گیلانیان
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ Monday, 21 January , 2019
مرداد ۱۱, ۱۳۹۷ کد خبر : 68042 خبر ها مقالات سایت

سخنی با استاندار گیلان:

بخش اول : وضعیت بنزین و طراح شایعه کمبود؟

بخش اول : وضعیت بنزین و طراح شایعه کمبود؟

اختصاصی گیلانیان : آقای استاندار! من در نشست خبری جنابعالی با اصحاب کثیر رسانه حضور داشتم ، برخی از پرسش و پاسخ ها جهت دار را شنیدم که باعث ترک جلسه ام شد و تا این لحظه هم به انعکاس جلسه خبری شما اقدامی نکردم و قصد اقدام هم ندارم.

آقای استاندار! چون مطمئنم مدیران اجرایی استان در معرفی استان را طوری به شما معرفی کردند که انگار : همه چی آرومه ! همه ما خوبیم ، همگی خوشبختیم!! در حالیکه از زبان بزرگان کشور بارها شنیده شد : محرومیت گیلان در زیر سرسبزهایش پنهان است .

آقای استاندار! قصدم براین است طی سلسله مقالاتی مشکلات استان اعم : کشاورزی، آب مطمئن زراعی، چای، صادرات غیر نفتی و غیره برای شما بنویسم و تصورم این است وقتی به همشهری شاغل در شهر محروم دیلمان توجه خاصه دارید یقینا به مسایل مختلف استان هم توجه مضاعف خواهید کرد بلکه گشایشی در امور حاصل شود . ان شاء الله

بحران بنزین در استان های شمالی

در بخش اول که فرمودید : شایعه قحطی بنزین که در چند روز گذشته اتفاق افتاد و مردم را نگران کرد، افزود: هیچ مشکلی وجود ندارد و نگرانی مردم ریشه در سرمایه اجتماعی دارد.

چقدر خوب است تحقیق مستقل و بی طرفی صورت بگیرد تا معلوم شود در لوله انتقال بنزین به گیلان اشکالی وجود نداشته است !!؟؟

آقا استاندار! در پاسخ به تلاش استدلالی شما در خصوص بنزین بدون هیچ توضیحی نظر شما را به یادداشت استاندار فرهیخته اسبق گیلان که در فضای مجازی نیز منتشر شده جلب می نمایم تا معلوم شود شاید :

مردم مار گزیده هستند و چون از حیث اعتماد به مسئولان دچار تزلزل هستند از این رو تقویت شایعه امری طبیعی است . 

توهم توطئه یا توقع توطئه؟ مسئله این است!

آقا به من بفرمائید، وقتی ۴ روز مانده به آغاز تحریم‌های آمریکا و سقط جنین ناقص الخلقه برجام، اگر یک مسئول وزارت نفتی بیاید جلوی دوربین تلویزیون و دو بطری کوچک دست بگیرد که یکی حاوی آب و دیگری حاوی بنزین باشد و بگوید این بطری نیم لیتری آب است و قیمتش هزار تومان و این یکی بطری حاوی بنزین است و قیمتش پانصد تومان و سپس رو به دوربین کند و سقراط گونه بگوید ؛ آی مردم! شیر فهم شدید که قیمت آب در این کشور دو برابر بنزین است؟ و چند ساعتی از این اقدام نگذشته ، جلوی همه پمپ بنزین ها صف های طولانی خودرو و پیت بدستان بیکار تشکیل شود ، پاسخ دهید کدام گزینه درست است؟

الف – این کار توطئه بود تا القای افزایش قریب الوقوع بهای بنزین را بکنند. افزایش قیمت بنزین نیز به معنای افزایش سایر کالا های تولید داخل و غیر مرتبط با قیمت ارز و طلا است.

ب – این اقدام عمدی نبود بلکه از سر حماقت بود و بر احمق ها هم حرجی نیست.

ج – می خواستند بگویند؛ آقایون داداشام! رانت دیگری در راه است، بجنبید تا سفره پهن است یک مویی از ما خرس های قطبی بکنید.

د – با زبان بی زبانی گفتند ؛ می خواهیم به سهمیه بندی دولت قبلی برگردیم ولی واژه غلط کردیم و شکر خوردیم به زبانمان جاری نمیشود، پس شما بریزید پمپ بنزین ها تا ما یک غلطی به غلط های خودمان اضافه کنیم.

ه – حسام و صفدر و کفتر های دولت فکر کردند که ما چه کنیم تا افتضاح ارز و طلا را بشوید و ببرد ؟ به این نتیجه رسیدند که بهتر است یک بریز به خیابان دیگری از ملت همیشه در صحنه درست کنیم و آنوقت بیاییم آنان را نصیحت کنیم که ؛ ملت ! بنزین هست، نگران نباشید. و بعد بادی به غبغب انداخته و ادعا کنیم ، دیدید اوضاع ارز و طلا هم از قماش یورش همین مردم حریص است؟ و الّا مو، لای درز مدیرت ما که نمی رود!!

و – حالا اگر کسی به سقراط مورد نظر بگوید که آب شرب در کشور ما هر متر مکعب (هزار لیتر) ۱۴۰۰ تومان است. بنابراین هر نیم لیتر آب شرب لوله کشی منازل، هفت ریال است و نه ۱۰۰۰ تومان و آن آبی که شما نشان دادید قیمت بطری و آب با هم بود. آیا فکر می کنید این جناب سقراط نما چه جوابی به مغلطه خود خواهد داد؟ جواب اول: هان؟ ، جواب دوم: من الان در رستوران هستم بعدا تماس بگیرید؟ جواب سوم: کی گفته من باید به ملت جوابگو باشم؟ اگر کدخدا هستی بیا جلو و الّا برو کنار باد بیاد!

ز – مانور بود . مانور چگونه مردم را عصبانی کنیم؟

ح – همه موارد.

 این قصه ادامه دارد

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

سرپرست اداره بندر و دریانوردی آستارا :

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون :

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

مدیرامور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان :

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان :

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان :

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد