گیلانیان
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ Wednesday, 12 December , 2018
آذر ۷, ۱۳۹۶ کد خبر : 63707 خبر ها

بانک مرکزی در مقابل بنگاه‌داری بانک‌ها بریده است/ تخلف بانک‌ها محرز است، نظارت سیف کجاست؟

بانک مرکزی در مقابل بنگاه‌داری بانک‌ها بریده است/ تخلف بانک‌ها محرز است، نظارت سیف کجاست؟

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نقش نظارتی بانک مرکزی در مقابل بنگاه‌داری بانک‌ها گفت: تخلف بانک‌ها در افزایش سرمایه‌ها محرز و واضح است اما نظارت دولت و آقای سیف در مقابل این تخلفات کجا است؟

محمدصادق حسنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت، با اشاره به درماندگی بانک مرکزی در مقابل بنگاه‌داری بانک‌ها اظهار کرد: بانک مرکزی در رابطه با بنگاه‌داری بانک‌ها درمانده و درواقع می‌توان گفت بریده است.

وی بابیان اینکه بانک مرکزی اعلام می‌کند اصلاً نمی‌داند در مقابل با هر رفتار بانک‌ها چه اقدامی باید انجام دهد، افزود: تاکید می‌کنم اگر بانک مرکزی نمی‌داند چگونه باید مشکل مردم و بانکداری را حل کند، استعفا دهد و مسئولیت را به شخص دیگری بسپارد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست بانک مرکزی مبنی بر اینکه مجلس راه‌حلی برای بنگاه‌داری بانک‌ها بیابد، گفت: بخش وسیعی از نمایندگان از پزشکان و معلمان و غیره هستند و همه نمی‌توانند در خصوص بانک داری و غیره به بانک مرکزی ارائه راه‌حل بدهند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی باید در مقابل همه تهدیدات پولی و مالی راه‌حلی داشته باشد، خاطرنشان کرد: متأسفانه هرروز ما با یک مشکلی که مردم را سرگردان می‌کند مواجه هستیم و بانک مرکزی هیچ راه‌حلی برای معضلات ارائه نمی‌کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، منابع طبیعی و آب مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در هیچ جای قانون بانکداری بر بنگاه‌داری بانک‌ها تاکید نشده، تصریح کرد: بانکی که از مشتری پول می‌گیرد و به‌جای اینکه سپرده‌های مردم را به تولیدکننده وام بدهد تا هم چرخ تولید بچرخد و هم چرخ اقتصاد کشور، زمین خریدن و ساختمان خریدن را سرلوحه کار خود قرار می‌دهد تا چند صباحی دیگر سود بیشتری ببرد.

حسنی با اشاره به واضح بودن تخلفات بانک‌ها ، گفت: کاملاً هم واضح هست که بانک‌ها سرمایه‌های مردم را تبدیل به خانه، زمین و ساخت‌وساز و غیره کرده‌اند و از سند خوردن‌ها و ثبت شدن آن‌ها در ثبت‌اسناد کاملاً تخلفات آن‌ها محرز است.

وی در ادامه افزود: چطور ممکن است که یک موسسه مالی و اعتباری پس از چند سال فعالیت در هر نقطه‌ای از کشور زمین و ملک و غیره داشته باشد اما هیچ واکنش از سوی بانک مرکزی نسبت به آن‌ها دیده نشود.

نماینده مردم رشت در خانه ملت با اشاره به‌عوض شدن تعریف بانک در حال حاضر، مطرح کرد: بانک کارش گرفتن پول از مردم و پرداخت وام به افرادی هست که طرح قابل توجیه اقتصادی دارند و می‌توانند با سرمایه‌های مردم شرکت و یا هر مجموعه تولیدی را به راه بی اندازد تا اقتصاد کشور رونق پیدا کند اما اکنون تعریف بانک در جامعه کنونی عوض‌شده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضعف نظارت بانک مرکزی گفت: متأسفانه بانک‌ها اکنون در یکجایی زمینی به مبلغ یک میلیارد تومان می‌خرند و سال بعد همان زمین را به مبلغ سه میلیارد تومان می‌فروشند، که این اقدام آن‌ها خلاف و می‌توان جلوی آن‌ها را گرفت و من سؤالم اینجاست آقای سیف و دولت در مقابل با این تخلفات دقیقاً چه‌کاری انجام داده‌اند؟

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*