گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
می 13, 2014 کد خبر : 27019 خبر ها

بازدید نماینده ولی فقیه در گیلان از شالیزارهای چند شهرستان

بازدید نماینده ولی فقیه در گیلان از شالیزارهای چند شهرستان

اختصاصی گیلانیان: آیت الله قربانی ، نماینده ولی فقیه در گیلان عصر روز دو شنبه ۲۲ اردیبهشت سالجاری بمنظور بررسی از وضعیت آبرسانی به شالیزارهای حاشیه دریای خزر به عنوان آخرین نقطه آبیاری سد سفیدرود بازدید بعمل آورد .

نماینده ولی فقیه در این بازدید که به مدت ۵ ساعت به طول انجامید از مزارع شهرهای تابع شهرستانهای رشت ، آستانه اشرفیه ، لاهیجان و لنگرود دیدن کرد و ضمن گفتگو با برخی از کشاورزان در جریان مشکلات آبرسانی آنان قرار گرفت .

خاک برخی از مزارع مورد بازدید از نوع ماسه بادی است که آبگیری آن با مشکل مواجه می باشد و در صورت نوبت بندی آب وضعیت خوبی نخواهد داشت .

عدم در اختیار گذاشتن الکترو پمپ ، سوخت موتورپمپ ها و عدم لایروبی آببندان روستای دریا لب بود از جمله مشکلاتی بود که کشاورزان با نماینده ولی فقیه عنوان کردند .

سیف الله آقابیگی ، مدیر عامل آب منطقه گیلان در پاسخ به سوالات خبرنگار گیلانیان گفت : تهیه و در اختیار گذاشتن الکترو پمپ بعهده سازمان جهاد کشاورزی است .

وی ادامه داد : بر اساس هماهنگی های بعمل آمده تامین سوخت موتور پمپ ها به عهده فرمانداری ها است که متقاضیان می توانند با مراجعه این مشکل را حل نمایند .

مدیر عامل آب منطقه گیلان افزود : ما تا کنون آببندان های زیادی را لایروبی کردیم اگر چنانچه مسئولان این روستا نیز تقاضای لایروبی می کردند بدون شک این یکی نیز لایروبی می شد .

وی همچنین اعلام کرد از آن جائی که نشاء مزارع استان به مرحله بسیار خوبی رسیده است فلذا برای اینکه این کار هرچه سریعتر به اتمام برسد تا روز جمعه آبرسانی ادامه خواهد داشت و از جمعه ببعد نوبت بندی آغاز خواهد شد .

1

2

3

03

4

5

6

7

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی