گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
دسامبر 30, 2012 کد خبر : 15912 خبر ها

بخشی از پل جنب ترمینال مسافربری رشت فرو ریخت !؟

بخشی از پل جنب ترمینال مسافربری رشت فرو ریخت !؟

اختصاصی گیلانیان : میدان گیل به جاده سنگر یک بلوار ارتباطی دارد که از کنار ترمینا مسافر بری رشت می گذرد و این بلوار دارای یک پل بزرگ بر روی رودخانه زرجوب است که محل تردد خودروهای سنگین ترانزیت و اتوبوس های مسافربری و غیره هست .

این پل که عمری حدود ۱۲ ، ۱۳ ساله دارد به دلیل عدم رعایت اصول فنی در محل اتصال به تاج رودخانه در هوائی آفتابی فرو ریخت و عملا یک باند این پل مسدود شده است !

اگر عوامل مرتبط یا شهرداری که زمانی محاسبه اشتباه پل جانبازان و ایجاد فاصله در کف آن اظهر من الشمس شده بود و عوامل فنی برای پوشش خطاهای خود روی آن را با پرده پوشانده بودند و متولیان امر برای توجیه کار خود مردم را غیر فنی معرفی می کردند، امروز بر ما خرده نگیرند و نگویند که چون فنی نیستیم حق چنین ادعائی هم نداریم و نباید در زمینه مسایل فنی اظهار نظر نماییم بنابراین انتظار داریم کارشناتسان فنی شهرداری به چند سوال ما پاسخ فنی دهند :

۱ – برای احداث پل بر روی رودخانه‌ای با عمق ۳ تا ۴ متر با تاج طرفینی سست و قابل شستشو به چه میزانی باید دو طرف پل دیوار سازی و ایمن سازی شود ؟

۲ – برای احداث پلی با قدرت تحمل ترافیک خودروهای سنگین به چه طولی باید (دال) منظور نمود و با چه مصالحی باید نسبت به احداث آن اقدام نمود ؟

۳ – با توجه به عدم دیواره سازی مناسب و لازم و استفاده بلوک برای احداث (دال) پل مورد نظر ، آنهم کوتاه و غیر فنی و نا مناسب چه تضمینی وجود دارد سایر گوشه های دیگر پل فرو نریزد و عملا شاهرگ حیاتی شرق و غرب و … استان قطع ننماید ؟

به نظر می رسد ریزش پل مذکور تلفات جانی یا مالی نداشته و انتظار می رود سایر پروژه های شهرداری مثل این پروژه بدون ملاحظات فنی و ایمنی نباشد .

 

اخبار مرتبط

نظرات

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی