گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
فوریه 14, 2016 کد خبر : 45966 خبر ها

مدیرکل بیمه سلامت گیلان:

بالغ یک میلیون نفر در گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند

بالغ یک میلیون نفر در گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند

گیلانیان : مدیرکل بیمه سلامت گیلان گفت: یک میلیون و ۶۱۷ هزار و ۷۲۰ نفر در گیلان تحت پوشش قرار دارند.

دکترعلی اکبری افزود: در سالجاری۲۷۳ هزار و ۳۷۳ نفر در استان، تحت پوشش بیمه همگانی سلامت قرار گرفتند که ۸۰ درصد این بیمه شدگان گروه سنی زیر ۴۰ سال و ۷۵ درصد متاهل هستند.

وی افزود: طرح پوشش بیمه همگانی سلامت در راستای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت و سیاست های سلامت محوری دولت تدبیر و امید مبنی بر پوشش بیمه پایه همگانی و اجباری آحاد مردم در اول اردیبهشت سال ۹۳ در سراسر کشور به اجرا درآمد.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان به دیگر آمار افراد تحت پوشش بیمه سلامت در گیلان اشاره و اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار، یک میلیون و ۶۱۷ هزار و ۷۲۰ نفر در گیلان تحت پوشش قرار دارند.

وی طرح تحول نظام سلامت را از دیگر اقدامات ارزشمند و دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید نام برد و خاطرنشان کرد: این طرح نیز از نیمه اردیبهشت ماه سال ۹۳ در کشور به اجرا درآمد.

دکترعلی اکبری تاکیدکرد: حفاظت مالی از مردم در مقابل هزینه های درمان، بهبود عدالت در دسترسی به خدمات درمانی، ارتقاء کیفیت خدمات درمانی و مراکز ارایه خدمات از اهداف اجرای طرح تحول نظام سلامت است.

 وی ادامه داد: با ارتقاء سطح آگاهی بیمه شدگان از حقوق خود، افراد جامعه توانمند خواهند شد و افراد حق خواهند داشت تا با حقوق سلامتی خود آشنایی کاملی داشته باشند تا بتوانند نسبت به دریافت خدمات تخصصی، آگاهانه اقدام کنند.

مدیر کل بیمه سلامت استان گیلان گفت:نتیجه اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت باعث شده است تا مردم از جیب خود کمتر در موضوع سلامت هزینه کنند و سلامت را به عنوان یکی از مهمترین حقوق خود بدانند.

علی اکبری با اشاره به اینکه در ۳۷ سال عمر پربرکت نظام جمهوری اسلامی در بخش های بهداشت و درمان شاهد ارتقاء شاخص های بهداشتی درمانی بوده ایم اضافه کرد: با استقرار دولت تدبیر و امید رشد روزافزونی در این شاخص ها ایجاد شده است.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان همچنین به نگاه ویژه دولت به بیماران خاص اشاره و متذکرشد: در حال حاضر، یکصد و ۶۴ بیمار هموفیلی، ۸۷۷ تالاسمی، یک هزار و ۴۸ دیالیزی و پیوند کلیه و ۷۶۳ بیمار ام اس تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند./منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد