گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
ژانویه 25, 2016 کد خبر : 45352 خبر ها

استاندار گیلان :

باید کاری کنیم که بارش برف موجب شادی مردم شود

باید کاری کنیم که بارش برف موجب شادی مردم شود

گیلانیان : با توجه به پیش بینی کاهش محسوس دما و بارش برف از عصر فردا نشست هماهنگی مقابله با حوادث احتمالی ناشی ازشرایط جوی چند روز آینده  امشب به ریاست استاندار گیلان برگزار شد.

دکتر محمد علی نجفی در این نشست  با بیان اینکه گزارش های اداره کل هواشناسی نسبت به قبل بسیار دقیق و به روزتر شده است خاطرنشان کرد: طبق پیش بینی های صورت گرفته از عصر فردا شاهد کاهش محسوس دما و بارش برف در نقاط جلگه استان خواهیم بود.

 استاندار با اشاره به اینکه گیلان استانی است که هرلحظه امکان وقوع بلایای طبیعی در آن وجود دارد افزود: با توجه به تجارب و اقدامات موثر در مقابله با بحران ،حضور قوی مدیران در بخش های مختلف ضروری است .

وی با بیان اینکه آماده باش نیروهای شهرستانی و استانی را در زمان بحران نیازمندیم و خوشبخانه وضعیت بسیار مطلوب است گفت :نیروهای امدادی و راه وشهرسازی در مناطق برف گیر گیلان مستقر  هستند و آمادگی لازم را دارند.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: با تمهیداتی که انجام گرفته بحمدا… ذخیره ی نیروگاه های برق ، آب ، سوخت مایع و گاز در شرایط مطلوبی قرار دارند و نگرانی خاصی وجود ندارد.

دکتر نجفی با اشاره به ذخیره سازی مطلوب کالاهای اساسی خاطرنشان کرد : بازارهای استان به صورت پرنشاط و قوی آماده اند تا به مردم خدمت رسانی کنند.

وی با بیان اینکه بارش برف فرصت محسوب می شود نه تهدید گفت :باید شرایطی فراهم کنیم تا مردم با بارش برف احساس نشاط و شادابی داشته باشند.

استاندار گیلان همچنین  با اشاره به گزارش جانشین سپاه قدس گیلان در خصوص استفاده از امکانات این نیرو در موقع بروز بلایای طبیعی گفت : امروز با تدبیر،آرامش و نگاهی که مسئولان ارشد سپاه استان دارند می توانند در مقاطع مختلف با ظرفیت های موجود خود به کمک استان بیایند.

استاندار گیلان با ابراز خرسندی از رشد ذخیره سازی آب در سد نسبت به ۲ سال گذشته افزود: در سطح جلگه نیز اقدامات خوبی صورت گرفته که نتایج آنها را به زودی شاهد خواهیم بود.

استاندار همچنین به اقدامات خوبی که در طرح جامع توسعه شهر رشت شروع شده است اشاره کرد و افزود: امیدواریم با اندیشه ای که اعضای شورای اسلامی شهر نیز در همراهی با شهرداری دارند تا ۱٫۵ سال آینده شرایط بهتری را در این شهر شاهد باشیم.

استاندار گیلان با اشاره به درپیش بودن ایام مبارک دهه فجر گفت: امسال تعداد پرژه ها نسبت به سال قبل افزایش یافته است ودر همه شهرستانها بزرگداشت دهه فجر با شکوه تر از سالهای گذشته برگزار خواهد شد.

دکتر نجفی با بیان اینکه مردم در تمامی دوران ها با مسئولان صادق بوده اند گفت: قولی به مردم داده نشود که قابلیت عملیاتی شدن را ندارد تا در بین مردم بی اعتمادی به وجود نیاید.

وی از رسانه ها خواست تا موفقیت های نظام و انقلاب را به گوش مردم برسانند و در این خصوص حرفه ای عمل کنند.

در این نشست همچنین هریک از فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی استان در خصوص آمادگی مقابله با بارش سنگین برف گزارش ارائه کردند.

گفتنی است گیلان از عصر روز سه شنبه با کاهش محسوس دما شاهد بارش برف در نقاط مرکزی خواهد بود و این وضعیت تا اوایل بامداد روز پنج شنبه ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی