گیلانیان
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ Wednesday, 3 March , 2021
نوامبر 17, 2020 کد خبر : 80294 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

بالا بودن تعرفه‌های گمرکی مانع بزرگی برای توسعه صادرات در کشور

بالا بودن تعرفه‌های گمرکی مانع بزرگی برای توسعه صادرات در کشور

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به اینکه بالا بودن تعرفه‌های گمرکی مانع بزرگی برای توسعه صادرات در کشور بوده است، گفت: عضویت در اتحادیه اوراسیا فرصت مناسبی برای توسعه روابط تجاری است.

ارسلان زارع پیش از ظهر سه شنبه در همایش بین المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا در انزلی، اظهار کرد: استان‌های مرزی در صادرات به کشورهای همسایه همواره پیشرو و فعال بوده‌اند و در ایجاد پیوند اقتصادی، توسعه صادرات غیرنفتی و جذب سرمایه گذاری‌های خارجی نیز جایگاه خاصی دارند.

وی با بیان اینکه بالا بودن تعرفه‌های گمرکی همواره مانع بزرگی برای توسعه صادرات در کشور ما بوده است، افزود: عضویت موقت ایران در این اتحادیه فرصتی مغتنم برای توسعه روابط تجاری با کشورهای عضو این اتحادیه با حذف قوانین مزاحم است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه با عضویت در اتحادیه‌ها و تشکل‌های منطقه‌ای می‌توان از مزایای آن را در افزایش مبادلات تجاری مؤثر بهره مند شد، تاکید کرد: بر اساس گزارش اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان از زمان اجرای موافقتنامه اتحادیه اوراسیا، این اتاق بیش از ۲۸ هزار فرم گواهی مبدا صادر کرده است.

زارع توسعه پیوندهای اقتصادی با کشورهای هدف بهترین راهکار برای تقابل با اثرات مخرب فشار تحریم‌ها برشمرد و ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های گیلان، تجار و بازرگانان داخلی باید از این فرصت ویژه برای صادرات محصولات و کالاهای ایرانی با برخورداری از تعرفه‌های ترجیحی بهره مند شوند.

وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در گیلان در خصوص بهره مندی از مزایای عضویت در این اتحادیه تصریح کرد: بازرگانان ایرانی که کالاهای خود را از طریق راه آهن از جمهوری آذربایجان به روسیه صادر می‌کنند، به علت عدم وجود زیر ساختارهای لازم نمی‌توانند از مزایای اتحادیه اوراسیا بهره مند شوند.

زارع با اشاره به فعالیت شبانه روزی مرزهای دریایی با روسیه و مرز زمینی آستارا در اسفندماه سال گذشته با وجود بسته بودن بیشتر مرزهای کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا، گفت: در این شرایط سخت حجم تجارت ما با این کشورها افزایش قابل توجهی داشت و آمارها بیانگر آن است که تجار و بازرگانان استان بیشترین بهره مندی را از اجرای موافقت نامه داشته‌اند.

به گفته استاندار گیلان تکمیل راه آهن رشت – بندر کاسپین، ساخت راه آهن رشت – آستارا، فعالیت کشتی‌های رو رو و بکارگیری کانتینرهای یخچال دار در دریای خزر می‌تواند به عنوان زیر ساختارهای لازم، نقش بسیار مؤثری در توسعه روابط اقتصادی با کشورهای عضو این اتحادیه داشته باشد.

زارع برگزاری دوره‌های آموزشی در خصوص توافقنامه اوراسیا برای کارکنان دولت، تجار و بازرگانان و همچنین تشکیل کارگروه مشترک با همتایان خارجی برای رفع موانع احتمالی را امری مهم عنوان و بیان کرد: متأسفانه کالاهای ایرانی به اسم کالای آذری به روسیه صادر می‌شود که لازم است هر چه سریع‌تر این مشکلات را مرتفع کرد.

وی افزود: استان گیلان با داشتن زیرساخت‌های لازم می‌تواند در عرصه گسترش مناسبات اقتصادی و ارتقای تراز تجاری ایران در عرصه مبادلات بازرگانی نقش آفرین باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی :

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت

روحانی کمی رفتارهای اعلی‌حضرتی دارد

مشاور پیشین رئیس‌جمهور :

روحانی کمی رفتارهای اعلی‌حضرتی دارد

چهار پروژه زیربنایی برق گیلان بهره برداری شد

 مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان :

چهار پروژه زیربنایی برق گیلان بهره برداری شد