده است.
نیروگاه سیکل ترکیبی پره‌سر، سالن ورزشی ۴ هزار نفری لاهیجان و سالن ۶ هزار نفری رشت و نیز فاز نخست فاضلاب شهر رشت از پروژه‌های افتتاح شده مهر ماندگار استان است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی