گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
مارس 14, 2014 کد خبر : 25614 گفت و گو

نماینده مردم آستانه و کیاشهر خبر داد :

باید در مورد برنج نیز مثل چای تدبیر شود

باید در مورد برنج نیز مثل چای تدبیر شود

ختصاصی گیلانیان : در هفته گذشته فراکسیون رهروان ولایت که فراکسیون اکثریت مجلس شورای اسلامیرا تشکیل می دهد بمنظور بررسی مشکلات کشور و ارائه راهکارها جلسه ای با ریاست جمهور و خود دولت داشت و مشکلات کلان کشور تشکیل شد.

محمد حسین قربانی ، نماینده مردم آستانه و کیاشهر با بیان این مطلب افزود : در این جلسه پنج نفر از نمایندگان به نام های آقایان : حقیقت پور، جلالی، ناصری، موسوی دلیگانی و بنده به نمایندگی مسایل کلی کشوری را با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت در میان گذاشتیم که موضوع سخنرانی اینجانب علاوه بر مسایل کلان به پاره ای از موارد کلان استانی بود .

وی گفت : این نشست اوج همکاری دولت و مجلس بود که شاخصه این تعامل در بودجه سال ۹۳ تبلور یافت . شاید در هیچ دوره ای از ادوار گذشته تا این حد پیشنهادات بودجه ای دولت لحاظ نشد که مجلس نهم تقریبا تمام پیشنهادات دولت را در لایحه بودجه تصویب کرد و این پیامی بود برای دولت و بنده این را به صراحت به دولت اعلام کردم .

وی افزود : مجلس در اوج بلوغ خودش است و دولت می تواند خیلی بیشتر از این ظرفیت ها استفاده نماید .

قربانی با اشاره به مسئله هسته‌ای کشور گفت : از دولت خواسته شد برای رفع دغدغه نیروهای ارزشی و مومنین خصوصا خانواده های معظم شهدا گزارش های صحیحی به مردم داده شود و به دولت اعلام کردیم مجلس نیز با تدبیر و هدایت مذاکرات را پیگیری و حمایت می کند .

وی ادامه داد : خوشحال شدیم که بیانیه پایانی مجلس خبرگان رهبری نیز حمایت از تیم مذاکره کننده بود .

نماینده مردم آستانه و کیاشهر گفت : مسایل استانی از جمله چای مطرح شد و از دولت تشکر کردیم که امسال برای اولین بار ۱۶۰ میلیارد تومان پول در اختیار سازمان چای گذاشته تا بتواند چای را مدیریت نماید و ما خواستاریم در سال ۹۳ حد اقل قیمت برگ سبز چای به کیلوئی دو هزار تومان برسد .

وی افزود : بحث واردات بی رویه برنج مسئله دیگری بود که مطرح کردم و از ایشان خواستم ستادی مثل چای تشکیل و در مورد برنج تدبیر شود تا برنجکاران ما متضرر نشوند زیرا کشاورزان ما در گیلان کمتر از شش دهم هکتار زمین دارند و کشاورزی و برنجکاری در این زمین محدود مقرون به صرفه نیست .

این نماینده گیلان افزود : بحث دیگری را که مطرح کردم سایت نفت و گاز رودسر بود . بر اثر اعلام کارشناسان نفت چاههائی در این منطقه به نتیجه رسید که برای سیزده سال دارای گاز خواهد بود و از دولت خواستیم نتیجه پارس جنوبی برای ما تکرار نشود که کشورهای حوزه خلیج فارس از ذخایر ما استفاده کردند و اینجا هم گزارشات حاکی است که کشورهای حاشیه دریای خزر در حال بهره برداری از منابع مشترک هستند .

وی با اشاره به اینکه در این نشست ریاست محترم جمهور را به شعار (تدبیر) توجه دادم که شعار کارشناسی شده و ریشه در آموزه های قرآنی دارد ؛ گفتم : مردم ما به شما و شعار شما و تدبیر و لباس شما رای دادند و به اعضای ستاد شما رای ندادند امیدواریم کسانی که امروز در اطراف شما هستند این موقعیت را به نفع خودشان مصادره به مطلوب نکنند و تدبیر شما باعث شود که حلاوت و شیرینی شعار شما در کام مردم باقی بماند .

وی در ادامه گفت : بحث آخری که مورد توجه رئیس جمهور نیز قرار گرفت و خود ایشان نیز به آن تکیه داشت بحث ورود دزدانه هیأت های سیاسی خارجی در حلقه اصحاب فتنه کشور بود .

نماینده مردم آستانه و کیاشهر گفت : این ها مسایلی بود که ما ها به نمایندگی از اکثر نمایندگان مجلس مطرح کردیم و الحمد الله پاسخ های آقای دکتر روحانی هم پاسخ های خوبی بود و این نشست یک نشست همراهی و همدلی و همگامی دولت و مجلس بود که الحمد الله بعد از چندین سال شاهد آن بودیم که می توان بودجه را قبل از سال تصویب و به دولت ابلاغ کرد تا دولت به دستگاههای اجرائی ابلاغ نماید.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد در آینده فضا تعامل مجلس و دولت بهتر و به نفع مردم و آینده کشور شود .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی