گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
آگوست 24, 2014 کد خبر : 29171 خبر ها

معاون استاندار گیلان:

بانک ها از تولید و صنعت بیشتر حمایت کنن

بانک ها از تولید و صنعت بیشتر حمایت کنن

گیلانیان : معاون برنامه ریزی استاندار گیلان از ادارات و بانک ها خواست از تولید و صنعت بیشتر حمایت کنند تا ظرفیت ها و قابلیت های استان در این دو بخش، بیش از پیش شکوفا شود.د

محمدحسین اصغریان عصر یکشنبه در سومین جلسه کارگروه حمایت از تولید استان که در شهرستان لنگرود تشکیل شد، اظهار کرد : کمک به ایجاد حداکثر رونق در کسب و کار و تولید، یکی از مهم ترین وظایف ماست.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه حمایت از تولید در گیلان برای اولین بار در کشور گفت: این کارگروه با هدف حمایت از تولید و حل مشکلات و موانع موجود در عرصه تولید تشکیل شده و مدیران بیش از ۲۰ سازمان و ادارات مرتبط با امر تولید و تمامی بانک های استان موظف به حضور در این کارگروه هستند.

رییس کارگروه حمایت از تولید گیلان خاطر نشان کرد: کمک به تکمیل و اتمام طرح های تولیدی و صنعتی نیمه تمام ، کمک به افزایش تولید واحدهای صنعتی که با کمتر از ظرفیت واقعی خود در حال فعالیت هستند و تقویت واحدهای راکد با هدف تقویت اشتغال و رفع مشکل بیکاری و ارائه راهکارهای خروج از رکود اقتصادی از مهم ترین کارکردهای این کارگروه است.

اصغریان همکاری و یاری مسوولان و مدیران بانک ها و ادارات و سازمان های عضو این کارگروه را امری ضروری دانست و افزود: پس از طرح مشکلات و موانع تولید از سوی مدیران واحدهای صنعتی شهرستان ، مصوبات کارشناسی شده در این کارگروه به تصویب می رسد و تمامی دستگاه های دولتی ملزم به انجام مصوبات می باشند.

وی خاطر نشان کرد: بازخوردها و میزان همکاری دستگاه های دولتی و بانک ها در این کارگروه از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به عنوان دبیرکارگروه پیگیری می شود و آثار آن از طریق رسانه ها در اختیار عموم قرار می گیرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز در سخنانی؛ فعال سازی و افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی و صنعتی و معدنی استان را از جمله اهداف اساسی تشکیل این کارگروه عنوان کرد.

وی افزود: شناسایی و کمک به اتمام طرح های نیمه تمام صنعتی نقش بسزایی در ایجاد اشتغال ، افزایش تولید و افزایش آثار و عملکردهای مثبت آن در استان خواهد داشت.

رییس دبیرخانه کارگروه حمایت از تولید گیلان با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از ۵۰ درصد از طرح های صنعتی نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی افزون بر ۴۰ درصد می باشند، تصریح کرد: اتمام طرح های صنعتی نیمه تمام به طور جدی دنبال می شود.

وی مصوبات این کارگروه را لازم الاجرا دانست و افزود: عملکرد دستگاه های دولتی و بانک ها براساس مصوبات کارگروه و از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به عنوان دبیر کارگروه حمایت از تولید پیگیری شده و به اطلاع استاندار گیلان رسانده می شود.

فرماندار لنگرود نیز با اشاره به وجود سه شهرک صنعتی و مجتمع کارگاهی در این شهرستان گفت: شهرک صنعتی نالکیاشر، شهرک صنعتی اطاقور و مجتمع کارگاهی دریاسر سهم بسزایی در ایجاد اشتغال و تولید در این شهرستان دارند.

سید رضا جوادپور ابراز امیدواری کرد با توجه به مشکلات عدیده واحدهای صنعتی در مواردی مانند سرمایه در گردش و اخذ تسهیلات ، امیدواریم که بیشترین همکاری ها با واحدهای صنعتی شهرستان لنگرود صورت گیرد.

کارگروه حمایت از تولید گیلان برای رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی با حضور مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط با تولید و مدیران بانک ها به طور هفتگی با مدیران و سرمایه گذاران شهرستان های استان گیلان تشکیل جلسه می دهد و پس از بررسی مشکلات مدیران واحدهای صنعتی و سرمایه گذاران، مصوبات لازم در هر زمینه در این جلسه اعلام می شود که از سوی نهاد و یا دستگاه مربوطه لازم الاجراست.

پیش از این، اولین جلسه کارگروه حمایت از تولید در شهر صنعتی رشت و دومین جلسه آن در شهرستان رودبار برگزار شده بود.

شهرستان لنگرود در ۵۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی