گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
سپتامبر 24, 2014 کد خبر : 30012 خبر ها

معاون پارلمانی و امور حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران:

بخش نخست مطالبات معوق ایثارگران پرداخت شد

بخش نخست مطالبات معوق ایثارگران پرداخت شد

گیلانیان : معاون پارلمانی و امور حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بخش نخست مطالبات معوق ایثارگران روز گذشته پرداخت شده و مابقی تا پایان مهر ماه جاری پرداخت می‌شود.

حجت‌الاسلام سید مهدی فقیهی ظهر امروز در همایش «خاک سرخ» جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش و خدمتگزار در مجتمع خاتم‌الانبیا (ص) این شهر با اشاره به مطالبات معوق ایثارگران از سال‌های ۸۵ و ۸۶ اظهار کرد: تمام مطالبات ایثارگران در قالب ماده ۱۳ به طور کامل پرداخت می‌شود.

وی از پرداخت بخش نخست مطالبات ایثارگران در یکم مهرماه جاری خبر داد و افزود: دهم مهرماه جاری مطالبات معوق جانبازان در مدت ۱۰ روز پرداخت می‌شود.

فقیهی با بیان اینکه تمام مطالبات معوق خانواده شهدا و ایثارگران به طور کامل پرداخت می‌شود، تصریح کرد: پرداخت مطالبات مذکور از ۲۰ تا ۳۰ مهرماه جاری صورت می‌گیرد ضمن اینکه مطالبات بازنشستگی ایثارگران پرداخت می‌شود.

معاون پارلمانی و امور حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه خواستار تجدید نظر در روش‌های جریان ایثارگری در جامعه شد و بیان کرد: ایثارگران بسیار مظلوم واقع شدند و مورد اتهام هستند و در روش‌های جمعی و تشکل‌ها باید همراهی لازم وجود داشته باشد.

وی همراهی با تشکل‌های ایثارگری را از راهبردهای بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان کرد و گفت: اگر متفرق شویم جریان معاند جامعه ایثارگری را متهم به زیادهی‌خواهی می‌کنند.

*تشکیل موسسه حقوقی فراگیر «تکاک»

فقیهی از تشکیل موسسه حقوقی فراگیر «تکاک» با حضور خانواده ایثارگران در کشور خبر داد و یادآور شد: موسسه مذکور پشتوانه خانواده شهدا و ایثارگران در زمینه حقوقی است و بنیاد شهید و امور ایثارگران نقش حاکمیتی و نظارتی را به عهده دارد.

معاون پارلمانی و امور حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه حمایت از ایثارگران تکلیف قانونی است، خاطرنشان کرد: روش‌های حمایت از ایثارگران دارای اشکال است.

وی به فراهم شدن بستر فعالیت‌های حمایتی از جامعه ایثارگری اشاره کرد و افزود: مبانی قانونی خدمات به ایثارگران اساسی‌تر می‌شود و این موضوع نیازمند حمایت جریان ایثارگری است.

فقیهی همچنین با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: بسیاری از خطاهای انسان در زندگی به دلیل رفتار ناشیانه است و باید روش‌های صحیح رفتار اسلامی و انقلابی را بیاموزیم.

معاون پارلمانی و امور حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران خانواده شهدا را سرمایه جامعه خواند و بیان کرد: ارتقای زندگی خانواده شهدا و ایثارگران از سیاست‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران است و این موضوع نیاز به برنامه‌ریزی دارد.

وی برنامه‌ریزی برای ارتقای زندگی جامعه ایثارگری را نیازمند اخلاص و حرکت جهادی عنوان کرد و گفت: همراهی دقیق تشکل‌ها سبب رسیدن به اهداف بلندمدت می‌شود.

فقیهی با تاکید بر تغییر در روش‌های اجرای برنامه‌ها، تصریح کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان ناظر وارد عرصه می‌شود و مدیران سنگ‌انداز گوش‌کشی می‌شوند.

معاون پارلمانی و امور حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران خواستار استمرار ورود نخبگان خانواده شهدا در بدنه مدیریتی کشور شد و تصریح کرد: موضوع مذکور نیازمند خودسازی و ارتقای توان مدیریتی است.

وی بر استفاده از عرصه‌های نوین کارآفرینی در حوزه ایثارگران تاکید کرد و یادآور شد: برنامه‌ریزی‌ها باید دارای نتیجه قطعی و کارآمد باشد.

فقیهی با بیان اینکه حداقل‌ها برای ایجاد آرامش در جامعه ایثارگری با تدبیر مقام معظم رهبری در مقطع کنونی فراهم شده است، اظهار کرد: گفتمان با جامعه ایثارگری باید در شأن انقلاب اسلامی باشد.

*تشکیل جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش و خدمتگزار در ۱۶ استان

دبیرکل جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش و خدمتگزار نیز در همایش مذکور گفت: جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش و خدمتگزار در ۱۶ استان کشور تشکیل شده است.

حسین اسماعیلی تربیت مدیران در عرصه‌های مختلف را از اهداف جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش و خدمتگزار خواند و بیان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ولایتمداری در جامعه از دیگر اهداف جمعیت مذکور است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی