گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
دسامبر 17, 2015 کد خبر : 44089 خبر ها

استاندار گیلان :

با لغو تحریم ها فضای جدیدی برای توسعه کشور فراهم می‌شود

با لغو تحریم ها فضای جدیدی برای توسعه کشور فراهم می‌شود

گیلانیان : استاندار صبح امروز در دیدار با مدیران حمل و نقل و پایانه‌های استان با تبریک موفقیت اخیر کشورمان در آژانس بین المللی انرژی هسته ای گفت : با بسته شدن پرونده‌ی PMD  که مقدمه لغو تحریم های ظالمانه است  فضای جدیدی برای کشور فراهم می‌شود.

دکتر محمدعلی نجفی در این دیدارکه به مناسبت ۲۶  آذر روز ملی حمل ونقل برگزارشد  حمل و نقل را در دستیابی به اقتصاد و توسعه‌ی پایدار به عنوان یک رکن اصلی توصیف کرد و افزود : بدون حمل و نقل پویا نمی‌توانیم به کشوری رونق یافته همراه با توسعه‌ی اقتصاد دست یابیم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه وجود تحریم‌ها برخی اقدامات بویژه نوسازی ناوگان حمل و نقل را به تعویق انداخت افزود : با بسته شدن پرونده‌ی PMD وعملیاتی شدن لغو قطعنامه‌های صادره علیه جمهوری اسلامی ایران فضای جدیدی برای توسعه کشور فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی از کشورهای دنیا تمایل به رشد ایران ندارند خاطر نشان کرد : با اندیشه‌ی دولت تدبیر و امید خیلی از تنگناها برداشته شده است.

وی بر ضرورت رسیدگی به پایانه‌های مرزی استان تأکید کرد و افزود : مسافران در این پایانه‌ها انتظار دارند نماد بارزی از فرهنگ، اصالت و نیز فناوری‌های نوین جمهوری اسلامی ایران را مشاهده کنند.

دکتر نجفی کاهش تلفات جاده‌ای را از مهمترین مباحث تروما عنوان و تصریح کرد : عدم وجود روشنایی مناسب در جاده‌ها و نیز استفاده از موتور بدون رعایت ایمنی لازم را موارد عمده‌ی بروز حوادث جاده‌ای است.

وی به تصویب ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای نصب دوربین در مناطق مختلف شهر رشت اشاره کرد و گفت : تا پایان سال ۹۵ کل شهر رشت تحت پوشش دوربین‌های ترافیکی قرار می‌گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت فرهنگ سازی و تدوین قوانین برای جلوگیری از ورود خودروهای شخصی در ناوگان حمل و نقل تأکید و تصریح کرد : هیچ شهروندی برای تأمین امنیت کامل راضی به استفاده از حمل و نقل با خودروهای شخصی نخواهد بود.

در این دیدار مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان با بیان اینکه ۸ هزار دستگاه خودرو در ناوگان باری و مسافربری در استان در حال خدمت رسانی به مردم هستند گفت : در ۸ ماهه نخست امسال ۴ میلیون مسافر و ۵ میلیون تن کالا جابه جا شده است.

ناصر آل محمدی تعداد شرکت های حمل و نقل کالا در استان را ۱۶۴ شرکت عنوان کرد و افزود : در راستای حمل و نقل مسافران ۱۰۸ شرکت مسافربری در حال فعالیت هستند.

وی خاطر نشان کرد : به منظور توسعه‌ی دولت الکترونیک دریافت بلیط و صدور بارنامه به صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد