گیلانیان
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 30 November , 2022
فوریه 11, 2012 کد خبر : 6756 خبر ها

دکتر علی لاریجانی

باید از ورود هتاکان و بداخلاقان به مجلس جلوگیری کرد

باید از ورود هتاکان و بداخلاقان به مجلس جلوگیری کرد

به گزارش گیلانیان ، علی لاریجانی در سخنرانی پایانی راهپیمایی ۲۲ بهمن که در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره تاکید داشته‌اند که نامزدهای مجلس از زدن افترا و توهین بپرهیزند افزود: اگر می‌خواهیم انتخاباتی سالم برگزار شود باید به صورت شفاف و اخلاقی تبلیغات را برگزار کنیم و نباید الگوی خود را رقابت‌های ناسالم در کشورهای اروپایی و آمریکا قرار دهیم زیرا آنها به دنبال قدرت هستند و ما به دنبال ادای وظیفه و تکلیف هستیم.وی تاکید کرد: کسانی که پیرو رهبری هستند باید بدانند اگر به سراغ هتاکی و بداخلاقی بروند راه خود را از رهبری جدا کردند و برای داشتن مجلسی صالح و کارآمد داشته باشیم باید از ورود این افراد به مجلس جلوگیری کنیم.وی یاد آور شد: باید توجه داشت که در شرایط امروز که انتخابات مجلس در پیش روست حریف بیکار ننشسته و به دنبال تخریب وجهه نظام است که این کار را به وسیله عناصر داخلی خود دنبال می‌کند که مردم باید مراقب این افراد باشند و از ورود آنان به مجلس جلوگیری کنند.
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: بلوغ فکری در کشور وجود دارد و باید مسایل و مشکلات با مشورت و همکاری حل شوند و اگر مشکلی وجود دارد باید از خود مردم کمک بخواهیم زیرا در طول این ۳۳ سال هرگاه از مردم کمک خواسته‌ایم آنان به صحنه آمده‌اند و از نظام و انقلاب حمایت کرده‌اند.
وی گفت: در زمان دوم خرداد آشفتگی‌هایی در داخل کشور رقم خورد که با رهبری مقام معظم رهبری و حضور ملت این مشکلات خاتمه یافت و بعد از انتخابات سال ۸۸ هم عده‌ای فتنه‌گری کردند که با درایت رهبری موضوع خاتمه یافت.
وی در ادامه سخنان خود به پیشرفت‌های کشور در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: این پیشرفت‌ها به معنی نیست که اشکالات داریم و برخی نارسایی‌ها در کشور وجود دارد که مسوولین باید با صراحت و صداقت با مردم صحبت کرده و حقایق را به آنان بگویند.
وی گفت: قانون هدفمندی یارانه‌ها قانون خوبی است ولی نباید به مردم فشار آورده شود و ما هم در مجلس تاکید کرده‌ایم که این قانون باید در طول مدت زمان پنج سال و به صورت مرحله‌ای اجرا شود که این اصرار نمایندگان برای صیانت از حقوق مردم بوده است.
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عزت کشور با راهنمایی‌های ولی فقیه تحقق می‌یابد تا حرکت عظیم ملت ایران به الگویی برای مردم منطقه تبدیل شود گفت: در نظام ایران تمام ارکان با اراده ملت اداره می‌شود. و این یک نعمت بزرگ است که مردم با دست خودشان تقدیرشان را رقم می‌زنند.

لاریجانی تاکید کرد: مساله‌ای که باید به آن توجه شود این است که نظام ایران یک نظام دموکراتیک است که در راس آن ولی فقیه قرار دارد که از بیراهه رفتن ملت جلوگیری می‌کند و از حقوق مردم مراقبت می‌کند.وی گفت: علاوه بر این مسایل اساسی کشور و آنچه که عزت کشور را تعیین می‌کند همه با راهنمایی‌های ولی فقیه تحقق می‌یابد و این حرکت عظیم ملت ایران که امروز به الگویی برای مردم منطقه تبدیل شده با رهبری‌های ولی فقیه صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: پیروزی‌های ملت عراق و لبنان و کشورهای دیگر همه با تمسک به نقش پررنگ ولی فقیه و سیاست‌های ایشان بوده که عزت و آبرو را برای آنان حاصل کرده است.وی گفت: در موضوع هسته‌ای که غربی‌ها ماجراجویانه برخورد می‌کردند ، این رهبری بود که با اراده محکم حرکت مردم ایران برای دستیابی به این فناوری را هموار کرد.

لاریجانی افزود: امام(ره) ‌همواره در سخنانشان می‌فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به کشور شما آسیب نرسد. که ما در همه شرایط این سخن امام(ره) را حس کرده‌ایم و به عینه دیده‌ایم. وی گفت: اصالت حرکت ما تقویت و رهبری انقلاب به وسیله حوزه‌های علمیه بود اما عده‌ای زمانی طوری صحبت می‌کردند که روحانیت در مقابل مردم ایستاده اما با هوشیاری و بصیرت مردم سخن آنان به جایی نرسید.وی گفت: گاهی در کشور شنیده می‌شود که می‌توان بدون روحانیت مسیر انقلاب را ادامه داد که باید مواظب بود و از گذشته پند گرفت.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر جریان‌های انحرافی مانند نهضت آزادی یا جبهه ملی از مسیر حرکت مردم جدا شدند به خاطر عدم شناخت روحانیت بود.

لاریجانی تصریح کرد: مساله ما دفاع از یک صنف نیست و افرادی که در این حوزه هستند سال‌های سال به فراگیری علوم دینی مشغول بوده‌اند تا توانسته‌اند به این جایگاه برسند و مردم ما باید بدانند که اگر می‌خواهند مسیر انقلاب به درستی طی شود باید از روحانیت پشتیبانی و حمایت کنیم.وی گفت: ما همواره در مقابل استکبار استوار بوده‌ایم و آنان نیز همواره به دنبال دشمنی با ملت ایران بوده‌اند که به شیوه‌های گوناگون دشمنی خود را نشان داده‌اند وامروز که دم از مذاکره می‌زنند و می گویند ، ایران نباید از ملت‌های مظلوم منطقه حمایت کند و از حقوق اساسی خود دست بردارد.وی خاطر نشان کرد: بعد از حادثه ۱۱ سپتامبر حرکتی در غرب آغاز شد و گفته شد که اصلاحات زیربنایی را باید در کشورهای اسلامی آغاز کنیم واصلاحات به معنای این بود که روش زندگی مجاهدانه را در کشورهای اسلامی از بین ببرند و به هر روش ممکن فرهنگ غربی را در این کشورها ترویج دهند.وی تأکید کرد: سر بلندی ملت ایران به خاطر مجاهدت در زندگی مردم است که قابل تفکیک از زندگی روزانه آنها نیست و این عامل استواری ملت در دوران دفاع مقدس نیز بود.

لاریجانی در پاسخ به حرف های اخیر رییس جمهور آمریکا و فرانسه گفت: ملت ایران از خط قرمزها عبور کرده است اما آنان خودشان می‌دانند که ملت ایران به این حدود مشخص کردن اعتنایی ندارد و ما هیچ‌گاه سلاح و جهاد را کنار نخواهیم گذاشت.وی اذعان داشت :ما همواره اهل مذاکره حق‌طلبانه بوده‌ایم و قصد زورگویی نداریم و ملت ایران اهل مجادله با این گنده‌گویی‌ها نیست و پاسخ شما را خواهد داد و اگر هوس سرزمین سوخته برای دوستان‌تان در منطقه دارید ما هم حرفی نداریم.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از کشورهای منطقه که در جنگ صدام علیه ملت ایران خودفروشی کردند باید مراقب باشند که گذشت‌های ایران پس از دفاع مقدس تکرار نخواهد شد و مراقب لابی‌های خود با آمریکا باشند و خیال نکنند که ما ساده‌لوح هستیم و بدانند حساب و کتاب در پیش است.

لاریجانی افزود: اگر رهبر انقلاب در مورد آمریکا فرمودند گول لبخند‌های آنان را نخورید به این معنی است که مشکل ما با آمریکا بر سر مسایل کوچک و جزئی نیست و آنان خواستار زیر و رو کردن نظام ایران هستند.وی اظهار داشت: ما معتقدیم این سخنان خط مشی همه کشورها نیست و ما با بسیاری از کشورهای اروپایی مبادلات تجاری و سیاسی داریم اما اگر برخی کشورهای اروپایی بخواهند با دنباله‌روی از سیاست‌های آمریکا منطق را زیر پا بگذارند ما نیز در مقابل آنان خواهیم ایستاد همان طور که ۳۳ سال در مقابل تحریم‌های آمریکا ایستاده‌ایم و اکنون نیز با تکیه بر نسل سوم و چهارم پس از انقلاب ایستادگی‌های بیشتری خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد