گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
فوریه 8, 2016 کد خبر : 45673 خبر ها گفت و گو

رضا کیانیان :

بازی کردن در نقش های منفی را دوست دارم

بازی کردن در نقش های منفی را دوست دارم

گیلانیان : نشست خبری فیلم سینمایی «کفش‌هایم کو؟» با حضور کیومرث پوراحمد کارگردان، علی قائم مقامی تهیه کننده، میثم مولایی تدوین گر، فردین خلعتبری آهنگساز، رضا کیانیان، مجید مظفری و مینا وحید بازیگران فیلم در برج میلاد برگزار شد.

کیومرث پوراحمد درباره نگارش فیلمنامه «کفش‌هایم کو» گفت: طی یک سفری که داشتم کتابی به نام «هنوز آلیس» با ترجمه شهین احمدی به دستم رسیده بود. هنگام خواندن کتاب به جمله ای رسیدم که شخصیت اصلی داستان می گفت: «مامان حالت خوبه؟» این تک جمله حال من را منقلب کرد و یاد مادر آلزایمری خودم افتادم و بعد فکر ساختن فیلم درباره بیمار آلزایمری مرا رها نکرد. یادم هست با یک متخصص مشورت کردم و تحقیقات بسیاری را درباره بیماری آلزایمر انجام دادم. در آستانه نوروز در یادداشتی که به مجله فیلم با عنوان «کفش‌هایم کو» دادم طرح اولیه این فیلمنامه را نوشتم و بعد با سعید مصطفوی وارد کار شدم.

وی درباره بازیگری بیان کرد: در ابتدا قرار بود باران کوثری نقش بیتا را بازی کند اما به دلیل تصادف وحشتناکی که کرد نتوانست در این فیلم حضور پیدا کند و به پیشنهاد قائم مقامی تهیه کننده «کفش‌هایم کو» از مینا وحید دعوت به همکاری کردیم.

پوراحمد گفت: هر وقت پشت دوربین قرار می گیرم فکر می کنم اولین فیلم خود را می خواهم بسازم اما باید تشکر ویژه از خلاقیت رضا کیانیان بکنم که در ساخته شدن این فیلم داشت. همچنین خوشحالم که بعد از ۳۰ سال رفاقت بالاخره فرصتی دست داد که با علیرضا زرین دست به عنوان فیلمبردار این فیلم سینمایی همکاری کنم.

رضا کیانیان در این نشست گفت: زنده یاد خسرو شکیبایی اخلاق بسیار خوب داشت، هنگامی که مقابل یک بازیگر کم تجربه قرار می گرفت اول با بازیگر جوان رفایت می‌کرد و بعد سر صحنه فیلمبرداری مقابل هم بازی می‌کردند. زمانی که سریال «خانه سبز» ساخته می شد رامبد جوان بازیگری کم تجربه بود و یادم هست که رامبد و خسرو آن قدر با هم رفیق شدند که به خوبی توانستند در «خانه سبز» بازی کنند. من هم همین شیوه را در مقابل بازیگران جوان به کار می گیرم. دوست دارم برای آنها یک تکیه گاه باشم چون اگر کار جوان کم تجربه خوب دیده شود قطعا کار من هم به خوبی دیده می شود.

وی اظهار کرد: بازی کردن در نقش های منفی را دوست دارم چون وارد یک چالش می شوم که شاید در زندگی هیچ وقت تجربه نکنم و می خواهم بگویم ۹۰ درصد از نقش هایی که بازی کردم منفی است اما سعی کردم با اضافه کردن وجوه انسانی از منفی بودن مطلق جلوگیری کنم.

کیانیان درباره بازی در نقش یک بیمار آلزایمری گفت: نقش حبیب نقش تلخی بود و من خودم این تلخی را دوست نداشتم اما در عین حال تجربه یک بازی در نقش یک بیمار آلزایمری برایم جذاب بود و سعی کردم در اجرا از تلخی نقش کم کنم.

رضا کیانیان در پایان این جلسه درباره بازی در فیلم های سینمایی گفت: روز اول فیلمبرداری همه فیلم هایی که بازی می کنم یک جوش سر بینی‌ام در می‌آید و همه گریمورها می‌دانند که روز اول فیلمبرداری باید کاری کنند که این جوش پنهان شود. اغلب این جوش ها از اضطراب است چون من همیشه فکر می کنم برای اولین بار است جلوی دوربین می روم./ منبع : شبستان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد