گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
ژوئن 3, 2014 کد خبر : 27491 خبر ها

بازدید مدیر حوزه های علمیه کشور از حوزه امیر المومنین + تصویر

بازدید مدیر حوزه های علمیه کشور از حوزه امیر المومنین + تصویر

گیلانیان : آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری ، مدیر حوزه های علمیه کشور که برای حضور در سالگرد شهید آیت الله احسان بخش به استان گیلان سفر کرد با آیت الله قربانی ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت دیدار و در خصوص پاره ای مسایل مربوط به حوزه ها و نحوه جذب و گزینش طلاب بحث و تبادل نظر کرد.

آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در این دیدار هدف از افتتاح حوزه علمیه امیر المومنین را جذب و تربیت جوانان منطقه و طلاب حوزه دریای خزر و منطقه قفقاز اعلام فرمود .

وی بعنوان موسس حوزه علمیه امیر المومنین علی (ع) در این دیدار خواستار حمایت بیشتر مدیریت حوزه های علمیه از مدرسه علمیه امیرالمومنین (ع) شد و گفت: پشتیبانی از این مدرسه بزرگ می تواند به عنوان پایگاهی برای حوزه های علمیه تلقی شود.

پس از این دیدار آیات حسینی بوشهری و قربانی از از بخش های مختلف حوزه بازدید و در جریان آخرین وضعیت ساخت حوزه علمیه امیرالمومنین قرار گرفت .

آیت الله حسینی بوشهری در پایان بازدید طی مصاحبه ای اعلام کرد : باید از تلاش مجاهدانه حضرت ایت الله قربانی و کسانی که با ایشان همکاری و همراهی کردند و منشأ  این کار عظیم و کم نظیر بلکه بی نظیری شدند تشکر و تشکر کنیم .

وی افزود: کار عظیمی صورت گرفت ما انشاءالله به این کار بی نظیر دل بسته ایم و در آینده بعنوان یک قطب محوری علمی در کشور معرفی خواهد شد .

آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد : امیدوارم حجرات این حوزه پر از طلاب فاضل و درس خوان شود و اساتید رفت و آمد کنند و با افتتاح کتابخانه عظیم آن این جا مرکزی برای پژوهش معارف و مسائل اسلامی شود.

وی گفت : حوزه علمیه امیر المومنین در حقیقت اتمام حجتی برای همه کسانی که خواهان گسترش فرهنگ اهل بیت هستند .

وی افزود : این حوزه می تواند پشتیبانی برای حوزه علمیه قم باشد .که علاوه بر پاسخ گویی به شبهات جوانان منطقه اسلام را در حوزه دریای خزر و قفقاز بیشتر اشائه دهد.

آیت الله حسینی بوشهری نیز ساخت حوزه علمیه امیر المومنین را کاری بسیار بزرگ و شایسته تقدیر دانست و گفت : توسعه روزافزون این مرکز بزرگ علوم دینی می تواند پاسخگوی نیاز های دینی و فقهی مردم منطقه باشد .

23

24

26

28

29

20

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی