گیلانیان
شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ Saturday, 18 September , 2021
ژانویه 20, 2014 کد خبر : 23930 خبر ها

رئیس علوم پزشکی گیلان خبر داد:

بازسازی بخش آنژیوگرافی قلب بیمارستان حشمت رشت

بازسازی بخش آنژیوگرافی قلب بیمارستان حشمت رشت

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه بخش آنژیوگرافی قلب و عروق بیمارستان حشمت رشت بازسازی می‌شود، گفت: در دهه فجر امسال ساختمان پاتولوژی مرکز آموزشی درمانی رازی با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و۲۰۰ میلیون ریال افتتاح می‌شود.

پروفسور انوش برزیگر با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال شش پروژه توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان افتتاح می شود، اظهار کرد: در دهه فجر امسال ساختمان پاتولوژی مرکز آموزشی درمانی رازی با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال افتتاح  می‌شود.

وی از بازسازی مرکز آنژیوگرافی قلب و عروق (الکتروفیزیو لوژی) مرکز آموزشی و درمانی حشمت خبر داد و افزود: این مرکز با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۹۰۵ میلیون ریال آماده افتتاح و بهره‌برداری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از افتتاح خانه بهداشت روستای عکاشا رشت با اعتباری بالغ بر ۴۷۰میلیون ریال خبرداد و گفت:  دو مرکز بهداشت در روستاهای شیخانبر و نوبیجار محله لاهیجان دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

پروفسور برزیگر با بیان اینکه اعتبار هزینه شده برای این دو خانه بهداشت به ترتیب ۵۹۰ و ۸۰۰ میلیون ریال است، تصریح کرد: بیمارستان سیدالشهدای لاهیجان با دستگاه فتوروسکوپ  C-ARM با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال در دهه فجر امسال تجهیز می‌شود.

وی اعتبار هزینه شده برای کل پروژه‌های دهه فجر امسال را ۲۵ میلیارد و ۶۱۰میلیون ریال است.

وی در ادامه با بیان اینکه برنامه جامع دانشگاه علوم پزشکی گیلان به سه برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم شده است، اظهار کرد: در اجرای برنامه‌ها از نیروهای جوان در کنار پیشکسوتان صاحب‌نظر، متعهد، متدین و معتدل با معیار شایسته‌سالاری استفاده می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برای تحقق آرمان‌های دولت تدبیر و امید در امر سلامت و درمان و اجرای برنامه‌های منطبق بر آن در دانشگاه از تمام وقت خود استفاده می‌کنم، افزود: حل مشکلات دارویی و مالی با همکاری و تعامل مسئولین استانی و کشوری و مساعدت‌های مردمی از برنامه های کوتاه مدت دانشگاه است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی- درمانی گیلان ، توسعه و تجهیز اورژانس‌های شهرستان‌ها را یکی از اهداف کوتاه مدت دانشگاه علوم پزشکی گیلان دانست و تصریح کرد: بررسی موانع و مشکلات حوزه‌های بهداشت، درمان، آموزش، پژوهش، دارو و غذا از دیگر برنامه های کوتاه مدت دانشگاه است.

پروفسور برزیگر با اشاره به بازدیدهای اخیر خود از بیمارستان های رودبار و بندرانزلی، افزود: با همراهی کارشناسان از چندین بیمارستان های دولتی بازدید کردیم که پس از بررسی و اعلام نظر کارشناسان دستور رفع مشکلات این بیمارستان ها را صادر کردیم./منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد