گیلانیان
جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ Friday, 23 April , 2021
فوریه 14, 2016 کد خبر : 45966 خبر ها

مدیرکل بیمه سلامت گیلان:

بالغ یک میلیون نفر در گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند

بالغ یک میلیون نفر در گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند

گیلانیان : مدیرکل بیمه سلامت گیلان گفت: یک میلیون و ۶۱۷ هزار و ۷۲۰ نفر در گیلان تحت پوشش قرار دارند.

دکترعلی اکبری افزود: در سالجاری۲۷۳ هزار و ۳۷۳ نفر در استان، تحت پوشش بیمه همگانی سلامت قرار گرفتند که ۸۰ درصد این بیمه شدگان گروه سنی زیر ۴۰ سال و ۷۵ درصد متاهل هستند.

وی افزود: طرح پوشش بیمه همگانی سلامت در راستای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت و سیاست های سلامت محوری دولت تدبیر و امید مبنی بر پوشش بیمه پایه همگانی و اجباری آحاد مردم در اول اردیبهشت سال ۹۳ در سراسر کشور به اجرا درآمد.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان به دیگر آمار افراد تحت پوشش بیمه سلامت در گیلان اشاره و اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار، یک میلیون و ۶۱۷ هزار و ۷۲۰ نفر در گیلان تحت پوشش قرار دارند.

وی طرح تحول نظام سلامت را از دیگر اقدامات ارزشمند و دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید نام برد و خاطرنشان کرد: این طرح نیز از نیمه اردیبهشت ماه سال ۹۳ در کشور به اجرا درآمد.

دکترعلی اکبری تاکیدکرد: حفاظت مالی از مردم در مقابل هزینه های درمان، بهبود عدالت در دسترسی به خدمات درمانی، ارتقاء کیفیت خدمات درمانی و مراکز ارایه خدمات از اهداف اجرای طرح تحول نظام سلامت است.

 وی ادامه داد: با ارتقاء سطح آگاهی بیمه شدگان از حقوق خود، افراد جامعه توانمند خواهند شد و افراد حق خواهند داشت تا با حقوق سلامتی خود آشنایی کاملی داشته باشند تا بتوانند نسبت به دریافت خدمات تخصصی، آگاهانه اقدام کنند.

مدیر کل بیمه سلامت استان گیلان گفت:نتیجه اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت باعث شده است تا مردم از جیب خود کمتر در موضوع سلامت هزینه کنند و سلامت را به عنوان یکی از مهمترین حقوق خود بدانند.

علی اکبری با اشاره به اینکه در ۳۷ سال عمر پربرکت نظام جمهوری اسلامی در بخش های بهداشت و درمان شاهد ارتقاء شاخص های بهداشتی درمانی بوده ایم اضافه کرد: با استقرار دولت تدبیر و امید رشد روزافزونی در این شاخص ها ایجاد شده است.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان همچنین به نگاه ویژه دولت به بیماران خاص اشاره و متذکرشد: در حال حاضر، یکصد و ۶۴ بیمار هموفیلی، ۸۷۷ تالاسمی، یک هزار و ۴۸ دیالیزی و پیوند کلیه و ۷۶۳ بیمار ام اس تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند./منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “