گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
ژانویه 29, 2012 کد خبر : 6342 خبر ها

حضرت آيت الله قرباني :

با اشکالات بنی اسرائیلی فقط ۹۵ نامزد تأیید صلاحیت شد !؟

با اشکالات بنی اسرائیلی فقط ۹۵ نامزد تأیید صلاحیت شد !؟

اختصاصی گیلانیان – حضرت آیت الله قربانی ، نماینده مقام معظم رهبری در گیلان و امام جمعه رشت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته رشت پیرامون وظیفه نمایندگان و بررسی صلاحیت کاندیدا ها گفت:مسأله انتخابات مسأله‌ای ‌است که سرنوشت کشور به آن گره خورده‌است. ما اگر مجلسی قدرتمند و توانمندی و کاردان داشته‌باشیم، طبعا می‌تواند در برابر اشتلم‌های مخالفان بایستد و با سر انگشت تدبیر بیکاری و تورم را کم کند، کشاورزی را بالا ببرد، گرفتاری‌های جامعه را حل نماید.

وی افزود: ما الآن در ماه بهمن قرار داریم، هنوز ده میلیارد تومان پول چای کشاورزان پرداخت نشده‌است و این بیچاره‌ها پدر نزد ما  می‌آیند گله شکایت می‌کنند. چه کسانی باید دنبال این مشکل برود، آیا من باید در هر نماز جمعه بیایم داد بزنم ؟ نمایندگا نباید دنبال این کار بروند؟

وی با اشاره به مجتمع آدینه گفت: ما اینجا یک ساختمانی  را داریم ایجاد می‌کنیم تا در آینده برای مصلی و حوزه  درآمدی  داشته‌باشد و با آن درآمد هم حوزه ساخته و هم مصلی و حوزه اداره بشود ؛ آن وقت سه نفر از نمایندگان برای مقامات بالا نوشته‌اند که این ساختمان متوقف بشود! ما اینجا را برای کارهای خلاف داریم می‌سازیم که این آقایان برای دیوان عدالت، وزارت نیرو بنویسند ؟ با روزنامه‌ها مصاحبه کنند که این‌ها خلاف قانون می‌کنند ! چنین و چنان می‌کنند ؟! ما مشکلات زیادی در منطقه داریم ؛ ما در این ساختمان روزانه دویست نفر را مشغول به کار کردیم، اشتغال به وجود آورده‌ایم، منبع درآمد بوجود آورده‌ایم.

نماینده مقام معظم رهبری در گیلان خطاب به نمایندگان گفت: عزیزان ! یک مقدار افق دیدتان را بالا ببرید، برای مشکلات کشور فکر بکنید، در مورد اینکه هنوز ده میلیارد پول چای کشاورزان داده‌نشده فکر بکنید ! نه یک ساختمانی که در حال انجام است حساسیت بخرج بدهید. آیا برای شخص خودم این بنا را ایجاد می‌کنم؟ من آفتاب لب بام هستم، امروز تا فردا مهمان شما هستم و این تشکیلات زیر نظر مقام معظم رهبریست، زیر نظر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور است! زیر نظر جامعه مدرسین، آیت الله یزدی و دیگران است. ما این را برای خودمان نمی سازیم، بلکه برای دنیای اسلام می‌سازیم که دو هزار طلبه بیاید در اینجا درس بخواند تا گیلان یک مرکز علمی نشود  ، نه یک مرکز عیاشی که در زمان طاغوت بوده‌است . باید با این مسئله یک برخورد غیر منطقی کرد ؟!

وی ادامه داد: بنابراین انتظار دارم دولت کریمه و مجلس بزرگوار که در رأس امور هست برای کشاورزان ما کاری بکند، بخصوص در این مقطع خاص که دنیا علیه ما بسیج شده و اگر مردم ما به نظام ما دلخوش نباشند تحمل‌شان در یک حد محدودی است، ممکن است طاقت‌شان طاق بشود و لذا در این وقت انتظار دارم هرچه زودتر پول‌های کشاورزان بدهند و آنها را دلخوش کنند.

وی گفت: الآن بعضی از کاندیدا‌ها که به مناطق چای خیز می‌روند مردم به می‌گویند دیگر برای ما صحبت نکنید، شما برای ما چه کار کردید که حالا می‌خواهید دوباره برای ما نماینده‌بشوید؟! کاری نکنیم که مردم از ما زده‌ بشوند. باید مردم را دلخوش کنیم .

حضرت آیت الله قربانی گفت: من در انتخابات با این سختگیری‌ها موافق نیستم که ۲۰۲ نفر نام نویسی بکنند ولی با اشکالات بنی اسرائیلی نتنها ۹۵ نفر را قبول بکنند!

وی گفت: دیشب یکی از کاندیداها که چند دوره در مجلس بود پیش من آمد که به من گفتند آن نامه‌ای که بعد از جریان فتنه برای آزادی زندانیان به مدیر کل سازمان ملل نوشته شده شما آن را امضاء کردید ! اتفاقا همان آقایان پیش من هم آمده بودند و گفتند ایشان آن نامه را امضا کرده . گفتم اگر کسی یک  چنین نامه‌ای نوشته‌باشد، پیش من اعتباری ندارد؛ برای اینکه این شخص در جریان فتنه قرار گرفته، از فتنه‌گران حمایت کرده‌است.

وی افزود: این بنده خدا گفت: کسی که آن نامه را امضا کرده با من تشابه اسمی دارد، او پسوند کردستانی دارد، در حالیکه اسم من پسوند کردستانی ندارد، بیایید، ببینید .

امام جمعه رشت گفت: آن وقت شما همین را معیار قرار بدهید یک نفر را رد صلاحیت بکنید، چرا تحقیق بیشتر نکنید؟ این اعلام کردن با حیثیت بعضی از افراد بازی کردن است، بعضی ها را اعلام کردند که صلاحیت ندارید، سکته کرد و راهی بیمارستان شد !

وی گفت: با حیثیت افراد بازی نکنید، ما تحقیق درست بکنیم. پسر استاد شهید ، آقای مطهری را به عنوان عدم التزام به اسلام و قانون اساسی رد کردند و او در روزنامه‌ها نوشت: اشهد ان لا اله الا الله ، من اهل نماز و روزه هستم، ولایت مطلقه ولی فقیه را قبول دارم. وقتی دیدند اوضاع خراب شد، صلاحیتش را تأیید کردند! چرا ما حساب نشده عمل بکنیم؟ چرا آبروی فردی را ببریم؟ بعدا او بیاید دادخواهی بکند، بالاخره مقامات بالا اقدام بکنند.

خطیب جمعه رشت گفت: ما برای مجلس معصوم نمی‌خواهیم، عادل هم نمی‌خواهیم، ظاهر الصلاح و دیندار می‌خواهیم. لازم نیست تلفنش را شنود کنیم ؛ لازم نیست عکسش و فیلمش را مخفیانه بگیریم؛ این کار ، کار درستی نیست.

وی افزود: علی (ع) در خطبه متقین فرمود: پرهیزگاران اگر عیب‌هائی دارند، پنهان است، ولی ظاهرشان ، ظاهر خوبی هست. بنابراین علی که خطبه متقین را بیان می‌کند نمی‌گوید این آدم باید معصوم و یا عادل باشد .

وی ادامه داد: ما در تشخیص روایات درست از نادرست چهار راه داریم؛ مخالف قرآن نباشد، مخالف عقل نباشد، راوی فاسق متجاهر به فسق نباشد؛ یا حسن باشد، یا صحیح باشد، یا موثق.

۱ – صحیح چیست؟ سلسله سند همه دوازده امامی و روات شان متصل و بعد هم عادل باشد این روایت صحیح هست.

۲ – حسن، کسی هست دوازده امامی هست، روایتش متصل هست اما عادل نیست، آدم خوبی هست. بسیاری از روایات احکامی ما حسن است.

وی خطاب به نمازگزاران گفت: شما که اینجا هستید و ما هم امام جمعه شما، همدیگر را خوب می‌بینیم ، لازم نیست برویم تفتیش بکنیم. هر کس دوستی دارد، دشمنی هم دارد؛ شما از دشمنان‌شان می‌گیرید از دوستان‌شان هم بگیرید؛ آیا با این شهادت دادن‌ها می‌توان انسانی را از اعتبار ساقط کرد؟ راوی روایت اگر امامی خوشنام باشد ولو عادل نباشد کفایت می‌کند.

وی گفت: صحابی حضرت امام صادق (ع) خدمت امام آمد و گفت خوب است آدم که در خلوتی نشسته‌است، ساز و آواز گوش ندهد. این کس که خدمت حضرت آمده‌بود، از شاگردان و راویان حضرت بود،  وقتی به توالت می‌رفت چون همسایه‌اش ساز و آواز داشت، کمی طول می‌داد تا ساز و آواز را گوش بدهد. امام علم غیب دارد ؛ فرمود: خوب است آدم مستراح نشسته‌است، طول ندهد تا ساز و آواز بشنود. امام او را از راوی بودن خود خارج نکرد، از صحابی بودن خود خارج نکرد اما او را هدایت کرد.

نماینده اول گیلان در خبرگان رهبری گفت: اگر کسی یک اشتباهی کرد ، او را بخواهید و نصیحت بکنید که یک چنین گزارش‌هائی در حق شما شده‌است؛ اما شما بیایید همان را معیار قرار بدهید ، میان ۲۰۳ نفر کاندیدا ۹۵ نفر را بپذیرید. اگر اینهائی را که تأیید کردید از دوستان شما نبودند چطور در گذشته همین شماها این ها را رد کردید ولی این دوره آمدید آنها را تأیید کردید ! این چجوری هست ؟ رابطه هست؟ سفارش هست؟ دوستی هست؟

وی گفت: ما که بعد از خدا این مردم را داریم ، وحدت ملی ما را از بین نبرید، سختگیری بی‌اندازه نکنیم، سعی کنیم افراد شایسته برای مجلس بروند و خدمتگزار باشند. آن عده‌ای که رد شده‌اند هر کدام امتی و طرفداری دارند؛ توصیه می‌کنم به شورای نگهبان مراجعه کنند؛ در شورای نگهبان مجتهدان عالیقدری هستند، در رأس آنها حضرت آیت الله جنتی ، آن انسان فرشته خصال در برابر همه دشمنی‌ها در سایه رهبری ایستاده‌است مراجعه کنید. بروید مشکلاتتان را به بالا منتقل کنید و آنها هم عادلانه پرونده شما را رسیدگی خواهند کرد. از انقلاب و تندروی‌های بعضی زده نشوید. خیال نکنید رهبر این کارها را قبول دارد؛ خیال نکنید شورای نگهبان با این فلفلی مزاج‌ها موافق هستند. نه  در رأس کار بزرگوارانی هستند.

حضرت آیت الله قربانی گفت: از همه اینها گذشته ما انقلاب را با تمام وجودمان قبول داریم، اگر همه فرزندان من در راه این انقلاب نابود شوند و لیانقلاب بماند با جان دل پذیرا هستم. چرا که ما این انقلاب را با شهادت مطهری‌ها، بهشتی‌ها، شیرودی‌ها و بزرگوارانی چون شهدای محراب به دست آورده‌ایم، باید با تمام وجود از انقلاب دفاع کنیم حتی اگر حق ما ضایع شده‌باشد. ولذا در روز انتخابات به طور گسترده شرکت خواهیم کرد و مشت محکم به دهان استکبار جهانی می‌زنیم ، ما از انقلاب خسته نشدیم.

وی گفت: به سردمداران و مسئولان توصیه می‌کنم، دری به تخته خورده  کسی به جائی رسیده، خیال نکند این مقام برای همیشه برای او می‌ماند، باید جواب این بی‌انصافی‌ها یا ندانم‌ کاری‌ها را بدهند ؛ روی اینجهت وحدت ملی در برابر استکبار جهانی که بر ما سخت گرفته‌است می‌تواند مشکل گشا باشد وبهمین جهت این وحدت در سایه ولایت ولی امر مسلمین، حضرت آیت الله العظمی، امام خامنه‌ای حادث شد باید حفظ شود.

اخبار مرتبط

نظرات

  • چرا فرمایشات آیت الله قربانی در رسانه ها بخصوص فارس سانسورمیشه جریان چیست؟

  • پادنگ/فاطمه عاطفی فرد

    از میان تأیید شدگان دو نفر از نمایندگان رشت که ادارات را پایگاه خویشاوندان و رفقایشان کردند و دوره قبل با تخلف رأی از مردم گرفتند،پایگاهی بین مردم ندارند مگر اینکه پول خرج کنند و وعده پست ومقام ودهها کردار های قانون شکنانه در پوشش نمایندگی.بااین کارها مردم را نسبت به واژه اصولگرایی و اصلاح طلبی بیزار کرده اند. کارنامه این نمایندگان باید شفاف در برابر مردم بررسی شود. شورای نگهبان چطور داوطلبان مثبت و مردمی و با فکر و شناخته شده و مورد تأیید مردم را رد صلاحیت می کند و اینها که اظهر من الشمس هستند، تأیید کرده است. اعضای شورای نگهبان اطلاع نداشتند که این آقایان از جایگاه نمایندگی خودشان را برپا دارنده ستاد احمدی نژاد استان تعرفه کرده بودند ولی برای او کار نکردند و در جریان فتنه جوانان را در قالب خبرنگاران تحریک کردند. الان هم مدیران مدارس را به بهانه های مختلف باکمک ادارات نواحی یک و دو دعوت می کند و!!! افراد … کرده، پول می دهند تا تقدیر وتشکر در میادین بیافرازند!! مگر نماینده وظیفه اش کارکردن نیست؟ این بازی ها را شورای نگهبان نمی داند؟ هیأت نظارت تاکی می خواهد رفیق بازی و سیاسی بازی کند؟مردم را به بازی گرفته اید؟حقیقتأ ولایی هستید؟ یعنی تابع فرمایشات حضرت خامنه ای و حضرت آیت الله قربانی هستید؟ آنوقت پاکترین افراد را ردصلاحیت می کنید!! رغبت مردم برای پای صندوق آمدن کاسته شود؟

  • رای مردم گیلان وشهرستان های مختلف درحوزه انتخابیه رشت “ق چ ” درصورت تائید

  • حاج آقای قربانی بفرمایند بقول ایشان فقط امثال طبق بهانه های بنی اسرائیلی رد صلاحیتها صورت گرفته یا همیشه …………………………………………در ثانی اگر اقایی مراجعه نموده به حضرت ایت الله گفتند که تشابه اسمی در نامه به اتحادیه اروپا. بوده آیا دعوت ایشان از “ر” و “م” از سران فتنه در زمان انتخابات ریاست جمهوری نیز کار یک فرد کردستانی بوده یا خود همین آقا انان را به بندر انزلی دعوت نمودند و زیر پای منبر ان آقایان نشستند تا هر چه دلشان بخواهد در خصوص انقلاب و ……….بگویند حزب الله هم خون دل بخورد اگر هم عکس العملی نشان میداد میگفتند اینها بطرفداری زیدی میخواهند جو را مسموم کنند امیدواریم حضرت ایت الله بررسی بیشتری بفرمایند.انشاا..
    سایت محترم گیلانیان این مطلب را درج نمایند

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی