گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز جمعه,۲۹م فروردین ۱۳۹۳ - آخرین بروزرسانی جمعه,۲۹م فروردین ۱۳۹۳

بخشی از پل جنب ترمینال مسافربری رشت فرو ریخت !؟

Pol1

اختصاصی گیلانیان : میدان گیل به جاده سنگر یک بلوار ارتباطی دارد که از کنار ترمینا مسافر بری رشت می گذرد و این بلوار دارای یک پل بزرگ بر روی رودخانه زرجوب است که محل تردد خودروهای سنگین ترانزیت و اتوبوس های مسافربری و غیره هست .

این پل که عمری حدود ۱۲ ، ۱۳ ساله دارد به دلیل عدم رعایت اصول فنی در محل اتصال به تاج رودخانه در هوائی آفتابی فرو ریخت و عملا یک باند این پل مسدود شده است !

اگر عوامل مرتبط یا شهرداری که زمانی محاسبه اشتباه پل جانبازان و ایجاد فاصله در کف آن اظهر من الشمس شده بود و عوامل فنی برای پوشش خطاهای خود روی آن را با پرده پوشانده بودند و متولیان امر برای توجیه کار خود مردم را غیر فنی معرفی می کردند، امروز بر ما خرده نگیرند و نگویند که چون فنی نیستیم حق چنین ادعائی هم نداریم و نباید در زمینه مسایل فنی اظهار نظر نماییم بنابراین انتظار داریم کارشناتسان فنی شهرداری به چند سوال ما پاسخ فنی دهند :

۱ – برای احداث پل بر روی رودخانه‌ای با عمق ۳ تا ۴ متر با تاج طرفینی سست و قابل شستشو به چه میزانی باید دو طرف پل دیوار سازی و ایمن سازی شود ؟

۲ – برای احداث پلی با قدرت تحمل ترافیک خودروهای سنگین به چه طولی باید (دال) منظور نمود و با چه مصالحی باید نسبت به احداث آن اقدام نمود ؟

۳ – با توجه به عدم دیواره سازی مناسب و لازم و استفاده بلوک برای احداث (دال) پل مورد نظر ، آنهم کوتاه و غیر فنی و نا مناسب چه تضمینی وجود دارد سایر گوشه های دیگر پل فرو نریزد و عملا شاهرگ حیاتی شرق و غرب و … استان قطع ننماید ؟

به نظر می رسد ریزش پل مذکور تلفات جانی یا مالی نداشته و انتظار می رود سایر پروژه های شهرداری مثل این پروژه بدون ملاحظات فنی و ایمنی نباشد .

 

نظرات
  1. gilan70 تیر ۴, ۱۳۹۲ ۱۱:۳۲ ق.ظ

    waghea jaye tasof dare.oon az janbazan in az inja . jadidanam pole golsar kharab shode. man khodam daneshjooye omran hastam mibinam ke mohandesin engar barashoon joone adama mohem nist

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

*
sabk-zendegi
سبك زندگي و تحقق لوازم آن براي موفقيت جوانان
۲۷ ـ رهبری و فداکاری

پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات به نشریه الکترونیکی تبدیل شد که طبق قانون مطبوعات فعالیت خود را ادامه می دهد.

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب این نشریه الکترونیکی با ذکر منبع بلامانع است.