گیلانیان
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022
مارس 1, 2011 کد خبر : 502 خبر ها

باز هم فرد غیر متخصصی که سفیر شد !

باز هم فرد غیر متخصصی که سفیر شد !

بازتاب های یک شایعه : در حالی که یکی از وعده های دکتر علی اکبر صالحی برای رسیدن به پست وزارت خارجه، انتصاب افراد متخصص در وزارت خارجه بود، اخبار منتشره، حکایت از این دارد که «ر.ق» به جای علی جنتی به عنوان سفیر ایران در کویت منصوب شده و به زودی رهسپار این کشور می شود.

به گزارش «تابناک»، این در حالی است که چندی پیش، خبرگزاری فارس، گزارش داد که از «ر.ق» خواسته شده بود به عنوان سفیر ایران در کانادا یا انگلستان منصوب شود که وی این پیشنهاد را نپذیرفته بود؛ هر چند وی در مسئولیت های مدیریتی دارای تخصص است، بنا بر برخی اخبار رسانه ها تنها تجربه خارجی وی حضور در شهر «هانوفر» آلمان به نمایندگی از رئیس جمهور برای حضور در مراسم افتتاحیه بیمارستان پروفسور سمیعی بوده است.

ذکر این نکته مهم است که یکی از مطالبات نمایندگان مجلس از علی اکبر صالحی در هنگام رأی اعتماد به ایشان، تحمل نکردن افراد غیر متخصص در بدنه وزارت خارجه و به ویژه در سفارت خانه های ایران بوده است، معضلی که عاقبت گریبان منوچهر متکی را نیز گرفت.

بنا بر این گزارش، در آن زمانی که بیش از چهل سفارتخانه ایران بدون سفیر بود، منوچهر متکی، دخالت افراد دیگر در تعیین سفیر و اختلاف نظر در این باره را عامل کند شدن اعزام سفرا می دانست، اکنون هرچند پانزده سفارتخانه ایران سفیر ندارد، خبر انتصاب «ر.ق» به عنوان سفیر ایران در کویت، این شایبه را در اذهان کارکنان، کارشناسان و بدنه وزارت خارجه پدید آورده است که روندی که پیشتر به دنبال ورود نیروهای غیر کارشناسی به این وزارتخانه کلیدی جاری بود، در زمان صالحی نیز ادامه خواهد داشت؟!

اخبار مرتبط

نظرات

  • حالا که یک گیلانی می خواد سفیر بشه به شما بر خورد که متخصص نیست ؟
    چرا زمانی که سعادتی استاندار شد ،اعتراض نکردید که مدیریت یک استان را به شخصی دادن که فرمانده گروهانی از سپاه بود و صرف اینکه روحیه خدمت رسانی در او موج می زنه ،استاندار شد . بهتر است کمی واقعیت ها را ببینیم . قهرمانی اگر سفیر هم بشه از دیگر سفرا کمتر نیست همانطور که سفیران کنونی ایران از نهادها و ادارات مختلفی به این سمت منصوب شدند.

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد