گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
فوریه 25, 2014 کد خبر : 25091 خبر ها

غلامعلی جعفرزاده :

بخش کشاورزی یکی از مزایای نسبی کشور در بازارهای صادراتی است

بخش کشاورزی یکی از مزایای نسبی کشور در بازارهای صادراتی است

گیلانیان : عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: بخش کشاورزی یکی از مزایای نسبی کشور در بازارهای صادراتی است و توانایی مناسبی برای رونق صادرات و افزایش ارزآوری دارد.

غلامعلی جعفرزاده افزود: تبدیل محصولات کشاورزی به فرآورده های با ارزش افزوده علاوه بر اینکه مقدار کسب درآمد از بازارهای صادراتی را افزایش می دهد، طول عمر ماندگاری در بازارها را نیز بالا می برد.

وی اظهارداشت: صادرات فله ای محصولات کشاورزی همواره عاملی برای فروش تولیدات این بخش با حداقل قیمت بوده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: تبدیل محصول اولیه به فرآورده تبدیلی علاوه بر ایجاد ارزش افزوده و افزایش مدت نگهداری محصول صادراتی، موجب توسعه کارآفرینی و گردش بیشتر سرمایه صنعتی خواهد شد.

وی در ادامه تغییر ساختار کشاورزی و صادرات را تاثیر انکارناپذیر صنایع تبدیلی دانست و افزود: این خصیصه به دلیل ویژگی این صنایع در ایجاد ارزش افزوده است زیرا با حفظ خواص محصولات، موجب بالا رفتن کیفیت و ارزش افزوده می شوند اما از سوی دیگر گسترش کشاورزی موجب رونق و توسعه صنایع تبدیلی را فراهم می آورد.

جعفرزاده اظهارداشت: در حال حاضر محصولات کشاورزی به صورت خام و فرآوری نشده صادر می شود که با رونق و توسعه این صنایع و مطابقت تولید با استانداردهای جهانی می توان بازارهای صادراتی بهتر و ارزش افزوده بیشتری را به دست آورد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی