گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
مارس 24, 2016 کد خبر : 47190 خبر ها

بازنشستگی ۱۵۰۰ فرهنگی در گیلان

بازنشستگی ۱۵۰۰ فرهنگی در گیلان

گیلانیان : مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از بازنشستگی یک‌هزار و ۵۰۰ نفر فرهنگی در سال ۹۴ در این استان خبر داد.

مهدی حاجتی ظهر امروز در جلسه آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: استفاده بهینه از نیروی انسانی از موضوع‌های مهم در آموزش و پرورش است.

وی به جمعیت ۲۹ هزار و ۶۴۲ نفر از فرهنگیان گیلان در سال تحصیلی ۹۳ـ۹۲ اشاره کرد و افزود: سال ۹۴ تعداد فرهنگیان گیلان به ۲۸ هزار و ۴۵ نفر رسیده است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از بازنشستگی یک‌هزار و ۵۰۰ نفر فرهنگی در استان خبر داد و تصریح کرد: با وجود خروج نیروهای مذکور از آموزش و پرورش حتی یک نفر نیروی ورودی نداشتیم.

حاجتی میزان حق‌التدریس معلمان در سال ۹۲-۹۳ را ۲۶ هزار و ۶۷۰ ساعت خواند و بیان کرد: با توجه خروج یک‌هزار و ۵۰۰ نفر فرهنگیان از آموزش و پرورش گیلان اما سقف حق‌التدریس معلمان به ۱۵ هزار و ۱۶۷ ساعت رسیده است.

وی از صرفه‌جویی ماهانه ۲ میلیارد و ۹۴۶ میلیون تومان در فصل نخست آموزش و پرورش گیلان خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم بیشترین استفاده از نیروی انسانی موجود را داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به تشکیل ۱۲ جلسه شورای آموزش و پرورش در سال ۹۴، خاطرنشان کرد: ۷۸ مصوبه در شورای مذکور به تصویب رسیده و ۶۳ مصوبه معادل ۸۱ درصد اجرایی شده است.

حاجتی در ادامه استفاده از مدارس غیر دولتی را یکی از سیاست‌های اصلی وزارت آموزش و پرورش ذکر کرد و یادآور شد: توسعه مشارکت به معنای خصوصی‌سازی نیست.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در آموزش و پرورش، اظهار کرد: تقویت مدارس غیر دولتی مصوبه مجلس شورای اسلامی است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان به پیشتازی این استان در توسعه مشارکت اشاره کرد و افزود: مردم آمادگی دارند برای فرزندان خود هزینه کنند و از این لحاظ گیلان بسیار پیشگام است.

حاجتی با بیان اینکه گیلان ۵۶۹ مدرسه غیر دولتی دارد، تصریح کرد: در سال تحصیلی ۹۶ـ۹۵ تعداد مدارس غیر دولتی استان به ۶۴۵ مدرسه افزایش پیدا می‌کند.

وی به ۴۳ هزار و ۶۵۷ نفر از دانش‌آموزان مدارس غیر دولتی گیلان در سال تحصیلی ۹۳ـ۹۲ اشاره کرد و گفت: در سال تحصیلی ۹۵ـ۹۴ تعداد دانش‌آموزان مدارس غیر دولتی گیلان به ۴۵ هزار نفر افزایش پیدا کرده و جزو سه استان برتر در کشور هستیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی