گیلانیان
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ Friday, 6 December , 2019
فروردین ۳۱, ۱۳۹۸ کد خبر : 72797 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

بانک‌ها باید سرعت و میزان پاسخگویی به مردم را بیشتر کنند

بانک‌ها باید سرعت و میزان پاسخگویی به مردم را بیشتر کنند

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: بانک‌ها به نوع تسهیلاتی که انحراف در آنها کمتر است، تمرکز بیشتری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در جلسه شورای هماهنگی بانک‌ها با بیان اینکه نقایصی که در مجموع کارها وجود داشته را باید به حداقل برسانیم اظهار داشت: در راستای نامگذاری سال رونق تولید توسط مقام معظم رهبری وظیفه بانک‌ها در این مسیر سنگین است تا بتوانیم گام‌های موثری برداریم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه یکی از مسائل مهمی که امسال داریم باقیمانده تسهیلات اشتغال روستایی است افزود: تسیهلات اشتغال روستایی قبل از پایان سال ۹۷ ابلاغ شد و تخصیص آن برای امسال محول شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه در اعطای تسهیلات به نوع تسهیلاتی که انحراف در آن کمتر است تمرکز بیشتری شود تصریح کرد: پرداخت تسهیلات با مبالغ پایین برای بانک‌ها راحت‌تر است اما در این نوع تسهیلات و مشاغل کوچک خانگی انحراف بیشتری وجود دارد و باید جدی‌تر در کارگروه مربوطه چارچوب آن را مشخص کنیم.

وی به اعطای تسهیلات اشتغال روستایی و قرض الحسنه اشاره کرد و افزود: در تسهیلات قرض‌الحسنه که نوع و جنس آن مساعدت می‌باشد که به نوعی مشکل افراد و نیاز فوری آنها را رفع بکند ولی در اشتغال روستایی نباید به سمتی برود که نقش مساعدت و قرض‌الحسنه پیدا کند و بعد با مشکل بازپرداخت مواجه شوند.

دکتر سالاری تصریح کرد: اگر در تسهیلات اشتغال روستایی مدیریت درستی نداشته باشیم بعداً بانک‌ها با مشکل استرداد وجوه مواجه خواهند شد که با اصل مبلغی که نصف آن از محل صندوق توسعه ملی است به انحراف رفته است و نتوانستیم قانون را درست اجرا کنیم.

وی به تسهیلات رونق تولید و فراگیر و نوع تعهدی این تسهیلات اشاره کرد و گفت: گاها تعهد محقق و ایفا نمی‌شود و باید از منابع داخلی بازپرداخت انجام گیرد که این کوع تسهیلات با استقبال خوبی مواجه نشده و برای امسال باید ساز و کارهای جدید و گام‌های جدی‌تری برداریم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه در تبصره ۱۸ قانون بودجه منابع خوبی لحاظ شده که می‌توان بخشی از آن را به عنوان یارانه تسهیلات در داخل استان تعریف کرد؛ اظهار داشت: یارانه تسهیلات مانند وام‌های مضاربه‌ای نیست و باید شورای هماهنگی‌بانک‌ها با مدیریت درست راهکاری برای استفاده وجوه که از این منبع و ظرفیت اشتغالزایی ایجاد می‌شود را اعلام و بکار گیرند.

وی تأکید کرد: سرعت پاسخگویی به مراجعه کنندگان و متقاضیان تسهیلات را افزایش داده و پاسخگویی مدیران بانک‌ها به مردم و مراجعه کنندگان بیشتر شود.

نماینده عالی دولت در گیلان به سیاست‌های ابلاغی و بخشنامه‌هایی که برای تسهیل بخش تولید کنندگان اشاره و خاطر نشان کرد: جلسات کارگروه اشتغال و رونق تولید برای گشایش و راهکاری تشکیل می‌شود نباید تفاوت در برداشت بین بانک‌ها قابل توجه محسوس باشد و باید با نگاه کمک و راه‌گشا صورت پذیرد.

در پایان استاندار گیلان از مشارکت بانک‌های استان جهت ارسال کمک برای مردم سیل زده استان های کشور قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

اگر توان مدیریت ندارید مسئولیت نپذیرید

امام خامنه‌ای خطاب به داوطلبان نمایندگی مجلس:

اگر توان مدیریت ندارید مسئولیت نپذیرید

واردات اقلام دارویی هیچ سنخیتی با حوزه پزشکی ‌ندارد

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس:

واردات اقلام دارویی هیچ سنخیتی با حوزه پزشکی ‌ندارد

تحجر و بازگشت به عقب حوزه های علمیه را تهدید می کند

ییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا :

تحجر و بازگشت به عقب حوزه های علمیه را تهدید می کند

گیلانیان به گزارش الف : حجت الاسلام کاشانی؛ پژوهشگر تاریخ اسلام: حضرت علی (ع) برای رسیدن به قدرت حاضر به گفتن یک دروغ نشد ، اما سه مسئول دولتی ما گفتند بنزین سهمیه بندی نمی‌شود ولی شد!