گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
آوریل 17, 2014 کد خبر : 26437 خبر ها

بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از کشتی سازی شهدای هفتم آذر

بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از کشتی سازی شهدای هفتم آذر

گیلانیان : رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی به همراه معاونین و مدیران ازکشتی سازی شهدای هفتم آذر نیروی دریایی بازدید کرد.

این بازدید به منظور آشنایی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با توانمندیهای این مرکز نوسازی کشتیهای تجاری که در سال ۹۳ از سوی بخش خصوصی و با همکاری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در جوار محدوده این منطقه ایجاد شده صورت گرفت.

رضا مسرور ، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این بازدید آمادگی سازمان متبوع خود را برای بهره گیری از مزایا و معافیتهای قانونی منطقه آزاد انزلی برای واردات ماشین آلات و تجهیزات سنگین مورد نیاز اعلام کرد و افزود: باتوجه به کمبود شدید فضای مورد نیاز جهت تعمیرات زیرآبی و نوسازی انواع کشتی ها در ساحل دریای خزر امیدوارم این کارخانه با مساعدت همه دستگاه های ذیربط، مراحل تکمیل و توسعه خود را همزمان با ارائه خدمات به متقاضیان سپری کند.

مسرور افزود: ایجاد کارخانه کشتی سازی و تعمیرات کشتی علاوه بر افزایش ایمنی کشتی های ایرانی در دریای خزر موجب صرفه جویی ارزی قابل توجهی برای کشور و اشتغالزایی در گیلان خواهد شد.

محسن بهزادفر مدیرعامل سرویس های حمل و نقل نیروی دریایی (نداجا) به بیان نحوه راه اندازی، ظرفیتها و برنامه های آتی این مجموعه پرداخت و اظهار کرد: این کشتی سازی با سرمایه گذاری یکصد میلیارد ریال  ایجاد شده و در فاز اول ایجاد این کشتی‌سازی برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم و با مشاغل جانبی و پیمانکاران برای ۵۰۰ نفر به طور غیرمستقیم ایجاد اشتغال می‌شود.

شرکت کشتی سازی هفتم آذر طبق فرمان امیر فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، در بندرانزلی ایجاد شده و برای نخستین ‌بار در شمال و جنوب ایران، اقدام به بازسازی و نوسازی کشتی های با تناژ بالا بدون استفاده از حوض خشک توسط بالشتک‌های هوا و با تکنولوژی داخلی می کند./منبع : روابط عمومی منطقه آزاد

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی