گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
آگوست 26, 2012 کد خبر : 11905 خبر ها

براي تخليه عصبانیت بر سر مردم :

بازندگان سیاسی و شکست خوردگان انتخابات نهم به دنبال فرصتند !

بازندگان سیاسی و شکست خوردگان انتخابات نهم به دنبال فرصتند !

 گیلانیان : مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص مباحث مطرح شده درباره جابجایی استاندار گیلان ، به شاهد شمال گفت : مسئولیت در نظام  مقدس جمهوری اسلامی یک امانت است و ما باید امانت دار خوبی برای این موهبت الهی باشیم و  هیچ پست و مقامی برای هیچکس ابدی نخواهد بود.

وی افزود: نباید این رویه نادرست پیدا شود تا با کوچکترین زمزمه ای در خصوص تغییر مدیریت، باشلوغ کاری ، بی حرمتی ، شانتاژ بازی در پی تمدید مسئولیت بود.

نماینده مردم رشت با اعلام اینکه تغییر در هر مسئولیتی امری طبیعی ایست  گفت: حال که جلسات مکرر در دفتر شخص استاندار بجهت عزل این عزل ، تشکیل و لشگر کشی به تهران  می شود خود باعث کسب امتیازات منفی در کارنامه سراسر ایراد ایشان شده است. و دولت محترم بشدت از رویه پیش گرفته شده توسط سعادتی عصبانی و ناراحت است .

عضو شورای مرکزی اصول گرایان مجلس شورای اسلامی ادامه داد : دولت خود به این نتیجه رسیده است که آقای سعادتی در گیلان ادامه کار ندهد و مجمع نمایندگان با وجود اختلاف نظر ها در چند مرحله در اجماع کلی به حمایت از وی پرداخت اما ارزیابی هیات دولت از ایشان منجر به این جابجایی شد. ونمایندگان هم از اصلاح سعادتی نا امید شدند!

مهندس جعفرزاده با اشاره به اینکه بحث تعویض استاندار گیلان از سفر وی به داغستان در وزارت کشور کلید خورد و تا به امروز به این مرحله رسیده است که تشخیص داده شده ایشان توانایی اداره استان بزرگ و فرهنگی  مانند گیلان را ندارد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان اظهار داشت : با رویکرد غلطی که با لج بازی و حرکت های نادرست از سوی استاندار و تیم همراه وی در برابر زمزمه های این جابجایی رخ داده است ، به نظر میرسد دولت در استفاده از ایشان در مسئولیت های بعدی با تامل بیشتری رفتار کند.

مهندس جعفرزاده با اشاره به فضا سازی های ایجاد شده در رسانه های استان از سوی عده ای در موافقت با استاندار فعلی گفت: متاسفانه امروز عده ای در لباس قرض گرفته شده وعاریه ای اصولگرایی به ساده ترین اصول و عقاید نظام که حفظ تقوا است اعتنایی نمی کنند و بازندگان سیاسی و شکست خوردگان انتخابات نهم مجلس بدنبال فرصتی بودند تا عصبانیت خود را بر سر مردم تخلیه کنند.

وی با تقبیح از گرو کشی های سیاسی و برگزاری تجمعات و جمع آوری طومار بخاطر یک جابجایی مدیریتی گفت : امروز کسانی فضای استان را متشنج و ناامن می کنند که موجودیت خود را در این مسائل دنبال می نمایند و امیدواریم مسئولین محترم امنیتی استان با اینگونه موارد برخود قاطع داشته باشند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی عنوان نمود :  این عده محدود علیرغم شعارهای اصولگرایی ، به ولایت فقیه نگاه مطلقه ندارند و همواره یا جلوترند یا عقب افتاده از این اصل و خط مشی می باشند.

جعفرزاده با اشاره به سوابق ارزشی هاشم نیا گفت: آقای هاشم نیا از نیروی های متدین ، انقلابی ، ارزشی و  ایثارگر هستند که سند ولایت مداری خود را با تقدیم جان خود برای نظام و انقلاب همیشه همراه دارد و آن همانا یک عمر ویلچر نشینی ایشان می باشد.

وی افزود : همسر محترمه ایشان نیز ار جانبازان سرافراز هستند که مورد ترور مستقیم منافقین قرار گرفتند و واقعا بی تقوایی است به چنین خانواده ای با چنین سوابقی وصله های نامربوط فقط برای حفظ پست مقام چسبانده شود.

سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس با اشاره به فعالیت های سیاسی هاشم نیا در دوران  اصلاحات گفت: ایشان در دوران دوم خرداد، تمامی کسانی که امروزه فریاد اصولگرایی دارند و روزه سکوت گرفته بودند ، در حوزه های اعتقادی و سیاسی  با آن جریان وارد مناظره و بحث می شد و پیشگام مقابله با اصلاح طلبان بود. که مراجعه به آرشیو مناظرات ایشان در دانشگاه گیلان با سران دوم خرداد واصلاحات موید این مدعاست اما متاسفانه هر چه جستجو میکنیم سوابقی از تقابل مدعیان امروز اصول گرایی با جریان دوم خرداد یافت نمیشود ونان به نرخ خوران امروزبدانند چهره منافقانه اشان روزی بر ملا خواهد شد .

دبیر شورای هماهنگی اصولگرایان گیلان در ادامه اظهار داشت: من متاسفم برای کسانی که خود در این استان پست های مهم نظامی و انتظامی داشتند و به مسائل امنیتی بدلیل حضور در کمیسیون امنیت ملی اشراف دارند ولی امروز اعلام می کنند : در برابر این تغییر وارد عمل خواهیم شد ،این چه معنایی جز برهم زدن نظم و امنیت و تشویش اذهان و قانون شکنی دارد؟

نماینده مجلس نهم گفت: امروز کسانی از ضعف جسمانی آقای هاشم نیا بواسطه جانبازی ایشان حرف می زنند که نمی دانند، این تفکر مدیریتی است که دنیا را هدایت می کند نه اندام و هیکل انسانی! البته افرادی که فاقد منطق هستند و تا به امروز با زورگیری حرف خود را به کرسی نشانده اند میدانند که هاشم نیا مرد میدان دیده ای است که دیگر برای شنای آنان استخری را پرآب نخواهد نمود ! ومنافعشان را در خطر دیده اند که اینچنین بی پروا وارد میدان شده اند و هر چه در چنته داشتند ظرف این چند روز بیرون ریختند .

وی ادامه داد: از کسانی که با جمله” احساس تکلیف کردیم” وارد عرصه حمایت از استاندار غیر بومی شده اند چند سئوال دارم :

سئوال ما اینست: چرا وقتی استاندار موفق ، مردمی و بومی مانند قهرمانی را عزل کردند احساس تکلیف نکردید؟

چرا وقتی برنج مازندران را در سبد کارکنان این استان فروختند احساس تکلیف نکردید؟

چرا وقتی محصولات کشاورزان روی دستشان مانده و استاندار دستور واردات پنجاه  هزار تن برنج می دهد ، احساس تکلیف نکردید؟

چرا وقتی عده ای از استانهای دیگر در استانداری گیلان به کار گماشته شدندو استخدام رسمی شدند در حالی که جوانان غیور گیلانی بیکارند، احساس تکلیف نکردید؟

چرا وقتی رتبه بیکاری استان در کشور سوم و آمار طلاق و ناهنجاری های اجتماعی بیداد می کند احسا س تکلیف نکردید؟

چرا وقتی اوضاع فرهنگی استان بدین صورت است ، احساس تکلیف نکردید؟و هزاران سئوال دیگر!

نماینده مردم رشت در پایان گفت : نباید وقتی منافع یک عده قطع می شود ، بدنبال جنجال و بی حرمتی و بی عدالتی بود و باید همه در این مرحله که کشور و استان به آرامش نیاز دارد منافع  مردم را به منافع شخصی ترجیح دهیم.

مهندس جعفرزاده در پایان گفت : به آقای کربلایی اهل قم و مقیم رشت توصیه ونصیحت میکنم بیشتر از این تخم نفاق پخش نکند وآرامش استان را بهم نریزد گرچه فاقد هرگونه پایگاه مردمی ومذهبی است وهمگان اذعان بر روحیات جنجالی و هیجانی وی دارند اما بهتر است کاری به امورات استان ما نداشته باشد وتا عمر داریم می بایست به ترمیم خرابکاری همین غریبه ها در گیلان بپردازیم .

واز خداوند باری تعالی درخواست نمود تا این نا اهلان را به راست هدایت نماید.

اخبار مرتبط

نظرات

 • جوانی گیلانی هستم و تا الان نه از سعادتی درخواستی داشته ام نه خواهم داشت و حتی یکبارم از نزدیک ندیده ام ایشان را
  فقط میدانم تا به امروز استانداری که واقعا مردمی و خاکی باشد را گیلان نداشته و همینکه شخص ایشان هیئتی هستند کفایت میکند
  آقایان … ادای اصول گرایی در نیاورید.
  مردم میدانند و میشناسند.
  شنیده ام خیل عظیم مردم و سرداران حزب الله استان و همچنین از همه مهمتر بیش از ۹۰درصد هیاتهای مذهبی استان از سعادتی حمایت کرده اند.
  بس است دیگر از روزی که نماینده شده اید فقط میگویید تغییر استاندار
  شما تا به امروز چکار کرده اید.باشد سعادتی میرود اما زمان گویای همه چیز خواهد بود

 • جعفرزاده حرف دل ما رو زدی:
  چرا وقتی استاندار موفق ، مردمی و بومی مانند … را عزل کردند احساس تکلیف نکردید؟
  این آقایان در مقابل تیم فوتبال این شهر و استان هیچ کاری نکردند و اصلا صدای ما رو نشنیدند و فقط شما و آیت الله قربانی صدای ما رو شنیدید شاید ایت الله قربانی کاری نکرد ولی همین پیگیری ها و همین که صدای ما را شنید و به ما جواب داد جای تشکر دارد ولی همین هم اقایان بدشان امده و بیانیه صادر می کنند و از اینکه ایشان صدای ما را شنیده است ناراحت شده اند.آدم تا چقدر میتونه خودخواه باشه و همه چیز رو برای خودش بخواد
  به امید روزی که یک استاندار باتعصب و با اقتدار و مسئولیت پذیر بومی داشته باشیم

 • سلام علیکم.اگراین افرادی که شما می فرمائید درسیاست بازنده شده اند،آقای جعفرزاده،ای متظاهر به دین و دینداری و سیاستمداری و جانبازی و ایثارگری واصولگرائی ! شما درآزمون دینداری و آزادگی و آزادمردی و عدالت واخلاق بازنده شدید و براستی که چه راحت زحمت چند ساله خودتان را به هدر دادید. خداوندشما را نجات داده و به صراط مستقیم هدایت بازگرداند.

 • مهندس مثل همیشه عالی بودی

 • سلام . بنده هم به سردار سعادتی و هم برای آقای جعفرزاده بواسطه ایثارگریهایشان احترام می گذارم . از برخی انتصابات استانداری هم خوشم نمی اید . اما از آقای جعفرزاده هم انتظار نمی رفت که از کاندید مورد حمایت جریان انحرافی ، با چنین عناوین دهن پرکنی حمایت کند . این تذهبون؟

 • آنگاه که بر خاک افتادید عرش به فریاد آمد… گیلان امروز افتخار دارد که دو جانباز قهرمان مهندس جعفرزاده و استاد هاشم‌نیا را در صدر میبیند. گیلان امروز در تاریخ ماندگار خواهد شد.
  جانباز اهل خیانت نیست
  جانباز روز و شب نهانی آه میکشد از دردی که غاصبان و منافقان بر تنش زدند اما هرگز از پا نمی‌افتد و هرگز از مردمش و از انقلابش و از آرمانهای دوستان شهیدش و از پشتیبانی ولایت مطلقه فقیه دست نمی‌کشد
  حال نوبت دوباره به جانبازی رسید تا گیلان را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهد.
  درود بی‌پایان به تو

 • مرسی مهندس جان…بعد از سالها رشت صاحب یک نماینده فعال و مردمی شد که سرسختانه در برابر کجی ها و ناراستی ها می ایستد…ایشان بارها ثابت کردند که طرف ِ مردم هستند و با خدا معامله کرده اند…تلاش ایشان برای عزل استاندار بی کفایت قبلی در این جهت بود که هشدار بدهند که گیلان جایی برای ِ افراد تهی از اندیشه و ابتکار نو و خلاق نیست…گیلانی که به فرهنگ غنی و والا شهره است لیاقت ِ بهترینها رو دارد

 • کان الحق وزهق الباطل
  باعرض سلام و خسته نباشید و همچنین تبریکات صمیمانه بمناسبت عزل یک نیروی ناکارآمد و بی تجربه و البته غیربومی که در طول حضور حدود ۱۵ماهه خود باحرکات و تصمیمات غیر کارشناسانه و بی تدبیرانه خود ضربات مهلکی را برپیکره استان فرهنگی گیلان وارد آورد و صدحیف که مدیر مدبر ولایق گیلانی همچون مهندس هاشم نیا میبایست مدت قابل توجهی از وقت باقیمانده ۸ ماهه خود راصرف آباد نمودن ویرانه های بجا مانده از مدیر قبلی نماید

 • مهندس خسته نباشید. خدا قوت.

 • آقای جعفرزاده شما بعنوان نماینده چطور به خودتان اجازه می دهید به یک فرد تهمت منافق می زنید؟
  حاج حسن کربلائی رو همه می شناستد. اگه قسمتی از حرفهای شما که ایشان رو شخصی هیجانی برشمردید، درست باشد، اتهام نفاق به ایشان مضحک و از شما بعید است.
  الفبای نمایندگی عدم تهمت و اتهام ناروا به افراد است که متاسفانه شما ازش بی بهره اید. خدا شما را به راه راست هدایت کند و یار شفیقتان آقای هاشم نیا را.

 • آقای جعفرزاده شما که دم ازاخلاق میزنید چطور به خودتان اجازه میدهید به دیگران توهین کنید.مشکل مابرسر عوض کردن استاندارنیست شاید این آقای هاشم نیابهتر از استاندار فعلی باشد که امیدواریم اینطور نیز باشدمشکل ما جریانی است که ازمدتها در استان پیش آمده است وشما درحال گسترش آن هستید.آقای جعفرزاده به عنوان یه مسلمان به شما میگوییم مواظب دوراطراف خود باشید دارند از شماسوءاستفاده میکنن.ما بچه مذهبیها اجازه نمیدهیم کسی در مقابل انقلابی که خون هزاران شهید درآن ریخته شده قرار گیرد حالا آن طرف میخاهد منافقین باشند مشارکتی باشد یا جانبازیا…. باشد.وتاموقعی برای مامورد احترام هستید که درخط ولایت باشید.شما که کارنامه خودتان رادر زمان انتخابات نشان دادید.البته بجز خانواده معظم شهدا.نگذارید بگوییم چه کسانی در ستاد شما رفت وآمد میکردند وهر حرفی میزدند وشما سکوت میکردید که جرم ساکتین کمتر از معاندین نیست.امثال آقای کربلایی که شما آن راخارجی میدانید از خیلی از داخلیهای استان دلسوز تر به این استان میباشد.امیدوارم مدیون خون شهدا نشید

 • آینده بدی در انتظار گیلان خواهد بود

 • جناب آقای جعفرزاده
  از فرزندان برحق میرزا کوچک خان است لبا س نمایندگی مردم رشت و گیلان برازنده او و دفاع ایشان از فرزند دیگر و برومند میرزا ، جناب آقای مهندس … ، بیانگر غبرت فرزندان واقعی گیلان است .امیدواریم با تفکراتی که این نماینده نجیب گیلان دارد . راه میرزا را همچنان ادامه داده و بار دیگر یاد و مبارزات این
  اسطوره بزرگ گیلان را زنده نماید .از ضعفهای گیلان بعد از ا نقلاب این است که اسطوره کم داشتیم ، اطمینان داریم جناب آقای جعفر زاده با این پیگیری ها از اسطوره های گیلان خواهد شد. راه او پردوام و تفکر او پر رهرو باد .

 • در گیلان اگر محاطیر محمد هم بیاید کار نمی تواند بکند چون فرهنگ قهوه خانهای پابرجاست

 • آقای جعفر زاده من در دوران انتخابات در ستاد شما بودم و همیشه ولایت و رهبری و اصولگرایی برایم اهمیت فراوانی داشته انقدر مغرور و خودخواه نباشید همه میدانند خرج روز آخر انتخابات شمارااطلاح طلبان و نمایندگان منفور شده دوره۶مجلس کشیده اند که یکی از آنها… نماینده دوره ۶ … بود
  حتی میتوانم مبلغش را هم فاش کنم

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی