گیلانیان
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ Saturday, 18 January , 2020
دی ۲۴, ۱۳۹۸ کد خبر : 76772 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

معاون وزیر کشور :

بدهی‌ واحدهای تولیدی فعال به تامین اجتماعی تقسیط می‌شود

بدهی‌ واحدهای تولیدی فعال به تامین اجتماعی تقسیط می‌شود

گیلانیان : معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی فعال می‌توانند بدهی‌های خود را به‌صورت اقساط بلندمدت به تامین اجتماعی پرداخت کنند.

بابک دین‌پرست پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از بازار مرکزی میوه و تره‌بار شهرستان آستانه‌ اشرفیه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بادام و برنج مهم‌ترین محصول شهرستان آستانه اشرفیه است و ۲۰ درصد برنج کشور در این شهرستان تولید می‌شود لذا با برندسازی محصولات این منطقه بسیاری از مشکلات کشاورزان برطرف می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور با بیان اینکه مجوز سرمایه‌گذاری باید در صورت تایید صلاحیت افراد صادر شود و در زمینه تغییر کاربری اراضی سوءاستفاده نشود گفت: مقرر شده است که واحدهای تولیدی و صنعتی فعال بدهی‌های خود را به‌صورت اقساط بلندمدت به تامین اجتماعی پرداخت کنند.

وی با تاکید بر رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی به‌عنوان یک پادگان اقتصادی در شرایط سخت کنونی کشور تصریح کرد: فرمانداران موظف هستند هر ماه با تأمین اجتماعی حوزه خود تماس بگیرند و اوضاع اشتغال و یا بیکاری کارگران را بررسی کنند زیرا بیکاری یک فرد یک خانواده را دچار مشکل می‌کند.

دین‌پرست بر احیای واحدهای غیرفعال و نیمه‌فعال کشور و به‌ویژه آستانه‌اشرفیه تأکید کرد و عنوان داشت: هم‌اکنون ۳۸ واحد تولیدی غیرفعال در شهرستان آستانه‌اشرفیه وجود دارد که باید با پیگیری مسئولان مربوطه به چرخه تولید بازگردند زیرا در ایجاد اشتغال سهم به‌سزائی دارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور از مسئولان خواست برای بررسی واحدهای تملک شده در آستانه‌اشرفیه اقدام کنند و گفت: ۸ واحد در شهرستان آستانه اشرفیه تحت تملک بانک‌ها هستند و نیاز است با بانک‌ها درباره امکان فعالیت مجدد این واحدها صحبت شود.

وی افزایش تولید واحدهای صنعتی را منوط به ارائه تسهیلات به آنان دانست و خاطرنشان کرد: ۱۵۲ واحد تولیدی در ۲ شهرک صنعتی شهرستان آستانه اشرفیه با تمام ظرفیت خود فعالیت نمی‌کنند که درصورت عدم پیگیری نهادهای مربوطه ممکن است تعطیل شوند.

دین‌پرست همچنین صبح امروز در حاشیه بازدید از شهرک کشاورزی دیسام شهرستان سیاهکل ابراز داشت: موضوعات مختلف را در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی، کارگروه رفع موانع تولید و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که عصر فردا در استانداری تشکیل می‌شود بررسی می‌کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور با اشاره به پروژه بزرگ شهرک گلخانه‌ای و کشاورزی دیسام تصریح کرد: کارگروهی متشکل از مدیران مرتبط ظرف یک هفته مسائل و مشکلات این پروژه را بررسی کنند و به مرکز انتقال دهند.

وی با بیان اینکه بین وزارتخانه‌های کشور و جهاد کشاورزی تفاهم‌نامه همکاری پیرامون شهرک‌های گلخانه‌ای منعقد شده است ابراز داشت: برای هر رسیدگی که نیازمند پیگیری در سطح ملی باشد آمادگی داریم و باید در روند اجرای پروژه‌ها در کنار سرمایه‌گذاران باشیم و به آنان اطمینان خاطر دهیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

علت وضع نامناسب منطقه فسادانگیزی آمریکا و رفقای آن است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار امیر قطر و هیئت همراه:

علت وضع نامناسب منطقه فسادانگیزی آمریکا و رفقای آن است

قطر در سقوط هواپیمای اوکراینی نقش داشته است؟

به انگیزه امیر قطر به تهران :

قطر در سقوط هواپیمای اوکراینی نقش داشته است؟

حمایت بنیاد برکت از باغداران و کشاورزان گیلانی

با خرید 20 هزار تن محصول صورت گرفت؛

حمایت بنیاد برکت از باغداران و کشاورزان گیلانی

ساز و کار بین المللی حل اختلافات برجام پذیرفتنی نیست

یک مقام وزارت امور خارجه روسیه :

ساز و کار بین المللی حل اختلافات برجام پذیرفتنی نیست

با این ۱۰ راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

نامه ۲۴ اقتصاددان کشور به رئیس‌جمهور:

با این ۱۰ راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

زندگی سردار سلیمانی

ار سلیمانی