گیلانیان
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ Monday, 15 August , 2022
می 15, 2013 کد خبر : 18812 خبر ها

قالیباف :

بازگشت کسی که ۸ سال رییس جمهور بوده به میلیتاریسم بیشتر شبیه است تا دموکراسی

بازگشت کسی که ۸ سال رییس جمهور بوده به میلیتاریسم بیشتر شبیه است تا دموکراسی

گیلانیان :کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: رئیس جمهوری که هشت سال رئیس جمهور بوده است به قدرت برگردد، این به میلیتاریسم بیشتر شبیه است تا به دموکراسی.

متن کامل سخنان این نامزد انتخاباتی را به نقل از فارس بخوانید:

عضو ائتلاف پیشرفت در این دیدار پس از استماع سخنان مدیران مسئول نشریات استانی به سوالات حاضران در جلسه درباره وضعیت انتخابات پاسخ و همچنین در مورد ثبت نام‌های دقیقه ۹۰ و شایعاتی که در این رابطه منتشر شده، اظهار داشت: آیا واقعا اتفاقاتی که به تعبیر دوستان در دقیقه ۹۰ در کشور اتفاق افتاده است، اتفاق خاص و مهمی است؟ آیا این اتفاق آینده روشن تری را برای ما ترسیم می‌کند؟ آیا این اتفاق می تواند یک اتفاق میمون و مبارک باشد؟ نقاط قوت و ضعف حوادث ۲ ساعت آخر انتخابات از چه جنسی است؟ آیا این موضوع غافلگیر کننده و غیرقابل پیش بینی بود یا خیر؟ آیا این اتفاقات برنامه ریزی شده بود یا می توان آن را حادثه نامید؟ این مسایل مهم است و  دوستانی که اهل قلم ، مطالعه و تحلیل هستند باید این موضوعات را تحلیل کرده و به جامعه منتقل کنند.

وی اضافه کرد: اگر همه ما منصفانه نگاه کنیم و کلام مقام معظم رهبری را مستند قرار دهیم، بارها و بارها موضوع رسیدگی به وضع اقتصادی و فرهنگی کشور را از ایشان شنیده‌ایم، اما متاسفانه در این دو موضوع، کارنامه قابل قبول و قابل دفاعی از مدیران کشور  نداریم.  در این شرایط جای سوال است که چه کسانی این کارنامه غیرقابل قبول و غیرقابل دفاع را امروز برای ما به ارمغان آورده اند که ما با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم؟

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خطاب به هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: سوال من از آقای رفسنجانی این است که شما ۱۶ سال با قدرت و هماهنگی کامل و بدون اینکه در سر راه شما تنشی وجود داشته باشد و یا کسی قدرت مقابله و حتی انتقاد از شما را داشته باشد در قدرت بودید. ۸ سال در راس قوه مجریه و ۸ سال هم رئیس مجلس بودید. از دید من همه دولت در دست ایشان بود- چرا که جنگ دست ایشان بود و امام (ره) از ایشان حمایت می کردند- دولت آن زمان هم پارلمانی و نخست وزیری بود و مجلس وزرا و کابینه را تعیین می کرد و در راس مجلس نیز آقای هاشمی حضور داشت.

وی افزود:  ۸ سال بعد هم ایشان رئیس جمهور بوده است و مقام معظم رهبری تمام قد از ایشان حمایت می کردند به گونه‌ای که حمایت های معظم له از آقای هاشمی در آن زمان تاریخی است.  برگردید و نشریات آن زمان را مشاهده کنید تا مشخص شود سخنانی که مقام معظم رهبری برای آقای هاشمی بیان کرده اند، حتما برای آقای احمدی نژاد نگفته اند. آن جمله ای که آقا فرمودند هیچ کس برای من مثل هاشمی نمی شود را به یاد داریم. اما با همه این حمایت ها و هماهنگی ها خروجی اجتماعی و فرهنگی که دوران اقای هاشمی داشت چه بوده است؟

قالیباف با بیان اینکه امروز چه چیزی تغییر کرده که  اقای رفسنجانی وارد عرصه شده اند؟ خاطرنشان کرد: ورود اقای رفسنجانی به آن معنی است که کشور را حداقل در یک دوره چهار ساله دیگر وارد تنش های سخت و دو قطبی کرده و مردم مستضعف و محروم را مستضعف‌تر و محروم‌تر کنیم. این مسئله چه آورده دیگری برای کشور دارد؟ آقای رفسنجانی در مناظرات باید به مردم پاسخ دهند که ایشان بعد از این مدت چه کردند؟

وی معتقد است که بزرگ ترین ظلم به مردم آن است که به ۲۰ سال قبل برگردیم و به گفته وی اگر کارنامه ۲۰ سال قبل تا به امروز قابل دفاع بود حرفی نداشتیم اما کارنامه برای مردم مشخص است. بدون تعارف باید بگویم دولت اصلاحات زاییده دولت آقای هاشمی است.

شهردار تهران  آغاز و پایه بسیاری از بد اخلاقی‌ها، بد رفتاری‌های امروز را، دولت اصلاحات دانست و یادآور شد:. اگر روزنامه های دهه ۷۰ را نگاه کنید و عالی جناب سرخ پوش را مورد توجه قرار دهید، شاهد خواهید بود که بد اخلاقی‌ها کجا بود. تا جایی که مقام معظم رهبری مجبور شدند تا در مصلی صحبت کنند که مطبوعات باید اخلاق، دیانت و حرمت را در جامعه رعایت کنند. حالا چه شده است که سیاست پیشگانی که امروز این آسیب‌ها را در جامعه ایجاد کردند، دوباره می‌خواهند همین مسایل را برای ما پیش بیاورند؟

قالیباف آرامش، توافق، دلدادگی، کار، خدمت و تلاش را نیاز امروز جامعه و کشور برشمرد و گفت: اکنون به تنها چیزی که در کشور توجه نمی شود «کار» است چرا که همه با یکدیگر دعوا می‌کنند و با این روند می‌خواهیم آتش دعوا را بیشتر کنیم؟ دامن این آتش  ملت، بچه‌های انقلاب، دستاورد‌های انقلاب، خون شهدا و جوانان را می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بنده حتما سیاست به معنای سیاست بازی را به هیچ عنوان در زندگی خودم به عنوان یک بچه رزمنده نیاوردم و نمی آورم، اظهار داشت: شما شاهد بودید در مواضع شفافی که در ۸ سال گذشته در حوزه سیاست داشتم، در هر کجا که احساس کردم حق وجود دارد، از حق دفاع کردم، فارغ از اینکه این حق متلعق به کدام جریان است. ما متعلق به حق هستیم و متعلق به اصلاح طلبان و اصولگرایان نیستیم. گاهی یک قطب‌بندی درست می‌کنند و می‌گویند هرچه ما می‌گوییم درست است و هر کسی با ما نیست، برما است. این موضوع برخلاف «سیاست عین دیانت» است.

عضو ائتلاف پیشرفت تاکید کرد:  امروز دولت فعلی محکم ایستاده است و می گوید ما حق هستیم. نگاه کنید ببینید چه رفتارهایی انجام می‌شود؟ هنوز این سوال برای من باقی مانده است که دولت اصلاحاتی که جامعه مدنی را دنبال می‌کرده و به دنبال توسعه سیاسی بوده است با کدام منطق باید تلاش کند که بعد از ۴ سال، رئیس جمهوری که هشت سال رئیس جمهور بوده است به قدرت برگردد؟ این به میلیتاریسم بیشتر شبیه است تا به دموکراسی؛ این موضوع به اردوگاه روسیه بیشتر شبیه است تا اردوگاه غربی و هدفی که آن‌ها دنبال می‌کنند.

قالیباف خطاب به انقلابی نماها و سیاست‌پیشگان، گفت: آیا آن روزی که لازم بوده است برای انقلاب و اسلام یک سیلی بخورید، سیلی خورده اید؟ آن روزی که لازم بوده است برای این انقلاب یک تیر بزنید و یک تیر بخورید، تیر زده‌اید و تیر خورده‌اید؟ نشانی از مجاهدت از شما وجود دارد؟ اگر جایی مسئولیتی به شما داده‌اند آیا کارنامه‌ای دارید که با افتخار بگویید من این وزارتخانه و بخشداری را اداره کرده‌ام و این کارنامه من است؟ خروجی خود را ارایه کنید تا ببینیم خروجی شما در این انقلاب چه چیزی است؟ آیا این وزارتی است که شما اداره کردید؟

وی با طرح این پرسش که آقای رفسنجانی بیاید چه چیزی را حل کند؟ خاظرنشان کرد: با این بحث هایی که در سال‌های اخیر دیده‌اید و موضع‌گیری‌هایی که بررسی کرده‌اید مشخص می‌شود چیزی عوض نشده است. آیا مسیر انقلاب عوض شده است؟ با این وجود اگر این افراد بیایند یعنی مجددا تنش به وجود می‌آید. این تنش به نفع چه کسی است؟ من چندی پیش در رسانه‌ها خاطره‌ای از آقای هاشمی را مطرح کردم، واقعا آقای هاشمی چه پاسخی به خاطره دو نفره‌ای که من مطرح کردم دارند؟آیا  واقعا دولت فعلی قابل ادامه دادن است؟ کارنامه عمکرد، رویکردها و صداقت آن ها قابل ادامه دادن است؟ کدام روند را می توانیم مبنا قرار دهیم که بگوییم این روند را ادامه می‌دهیم؟ نباید اجازه دهیم در این مقطع حساس،کشور در طراحی و دام سیاست پیشگان بیفتد. باید اجازه دهیم کشور در یک مسیر عقلانیت، معنویت و کار بیفتد.

وی ورود خود به عرصه سیاست در سال ۸۴ را ورود به جبهه توصیف کرد و گفت: مهم این است حرف خود را بزنیم و وظیفه خود را انجام دهیم. من افتخار می کنم که در میان این مردم بزرگ شدم و با افتخار می‌گویم که روستا زاده هستم؛ همه این فرصت ها را انقلاب، مردم و خون شهدا برای ما فراهم کردند از این رو هیچ گاه رفتار سیاست پیشگی انجام ندادم و تاریخ کاری من نیز این موضوع را نشان می‌دهد.

این کاندیدای ریاست جمهوری اضافه کرد: اولین بی تقوایی فرد این است کاری را نتواند انجام دهد و بگوید می خواهم این کار را انجام دهم. از این بی تقوایی بزرگ‌تر وجود ندارد .

قالیباف در پایان اظهار امیدواری کرد: به برکت بچه‌هایی که پشت خاکریز با آن‌ها بودیم و پشت خاکریز «آر پی جی» می‌زدیم محکم ایستادیم و محکم می‌ایستیم به شرطی که با همان روحیه پشت خاکریز باقی بمانیم. به من می گویند مثال جبهه‌ای نزن اما می‌گویم همه افتخارم این است که مردان مرد را در جبهه‌ها دیدم و نه نامردانی که امروز می‌بینیم. امروز افرادی هستند که حاضر نیستند با صداقت و تقوا کاری انجام دهند.

اخبار مرتبط

نظرات

  • کافی است به اسامی اعضای شورای مرکزی شمادرگیلان نگاه کنیم تابفهمیم سیاست بازترین سیاست بازان استان درآنجاجمعند.مشت نمونه خرواراست آقای قالیباف…..درکل کشورشماازنیروهایی مشابه شورای مرکزی ستادتان درگیلان استفاده کرده برخلاف آنچه که مدعی هستیدهدف شماپیروزی به هرقیمت است.

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی