گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
سپتامبر 2, 2014 کد خبر : 29412 خبر ها

ناظرگمرکات گیلان: ‏

بالغ بر ۱۷۲میلیون دلار کالا از استان صادر شد

بالغ بر ۱۷۲میلیون دلار کالا از استان صادر شد

گیلانیان : ناظر گمرکات گیلان و مدیرکل گمرک انزلی از صادرات ۱۷۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار کالای غیرنفتی از استان طی پنج ماه امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی گمرکات گیلان پرویز تقوی اظهار کرد: از ابتدای امسال تا کنون ۷۰۰ هزارتن کالا از گمرکات گیلان (انزلی، آستارا و حسن رود ) صادر شد که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر وزنی ۱۸ درصد افزایش داشت .

وی اضافه کرد: ۳۲۵ هزار و ۵۸۲ تن از این میزان کالا از گمرک انزلی، ۳۷۲هزار و ۱۲۹ تن از گمرک آستارا و مابقی از گمرک حسن رود صادر شد.

وی افزود: عمده کالاهای صادر شده از گمرکات گیلان را محصولات نباتی، محصولات معدنی و مصنوعات آن، محصولات صنایع شیمیایی عنوان و اضافه کرد: این کالاها به بیش از۳۰ کشور دنیا صادر شده است.

ناظر گمرکات گیلان و مدیرکل گمرک انزلی اضافه کرد: صادرات گمرکات استان به طور عمده به کشور روسیه، آذربایجان، عراق انجام می شود.

وی یادآور شد: در این مدت همچنین بالغ بر ۸۸۷ هزار تن کالا به ارزش ۵۷۳ میلیون دلار از طریق گمرکات استان گیلان به کشور واردات قطعی شد.

تقوی تصریح کرد: ۷۲ درصد وزنی و ۷۱ درصد ارزشی کالاهای وارداتی از استان گیلان را فلزات معمولی و مصنوعات از آن تشکیل می دهد.

ناظر گمرکات گیلان در پایان اظهار کرد: عمده واردات گمرکات گیلان از کشور فدراسیون روسیه، قبرس، امارات متحده عربی ، اتریش است.

گمرک انزلی بعلت واقع شدن در موقعیت استراتژیک و ژئوپلتیک همواره از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده است .

این گمرک در طول تاریخ همواره بعنوان دروازه ورود به اروپا و شاهرگ اتصال شمال به جنوب شناخته می شده در زمان حاضر نیز جایگاه مهم و حساس خود را بعنوان یکی از مراکز مهم ورود کالا به کشور و نقطه اتصال کریدور شمال و جنوب حفظ کرده است.

در زمان حاضر واردات قطعی ، صادرات قطعی ، ترانزیت داخلی ، ترانزیت خارجی، ورود موقت ، خروج موقت خودرو ، هدیه و سوغات، مرجوعی و مسافری رویه هایی است که در گمرکات گیلان اجرا می شود./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی