گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز یکشنبه,۱ام بهمن ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی دوشنبه,۲ام بهمن ۱۳۹۶

بخشی از پل جنب ترمینال مسافربری رشت فرو ریخت !؟

اختصاصی گیلانیان : میدان گیل به جاده سنگر یک بلوار ارتباطی دارد که از کنار ترمینا مسافر بری رشت می گذرد و این بلوار دارای یک پل بزرگ بر روی رودخانه زرجوب است که محل تردد خودروهای سنگین ترانزیت و اتوبوس های مسافربری و غیره هست .

این پل که عمری حدود ۱۲ ، ۱۳ ساله دارد به دلیل عدم رعایت اصول فنی در محل اتصال به تاج رودخانه در هوائی آفتابی فرو ریخت و عملا یک باند این پل مسدود شده است !

اگر عوامل مرتبط یا شهرداری که زمانی محاسبه اشتباه پل جانبازان و ایجاد فاصله در کف آن اظهر من الشمس شده بود و عوامل فنی برای پوشش خطاهای خود روی آن را با پرده پوشانده بودند و متولیان امر برای توجیه کار خود مردم را غیر فنی معرفی می کردند، امروز بر ما خرده نگیرند و نگویند که چون فنی نیستیم حق چنین ادعائی هم نداریم و نباید در زمینه مسایل فنی اظهار نظر نماییم بنابراین انتظار داریم کارشناتسان فنی شهرداری به چند سوال ما پاسخ فنی دهند :

۱ – برای احداث پل بر روی رودخانه‌ای با عمق ۳ تا ۴ متر با تاج طرفینی سست و قابل شستشو به چه میزانی باید دو طرف پل دیوار سازی و ایمن سازی شود ؟

۲ – برای احداث پلی با قدرت تحمل ترافیک خودروهای سنگین به چه طولی باید (دال) منظور نمود و با چه مصالحی باید نسبت به احداث آن اقدام نمود ؟

۳ – با توجه به عدم دیواره سازی مناسب و لازم و استفاده بلوک برای احداث (دال) پل مورد نظر ، آنهم کوتاه و غیر فنی و نا مناسب چه تضمینی وجود دارد سایر گوشه های دیگر پل فرو نریزد و عملا شاهرگ حیاتی شرق و غرب و … استان قطع ننماید ؟

به نظر می رسد ریزش پل مذکور تلفات جانی یا مالی نداشته و انتظار می رود سایر پروژه های شهرداری مثل این پروژه بدون ملاحظات فنی و ایمنی نباشد .

 


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات
  1. gilan70 تیر ۴, ۱۳۹۲ ۱۱:۳۲ ق.ظ

    waghea jaye tasof dare.oon az janbazan in az inja . jadidanam pole golsar kharab shode. man khodam daneshjooye omran hastam mibinam ke mohandesin engar barashoon joone adama mohem nist

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار