گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
ژوئن 25, 2013 کد خبر : 19779 خبر ها

هنوز به اتمام نرسیده :

بخشی از اولین خیابان دو طبقه شهر رشت فرو ریخت + عکس

بخشی از اولین خیابان دو طبقه شهر رشت فرو ریخت + عکس

اختصاصی گیلانیان : بخشی از تقاطع غیر همسطح باستانی شعار به سمت قلی پور ( اولین خیابان دو طبقه شهر رشت )  بدلیل  رعایت  نکردن استاندارد ها و موازین فنی توسط پیمانکار و عدم نظارت کافی ناظر پروژه فرو ریخت .

بنا به اذعان پرتال شهرداری رشت این پروژه به عنوان چهارمین پل غیر همسطح  به طول ۱۵۰ متر با دیوارسازی طرفین و هزینه ۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۱۰۰ ریال با مشارکت بخش خصوصی در حال انجام است.

و به نظر می رسد با اتمام اولین خیابان دو طبقه شمال کشورن سیمایی مدرن تر به رشت بخشیده شود و این پروژه باعث روانی ترافیک در محل احداث خود گردد .

اما سوال اینجاست در صورت به بهره برداری رسیدن و زیر بار ترافیک رفتن آن ، خدای نکرده  در صورت به وقوع پیوستن حادثه ای احتمالی چه مخاطراتی برای شهروندان گیلانی به بار می  آمد ؟

امید است متولیان امر در شهرداری کلانشهر رشت با جدیت و صلابت کامل اقدامات مقتضی را در راستای حفظ حقوق شهروندان رشتی بعمل آورند .

2

1111

اخبار مرتبط

نظرات

 • تمامی کسانی که در این ماجرا مقصر بودند باید به جزای خود برسند

 • افرین به شما طراحان و پیمانکاران و ناظرین و نهادها !!!که ایگونه جان و مال و عزت و رفاه مردم را زمینگیر کردید!!!!!!!!.

 • آنچه رخ داد اگرچه باعث نگرانی همشهریان، ایجاد ترافیک، و زیان مالی شده است اما می بایست با کارشناسی صحیح از تشویش همشهریان محترم شهر رشت جلوگیری کرد. اتفاق مذکور می تواند به دو دلیل باشد. ۱- محاسبه نادرست خرپای(داربست) زیر قالب ۲- اجرای نادرست خرپای زیر قالب
  با توجه به اجرای بدون مشکل بخشهای مشابه پروژه احتمال اشتباه محاسبات کمتر بنظر میرسد و بنظر میرسد مشکل در اجرا بوده است. در این حادثه بر اثر ناپایداری خرپا زیر بار وارد شده بر اثر وزن بتن قالب ها تغییر شکل داده و بتن در شکل قالبی که دچار اعوجاج شده بود شکل گرفته. بدین ترتیب نگرانی از بروز مشکل حین بهره برداری بدون ادله و با توجه به نظارت های تیم مشاور و آزمایشات بتن و … منطقی بنظر نمیرسد. امیدواریم ضمن تشویق و تاکید بر کار اصولی و مهندسی در تمامی ابعاد، مردم شریف و فرهیخته رشت و گیلان بیش از پیش از مواهب تکنولوژی، هنر شهرسازی و معماری و مدرنیت جامعه بهره مند شوند که بی شک شایستگی و لیاقت آن را دارند.

 • اون از شورای شهر که اون فضاحت رو به بار آورد. اینم از بزرگترین پروژه شهر رشت که هنوز افتتاح نشده به این روز افتاد. هر جای دنیا بود شهردار استعفا میداد. ولی اینجا فکر کنم تشویقشم بکنن.

 • راستش هر وفت که از کنار این هیولای بتنی رد می شدم همین فکر به ذهنم می اومد که نکنه یه موقعی بریزه پایین، اونم با این مهتدسا و مدیرای … که تو شهر رشت تعدادشونم زیاده! . حالا به مردم این شهر لطف کرد و بازم به خیر گذشت اما کی جوابگو می شه؟. خودمونیم بازم بدجوری آبروریزی شد.

 • من خودم توی اجرا کار میکنم
  تو اتوبان امام علی پل محلاتی به طول ۵٫۲ کیلومتر
  واقعا تهران با همه جا فق میکنه
  شانس اوردن مهندسای این پل که پلشون صندوقچه ای نیست
  افرین به همتون

 • زیاد نباید تعجب کرد از این اتفاقات زیاد می افتد . پل رودخانه پلرود حدفاصل رحیم آباد و روستای ماچیان با عمر ۱۸ سال فروریخت ! در امتداد همان رودخانه پل ورودی شهر کلاچای با قدمت بیش از صد سال (ساخت رضا شاه ) هنوز استوار است . فقط با شعار دادن و مرگ فرستادن به این و ان نمیتوان کشور راساخت باید پاسخگوی مردم و بیت المال بود

 • وای بر ما@@@چی بگم از پلهای رشت پل جانبازان که دیوار چین شده (کوه اورست)حالا هم این پپپپپپپپپپپپپپپپپل.پس ما میتوانیم فراموش نشه

 • من واسه این مردم رشت متاسفم که همش به فکر پول پاپیدن هستن ……تازه خیابان علم الهدا هم سنگ فرشش بهانه بود تا گنج زیرش رو بیرون بیارن

 • این حادثه باید برای پل جانبازان بوجود میومد بازخدارو شکر اون شب کسی آسیب ندید خدایا شکرت

 • وقتی تو شورای شهر میلیاردی اختلاص میشه بیشتر از این انتظار دارین؟

 • واقعا بچه ها مچکریم.اصلن این شعر رو در وصف زحمات بی پایان و خستگی ناپذیر مسئولان رشت سروده شده.روزیکه آآآآآآآآقای مقدم در مورد این پل بسییییییار عظیم و فاخر صحبت میکردن باید این روز و شیرینکاری بچه ها رو هم میدیدن شاید کمتر از این پروژه تعریف میکردن. واقعا جای تاسف داره

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی