گیلانیان
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ Wednesday, 21 October , 2020
می 11, 2020 کد خبر : 78490 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیرکل سازمان بازرسی گیلان :

بازرسی و نظارت بر عملکرد ۴۰ دستگاه اجرایی و خدماتی در گیلان

بازرسی و نظارت بر عملکرد ۴۰ دستگاه اجرایی و خدماتی در گیلان

مدیرکل سازمان بازرسی گیلان اصلاح امور، اجرای درست و جلوگیری از سوء اجرای قانون را مأموریت اصلی این سازمان دانست و گفت: بر عملکرد ۴۰ دستگاه اجرایی و خدماتی در گیلان نظارت و بازرسی می شود.

سیف‌الله مسرور ظهر دوشنبه در نشست با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تقدیر از تلاش کادر سلامت در مبارزه با ویروس کرونا، اظهار کرد: با وجود همه مشکلات و کاستی‌ها کادر درمان و پرستاران در این ایام فداکارانه تلاش کرده و در این راه به شهادت هم رسیدند.

وی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا مشکلات و معضلات حوزه بهداشت و درمان گیلان نیز نمایان شد، افزود: متأسفانه مشخص شد ساختار بهداشت و درمانی گیلان توانایی مقابله با بحران‌ها را نداشته و نیازمند توجه ویژه است.

مدیرکل سازمان بازرسی گیلان با تأکید با لزوم بهره گیری از این فرصت برای جبران کمبودها به ویژه در زمینه نیروی انسانی، گفت: باید تلاش شود تا حق مردم گیلان در این زمینه پایمال نشود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از وظایف سازمان بازرسی، نظارت است، تصریح کرد: این سازمان برای بهبود شرایط و حرکت در مسیر صحیح از باب نظارت تذکرات لازم را می‌دهد تا اوضاع ساماندهی شود.

مسرور اصلاح امور، برقراری حسن جریان و جلوگیری از سو جریان قانون را مأموریت اصلی سازمان بازرسی عنوان و بیان کرد: وظیفه دستگاه بازرسی بگیر و ببند و برخورد با تخلف با خشونت نیست بلکه این دستگاه نظارتی رؤسای سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی را محرم خود دانسته و احتمال وقوع تخلف را به جهت پیشگیری به آنها به صورت محرمانه اعلام و هشدار می‌دهد.

وی با بیان اینکه فعالیت نیروهای حراست و بازرسی در سازمان‌ها سبب کاهش فعالیت دستگاه‌های نظارتی برون سازمانی می‌شود، افزود: با توجه به تنوع مأموریت‌ها و همچنین حضور تعداد زیادی نیروی می‌تواند زمینه بروز اشتباه در دانشگاه علوم پزشکی را فراهم کند لذا حضور نیروهای بازرسی و حراست به سلامت فعالیت‌های این نهاد کمک می‌کند.

مدیر کل سازمان بازرسی گیلان با اشاره به اجرای فرآیند نظارتی در ۴۰ دستگاه اجرایی و خدماتی استان از سوی این سازمان، اظهار کرد: نظارت و بازرسی از عملکرد سه ساله دانشگاه علوم پزشکی از سوی این سازمان انجام و در آن نواقص و مشکلات نیز شناسایی خواهد شد.

وی ادامه داد: کمبودها و کاستی‌هایی همانند کمبود قانون، تعارض‌های قانونی و کمبودهای فرا استانی در جریان بازرسی‌ها به سازمان بازرسی کل کشور و از آن طریق به وزارت بهداشت منعکس خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

در دیدار فرمانده سپاه و انتظامی گیلان تأکید شد:

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا :

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟