گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
فوریه 12, 2012 کد خبر : 6787 خبر ها

مسولان چرا قبل از قطعی گاز اطلاع رسانی نکردند ؟!

گاز گیلانیان باز هم قطع شد !؟ + خبرهای تکمیلی

گاز گیلانیان باز هم قطع شد !؟ + خبرهای تکمیلی

اختصاصی گیلانیان : اندکی از ساعت ۱۴ امروز ۲۳ بهمن ۱۳۹۰ گذشته گاز شماری از مشترکین رشت قطع شده و شاهد افت شدید گاز در بخش هایی که هنوز قطع نشده است هستیم . به خاطر دارید که  چند هفته پیش انفجار خط لوله گاز آنهم به دلیل بی احتیاطی در ایستگاه شماره ۲ لاکان رشت  باعث قطع گسترده گاز در خیلی از شهر های گیلان شد و گویا تعمیرات اساسی در همان مقطع شاید بدلیل برودت هوا انجام نشده بود همان مسئله امروز یکبار دیگر با افت فشار و قطعی گاز برای گیلانیان مشکل ساز شده است

پیگیری های خبرنگار ” گیلانیان ” از منابع مختلف حکایت از این دارد که مسولان امروز به فکر تعمیرات و ترمیم اساسی لوله آسیب دیده افتاده اند ولی در حوالی ظهر  تخلیه گاز از داخل لوله مذکور را آغاز نموده اند  که در هنگام تنظیم این خبر همچنان ادامه دارد !!! اما این سوال مطرح است که متولیان امر در ساعات اولیه امروز کجا و مشغول به چه کاری بوده اند که دیر به فکر افتاده و نیمی از ساعات روز را که به نسبت شب هوا کمی گرمتر است از دست داده اند ؟!!

با توجه به زمانبر بودن تعمیرات ، برخی منابع پیش بینی می کنند تا ساعت اولیه شب و شاید هم خدای ناکرده تا صبح فردا جمعی از شهروندان گیلانی شب را بدون گرمای مطبوع گاز سپری نمایند !!! انشاء الله که اینگونه نباشد . در صورتیکه گاز منطقه شما نیز قطع است و یا با افت فشار روبروست ما را نیز مطلع فرمایید

خبر تکمیلی :

سید جلال نور موسوی لحظاتی قبل در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اینکه خط لوله گاز لاکان رشت نیاز به تعمیرات دارد، اظهار داشت: به دلیل تعمیرات خط لوله گاز در منطقه لاکان رشت که پیش از این دچار آتش‌سوزی شده بود، گاز تمام شهرستان‌های گیلان قطع می‌شود.

نورموسوی ادامه داد ، گاز تمام شهرستان‌های گیلان از طریق خط لوله لاکان تامین می‌شود وی افزود: ابتدا قرار بود از طرف اردبیل و مازندران به شهرستان‌های گیلان گازرسانی شود اما به دلیل سرمای شدید گاز به گیلان نمی‌رسد.وی، با بیان اینکه گاز از طرف لوشان به خط لوله نمی‌رسد، افزود: در حال حاضر ۲۰ درصد شهرستان‌های گیلان قطعی گاز دارند و تا امشب گاز تمام شهرستان‌های گیلان به جز آستارا و تالش قطع می‌شود.

مدیر عامل شرکت گاز گیلان، درباره تامین گاز آستارا و تالش، ابراز داشت: به دلیل اینکه بخشی از گاز از جمهوری آذربایجان وارد این استان می‌شود، تنها شهرستان‌های آستارا و تالش گازدار هستند و بقیه شهرستان‌ها قطعی گاز پیدا می‌کنند.وی، به زمان برقراری گاز در شهرستان‌های گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: کار تعمیرات تا صبح فردا طول می‌کشد و از فردا به تدریج یکایک شهرستان‌ها گازدار می‌شوند و تلاش می‌کنیم تا ظهر فردا گاز در شهرستان‌های استان برقرار شود.

نورموسوی، همچنین از تشکیل ستاد بحران در استانداری گیلان خبر داد و یادآور شد: این ستاد امروز با حضور استاندار گیلان تشکیل شد.وی، از مردم این استان خواست تا صبور باشند و تا صبح فردا دوشنبه با همکاری همسایگان و فامیل‌های خانواده سرما را با گرمای بخاری‌های برقی تحمل کنند.

آخرین خبر  

ماموران شرکت گاز گیلان به درب منازل مردم مراجعه می‌کنند

سید جلال نورموسوی لحظاتی قبل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه خط لوله گاز لاکان رشت در حال تعمیر است، اظهار داشت: تا ساعتی دیگر کار تعمیر این خط لوله به اتمام می‌رسد.وی، افزود: تا ساعتی دیگر ماموران شرکت گاز گیلان با ارائه کارت شناسایی به درب منازل مردم برای وصل انشعاب گاز مراجعه می‌کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه با تعمیر خط لوله گاز افت فشار و قطعی گاز برطرف می‌شود، خاطرنشان کرد: مردم نگران قطعی نباشند و تا ساعتی دیگر کل مشکل برطرف می‌شود کارکنان شرکت گاز گیلان همچنان با تلاش مضاعف در حال برطرف کردن مشکل خط لوله گاز لاکان هستند و بخشی از این لوله تعمیر شده و تا ساعتی دیگر مشکل افت فشار و قطعی برطرف می‌شود.

آخرین خبر  

از دقایقی پیش با وصل شدن مجدد گاز ، گیلان در حال گرم شدن است

اخبار مرتبط

نظرات

 • با سلام – گاز گلسار – بلوار گیلان هم قطع شده . واقعا در مضیقه هستیم .

 • پل بوسار – کوچه شهید مشخ هم قطع شده

 • گاز ما از ساعت ١٧:٣٠ یکشنبه ٢٣بهمن٩٠ در منطقه حمیدیان قطع شده است

 • ما قافلگیر از این همه …. بودبم که گاز قطع شد، ۱۱۸ جواب نمیده، خطوط تلفن همراه هم قطع اســــــــــت؟!!

 • ما قطع شدیم.
  چرا راستش رو نمی گن به مردم.
  ===================================
  بوجارزاده در گفتگو با مهر:
  کاهش واردات گاز از ترکمنستان ادامه دارد
  یک مقام مسئول در شرکت ملی گاز با اشاره به ادامه کاهش واردات گاز طبیعی از ترکمنستان، اعلام کرد: شرکت ترکمن گاز ترکمنستان دلایل کاهش صادرات گاز به ایران را مشکلات فنی اعلام کرده است.

  مجید بوجارزاده امروز در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت واردات گاز طبیعی از ترکمنستان گفت: از هفته گذشته تاکنون ترکمنستان صادرات گاز به ایران را کاهش داده است.
  سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با تاکید بر اینکه میزان واردات گاز طبیعی از این کشور همسایه در چند روز گذشته کمی افزایش یافته است، تصریح کرد: در حال حاضر به طور متوسط روزانه ۱۶ تا ۱۷ میلیون متر مکعب گاز از این کشور همسایه از مسیر سرخس- دولت آباد وارد کشور می شود.

  این مقام مسئول با بیان اینکه شرکت ترکمن گاز ترکمنستان دلیل کاهش صادرات گاز طبیعی به ایران را مسائل فنی اعلام کرده است، تاکید کرد: با وجود کاهش واردات گاز از این کشور تاکنون گاز هیچ یک از شهرهای ایران قطع نشده است.

  وی همچنین درباره برخی از اظهار نظرها مبنی بر کاهش صادرات گاز ترکمنستان به ایران تحت فشارهای آمریکا، توضیح داد: ترکمنستان تاکنون دلیل کاهش صادرات گاز طبیعی ایران را مسائل فنی اعلام کرده و به مسائل دیگری اشاره نکرده است.

  جواد اوجی معاون وزیر نفت هم هفته گذشته در گفتگو با مهر با تاکید بر اینکه با ساخت خطوط لوله جدید در حوزه‌های شمال و شمال شرق کشور و با وجود کاهش شدید واردات گاز از ترکمنستان هیچگونه قطعی گازی در این مناطق به وجود نیامده است، گفته بود: در حال حاضر رکورد مصرف گاز ایران از مرز ۵۵۶ میلیون متر مکعب در روز عبور کرده است که این میزان مصرف در سه دهه گذشته بی‌سابقه بوده است.

  این در حالی است که همزمان با افزایش دمای هوا در حوزه آسیای میانه، شرکت ترکمن گاز ترکمنستان بدون اطلاع قبلی صادرات گاز طبیعی ایران را از روز گذشته کاهش داده است.

  به گزارش مهر، سال گذشته خط لوله گاز یکهزار و ۲۴ کیلومتری شمال و شمالشرق ایران در دو فاز به طور کامل به بهره برداری رسید به طوریکه در فاز اول این خط لوله به طول تقریبی ۵۲۴ کیلومتر و فاز دوم آن به طول ۵۰۰ کیلومتر و سرمایه گذاری ۵۵۰ میلیون دلار به طور رسمی راه اندازی شد.

  انتقال مستقیم گازهای پارس جنوبی به شمالشرق ایران، خودکفایی از واردات برای تامین گاز ۶ استان شمالی، ایجاد کریدوری جدید برای سوآپ و ترانزیت گاز به بازارهای شرق آسیا و اروپا، افزایش پایداری شبکه ملی گاز و امکان افزایش سهم ایران در تجارت جهانی گاز از مهمترین مزیتهای اقتصادی این پروژه ۱٫۲ میلیارد دلاری به شمار می رود.

  دوسال گذشته هم مقامات تهران- عشق آباد بر روی فرمول جدید فروش گاز و افزایش سقف تبادلات سالانه گازی از ۸ به ۱۴ میلیارد متر مکعب به توافق جدیدی دست یافته بودند.

  در همین حال، مذاکرات گازی دو طرف برای افزایش حجم واردات گاز تا سقف ۲۰ میلیارد متر مکعب در حالی آغاز شده که ایران با با بهره برداری از خط لوله شمال و شمال شرق به طور کامل از واردات گاز ترکمنستان بی نیاز شده است.

 • الان ساعت ۳۰ :۶ عصر هستش. در منطقه ما( رشت- حسین آباد) گاز با افت شدید فشار مواجه شده و در دفعات متعدد این کاهش و افزایش فشار متناوبا تغییر میکند. اما تا الان قطع گاز نداشته ایم

 • ساعت ۱۷ روز ۲۳ بهمن (امروز) گاز ما در بندرانزلی قطع شده است

 • گاز منطقه حمیدیان رشت نیز قطع شده است
  چرا قبل از قطع گاز اطلاع رسانی نشد؟؟

 • بی کفایتی مسولان مربوطه هم حدی دارد !!!!!!!!!
  چرا از قبل اطلاع رسانی نکردید تا مردم به فکر سوخت جایگزین باشند ؟؟؟؟ شما که تا الان به فکر سوخت جایگزین نانوایی ها نبودید !! نکند دوباره استاندار محترم می خواهد بگوید مردم امشب پلو بخورند !!!! با ستاد بحران تشکیل دادن شما چه مشکلی حل می شود ؟؟؟؟؟؟آنها که فرزندان کوچک دارند چه کنند ؟؟؟

 • وآآآآآآآآآی ی ی قندیل بستم!!!!!

 • گاز منطقه معلم و استاد سرا قطع و دچار مشکل گردیده ایم

 • حافظ آباد: نانوایی هم نان ندارددر صورت امکان به نانوایان نان برسانید تا در اختیار مردم بذارند پلو را با چی بپزیم نه گاز پیکنیک نه نفت نه هیزم باشه اگر یک شب باشد سپری می کنیم:

  لطفا مدارس و ادارات را زودتر گازدار کنید

 • با سلام در پی اعلام نکردن اداره گاز مبنی بر قطعی گاز به مدت تقریبا یک روز مسئولان بی لیاقت اداره گاز از اواسط روز شروع به تخلیه کاز و ترمیم نقص ایستگاه گاز لاکان شده اند سوال اینجاست ایا این شخص که مدعی شده ما قصد تعمیرات داریم نمی توانست با هماهنگی با هوا شناسی چند روز قبل اخطاریه صادر نماید تا مردم دچار مشکل نشوند؟؟؟؟؟؟
  ۲٫چرا ایشان زمان روز را از دست داده و عصر اینکار را شروع کرده یا همانندزمان انفجار منتظر زمان بحرانی شده ومجبوربه تعمیرات در زمان بعدازظهرشده اند ؟؟؟؟؟
  ایا لازم نیست کسی که مسئولاین بی لیاقتی است جایش را به افراد لایق و مدیر بدهد ؟؟
  سوال اصلی اینجاست ایا مسئولان استان پاسخ این بی مسئولیتی را چطور می دهند ؟؟؟
  یا با یک میهمانی شام بازهم مسئله فیصله پیدا می کند.

 • هیچ اطلاع رسانی قبل قطع گاز انجام نشد.واقعا برای مدیریت استان جای تاسف است .چرا قبلا اعلام نکردند که حداقل مردم فکری بکنند.

 • با سلام
  گاز منطقه سردار جنگل بندرانزلی هم با افت شدید فشار روبروست . البته نانوایی ها امروز غروب موفق به پختن نان نشده اند . تا امروز ساعت ۸:۴۱ شب ما فقط با افت فشار روبرو هستیم .

 • سلام:
  یک سئوال از شهروندان عزیز، اگه اطلاع داشتید چه کار میکردید.
  سوخت جایگزین : نفت – گازوئیل یا هیزم.
  سالهاست که استفاده نمیکنیم.
  بخاری برقی: چند نفر میتونه یک شبه بخاری برقی تهیه کنه.
  خیلی غافلگیر شدیم، ولی باید تحمل کنیم.
  سعی کنیم همه افراد خونه در یک اتاق کوچکتر جمع بشیم.
  گوشه و کنار درب و پنجره رو هم به پارچه بگیریم.
  با تشکر – بفکر همسایه هم باشیم.

 • همین الان گاز ما هم در بندرانزلی قطع شده ، خواهشا به فکر باشن مسئولان ………….

 • چه …… هیچکی به هیچکی نیست.

 • ….. شما که ادعای رسانه ای بودن دارید نمیدانید ساعت ۱۷ امروز مدیرعامل شرکت گازگیلان باحضور در استودی و خبر تلویزیون مصاحبه کرد خبرگزاری فارس استان سرقت کرده و درگفتگو زده شما بر آن صحه گذاشتید؟استغفارکنید

 • آقای قلیزاده دوباره نظر خودتو بخون ببین چی نوشتی !!!!!! بر فرض هم نورموسوی ساعت ۱۷ مصاحبه کرده باشه ! گاز که زودتر قطع شده چند ساعت قبل تر ! فارس هم خبرگزاری رسمیه و خبرمنتشر کرده
  در ثانی خلاصه بی تدبیری و زمان نشناسی و عدم اطلاع رسانی وجود خارجی داره یا نه ؟!
  نکنه نفس شما از جای گرم در میاد و گازتون وصله ؟ اطلاع رسانی یعنی این که اگه بحث تعمیرات مطرحه ۲ یا ۳ روز زودتر تو روزنامه ها ، رادیو و تلویزیون بگن تا مردم به حال و فرصت برنامه ریزی کنن برای گرمایش ، ارزاق و از همه مهمتر نان شبشون

 • هم استانیهای عزیز…اندکی صبر سحر نزدیک است…

 • یعنی مردم گیلان انقدر برای مسئولین بی ارزشند که حتی با یک پیام هم نباید خبردار می شدند حداقل از چند روز قبل این موضوع باید مدام تکرار میشد که هرکسی فکری کند الان خیلی از مردم به هیچ وجه به بخاری برقی یا نفتی دسترسی ندارند. چرا همه جوانب در نظر گرفته نمی شود؟

 • باخواندن کامنت علیزاده متوجه شدم خود آقای لطفی ازترس جوابش را با اسم علیزاده میده متاسفم وازسویی دیگرمگردرتلویزیون نیستید پس اخباررا نمیبینید یا اطلاع نداریدپس کارفارس را توجیه نکنید.باخط آخرجوابتان مبنی بر اطلاع رسانی یعنی….موافقم

 • به هر حال خیلی سرده امشب واقعا ، امیدوارم زود تر وصل بشه ، توی خبر نوشته تا فردا صبح وصل می شه ، اگه کسی اطلاعات بیشتری در مورد زمان وصل شدن گاز داره خبر بده ممنون

 • جای بسی تاسف که از هفته ها قبل به فکر تدارک ۲۲ بهمن میشوند اما یادشان نبود که باید لوله های گاز تعمیر شوند چرا بدون اطلاع رسانی گاز را قطع می کنند ایامسولان نمی دانند در این شهر بچه کوچک پیر مرد پیر زن مریض زندگی می کنند ایا گاز امام جمعه هم قطع گردیده؟ از بعد از ظهر گاز محله صفاری وکوچه های اطراف قطع است.

 • …………………………… کاش صدا وسیما …………….از مسولان استان می پرسید تا حالا چه کار می کردید؟
  کاش صدا وسیما وظیفه خود می دانست و سری به بیمارستانها در مانگاه ها کارخانه ها ونانوا ها و … می زد…………………………..؟

 • محمد جون به احتمال قوی کار ما به سحر نمی رسد

 • سلام به همه گیلانیان عزیز
  دمای رشت همین حالا ۳ درجه سانتی گراد بالای صفر را نشان می دهد و به عبارتی هوا بس ناجوانمردانه سرد است ،هرچه باشد ، زمستان است !
  من هم با همه هم استانی هایم که از جان گرامی ترشان می دارم موافقم که مسولان محترم می بایست از ایام ماضی به طرق مختلف اطلاع رسانی می فرمودند تا گیلانی جماعت سبیل و سرگردان درب این و آن دکان نانوایی ، پی تهیه قوت لایموتش نشود و به خانواده هایی که بیمار دارند و یا نوزادو طفل کوچک ، مجالی داده می شد تا فکری برای فراهم آوردن وسیله ای گرما ساز برای عائله خود بنمایند
  نظر کنایه آمیز جناب قلیزاده: ” باخواندن کامنت علیزاده متوجه شدم خود آقای لطفی ازترس جوابش را با اسم علیزاده میده متاسفم … ” اگرچه محترم است اما نه نشانگر شجاعت نویسنده نظر است و نه تایید کننده ” ترس “اینجانب ! زیرا که لزومی نمی بینم نظرم را با نام مستعار که این روزها متاسفانه از جانب برخی باب شده !!! به سمع و نظر دوستان برسانم ، با این حال نمی دانم چرا با خواندن ابراز کم لطفی جناب ایشان به یاد جمله معروف ” عاقلان دانند ” افتادم.
  به قول دوست خوش قریحه ای به نام “محمد” که نوشته اند ” اندکی صبر سحر نزدیک است ” با فضل الهی و تحمل مردم شریف گیلان البته در پی کم تدبیری برخی از مسئولین ، سرمای امشب متصل به گرمایی فردا خواهد شد
  انشاء الله

 • ممدآقا:
  پس این سحر که میگی چرا نمیاد نزدیک.

 • اینکه می فرمایید مسئولین در ساعات اولیه مشغول چه کاری بودند باید از شما عرض گله کنم ، یعنی می فرمایید آقایان نباید ۲ ساعت صرف صبحانه ، ۱ ساعت سیگار و چند ساعت ناهار گرده باشند.
  نمایندگان محترم هم که اصلا به فکر تبلیغات خود نبوده و در حال پیگیری مسائل مردم هستند

 • خدا آمریکا را لعنت کنه
  نشون میده چقدر انتخابات برا آمریکا مهمه
  می خوان با این کارا ملت از دولت و مجلس دلسرد بشن و تو انتخابات شرکت نکنن

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی