گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
فوریه 2, 2014 کد خبر : 24324 خبر ها

بازدید سرزده استاندار گیلان از مناطق برفگیر / کلیه امکانات استان برای کاهش مشکلات مردم بسیج شده است

بازدید سرزده استاندار گیلان از مناطق برفگیر / کلیه امکانات استان برای کاهش مشکلات مردم بسیج شده است

گیلانیان : دکتر محمد علی نجفی عصر امروز در این بازدید که بدون اطلاع قبلی از مناطق برف گیر در شهرستانهای فومن شفت و رشت انجام شد. ضمن بررسی روند خدمت رسانی فرمانداران و دستگاههای اجرایی در گفتگو با مردم از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات  آنان قرار گرفت .

وی در این بازدید دستورات لازم را برای بازگشایی راههای مسدود شده ی روستایی و خدمات رسانی به مردم ارائه کرد .

نماینده عالی دولت در گیلان در پایان این بازدید در گفتگو با خبرنگاران  با بیان اینکه بارش فراگیر برف در گیلان از بامداد روز جمعه آغاز شده است گفت : شدت بارش برف در گیلان به حدی بالا بود که بیش از ۱۰ شهرستان وتعداد زیادی از بخشها و روستاها درگیر مشکلات آن شدند.

دکتر نجفی افزود : براساس آخرین گزارشها در مناطق جلگه ای در صومعه سرا وشفت ۱۲۰سانتیمتر در فومن ۱۰۰ سانتیمتر برف بر زمین نشست البته ارتفاع برف در مناطق کوهستانی تا دومتر نیز گزارش شده است.

استاندار گیلان تصریح کرد: در مجموع بارش برف در شهرستانهای صومعه سرا ، شفت ،فومن ،رشت لاهیجان ، سیاهکل ،املش و رودسر از شدت بیشتری برخوردار بود.

وی با تاکید براینکه  با توجه به پیش بینی های صورت گرفته از روز سه شنبه نشست مدیریت بحران در استانداری با حضور دستگاه های ذیربط برگزار شد. وبرنامه ریزیهای لازم برای مقابله با بارش برف فراگیر در گیلان انجام گرفت افزود : از همه مدیران استان خواستم به گونه ای فعالیت کنند که خاطرات تلخ سالهای گذشته برای آنان تداعی نشود.

دکتر نجفی با اشاره به خسارات برف سنگین  به تاسیسات زیر بنایی که موجب قطع برق در برخی مناطق شد گفت : از ۲۰۰ ترانس برقی که در استان با مشکل مواجه شده بودند تا ظهر امروز ۱۶۰ترانس مشکلش حل شد وترمیم ۴۰ ترانس ادامه دارد.

وی با اشاره به آماده باش نیروهای امدادی وخدمات رسان دردستگاهها گفت : کلیه امکانات برای برقراری خدمات آب ، برق وگاز ، سوخت رسانی به مناطق مختلف ، بازنگه داشن جاده های اصلی، تامین ارزاق عمومی بویژه آرد ونان بسیج شده است .

استاندار گیلان همچنین از همکاری وصبر وحوصله  مردم برای مقابله با برف شدید قدردانی کرد وگفت : به رغم همه تلاشها برخی جاده های روستایی به علت شدت بارش برف مسدود شده است که  راهداران  با ماشین آلات سنگین در جاده های استان مشغول بازگشایی این مسیرها هستند.

دکتر نجفی با  قدردانی از تلاشهای نیروهای امدادی ، مردمی ، بسیج ،سپاه ،نیروی انتظامی  و دستگاههای اجرایی در بارش سنگین برف گفت : تمام این نیروها تلاششان را به کار بسته اند تا مشکلات مردم به حداقل کاهش یابد ./منبع : استانداری گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی