گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
فوریه 3, 2014 کد خبر : 24372 خبر ها

تا پایان امسال :

بخش سی‌تی اسکن بیمارستان رسول اکرم (ص) راه‌اندازی می‌شود

بخش سی‌تی اسکن بیمارستان رسول اکرم (ص) راه‌اندازی می‌شود

گیلانیان : مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان از راه‌اندازی بخش سی‌تی اسکن «۱۶ اسلایس» در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت تا پایان امسال خبر داد.

محمدحسین شهدی‌نژاد عصر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک فرا رسیدن سی‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: امسال بخش شیمی‌درمانی بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) با هشت تخت راه‌اندازی شده است.

وی از راه‌اندازی بخش سی‌تی اسکن «۱۶ اسلایس» بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) تا پایان سال جاری در رشت خبر داد و افزود: ارائه خدمات مذکور به بیماران تامین اجتماعی رایگان است.

شهدی‌نژاد ارائه خدمات درمانی به افراد زیر پوشش تامین اجتماعی را جدا از دیگر خدمات این سازمان خواند و بیان کرد: درمان از خدمات شاخص و ملموس سازمان تامین اجتماعی است.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان با اشاره به فعالیت یک‌هزار و ۹۸ نفر کارکنان رسمی پزشک عمومی، پزشک فوق تخصص، داروساز و … درمان مستقیم و غیر مستقیم در استان، خاطرنشان کرد: ۱۵ مرکز درمانی تامین اجتماعی به صورت مستقیم خدمات درمانی را به مردم ارائه می‌کنند.

وی تامین اجتماعی گیلان را از بزرگ‌ترین مراکز خرید درمان در کشور دانست و تصریح کرد: امسال ۱۷۵ میلیارد تومان برای درمان افراد زیر پوشش تامین اجتماعی در استان هزینه می‌شود.

شهدی‌نژاد با بیان اینکه ۵۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای خرید درمان افراد زیر پوشش تامین اجتماعی از ابتدای سال جاری تاکنون در گیلان پرداخت شده است، یادآور شد: تا پایان امسال مبلغ ۱۲۷ میلیارد تومان برای درمان غیر مستقیم و ۴۷ میلیارد تومان برای خرید درمان مستقیم پرداخت می‌شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان از پرداخت ۵ میلیارد و ۸۸۷ میلیون تومان به پزشکان طرف قرارداد با این سازمان در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: ۲۲۸ میلیون تومان به دندانپزشکان گیلان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ۱۷ میلیارد و ۴۴۱ میلیون تومان از ابتدای سال جاری تاکنون به داروخانه‌های گیلان پرداخت شده است، تصریح کرد: ۲۲ میلیارد و ۹۷۹ میلیون تومان به بیمارستان‌های طرف قرارداد با تامین اجتماعی گیلان پرداخت شده است.

شهدی‌نژاد پرداخت ۷۰ درصد هزینه‌های درمان را به عهده تامین اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: ۲۵ بیمارستان دولتی گیلان طرف قرارداد با تامین اجتماعی هستند ضمن اینکه با بیمارستانی‌های خصوصی قرارداد خرید خدمات درمان داریم.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان به ۱۳ مرکز درمانی این سازمان در استان اشاره کرد و افزود: بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی حضرت رسول اکرم (ص) به بیماران تامین اجتماعی در رشت خدمات ارائه می‌کند.

وی با اشاره به هزینه ۴۸ میلیارد تومانی بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) در سال جاری، بیان کرد: ۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای ارائه خدمات به ۱۴ هزار بیمار در بیمارستان مذکور هزینه شده است.

شهدی‌نژاد از افزایش پنج درصدی بیماران بستری در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) خبر داد و یادآور شد: مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه درمان بیماران برای سال ۹۳ در بیمارستان مذکور در نظر گرفته شده و در این زمینه ۵۰ درصد افزایش عملکرد داریم.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان ضریب بستری شدن بیماران در تخت‌های بیمارستان رسول اکرم (ص) را ۷۷ درصد اعلام کرد و گفت: میانگین مدت اقامت بیماران سه روز است و شش درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

وی با بیان اینکه یک‌پنجم بیماران گیلان به‌تنهایی در بیمارستان رسول اکرم (ص) پذیرش شدند، اظهار کرد: ۹۶ درصد بیماران از خدمات بستری بیمارستان مذکور اظهار رضایتمندی کردند.

شهدی‌نژاد اضافه کرد: ۸ هزار و ۵۹۸ جراحی از ابتدای سال جاری تاکنون در بیمارستان رسول اکرم (ص) انجام شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان از انجام یک‌هزار و ۷۰۰ عمل جراحی بزرگ از ابتدای امسال تاکنون در بیمارستان رسول اکرم (ص) خبر داد و بیان کرد: عمل‌های جراحی بزرگ ۲۰ درصد عمل‌های جراحی در بیمارستان مذکور را تشکیل می‌دهد.منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی