گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
آوریل 17, 2016 کد خبر : 47853 خبر ها

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان خبر داد

بدهی ۷۳ میلیارد تومانی مشترکان برق گیلان/ دستگاه‌های دولتی بیشترین بدهی را دارند

بدهی ۷۳ میلیارد تومانی مشترکان برق گیلان/ دستگاه‌های دولتی بیشترین بدهی را دارند

گیلانیان : مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان با تأکید بر پرداخت بدهی مشترکان این نیرو، گفت: مشترکان برق گیلان ۷۳ میلیارد تومان به این شرکت بدهی دارند.

جمشید طالبی صبح امروز در جمع کارکنان شرکت توزیع نیروی برق گیلان با قدردانی از تلاش آنها، گزارشی از عملکرد یک ساله این شرکت را ارائه کرد.

وی با بیان اینکه با همت کارکنان شرکت توزیع برق گیلان، سال گذشته ۴۴۸ کیلومتر خطوط شبکه فشار ضعیف و متوسط «۲۰ کیلوولت» هوایی، زمینی و کابل خودنگه‌دار احداث شده است، اظهار کرد: این خطوط برای ۲۸ هزار و ۱۷۸ مشترک جدید احداث شده است.

این مسئول رفع ضعف برق تعدادی از مشترکان قبلی با توجه به رشد جمعیت و رشد مصرف برق شهری و روستایی در تمام مناطق گیلان را از اقدام‌های شرکت توزیع نیروی برق استان عنوان کرد.

وی تصریح کرد: در مدت مذکور تعداد پنج روستا از مناطق محروم، صعب‌العبور و کوهستانی گیلان به شبکه سراسری برق پیوستند و تعداد ۶۱۸ دستگاه ترانسفورماتور هوایی، زمینی و کمپکت با ظرفیت‌های مختلف در مجموع ۸۵ هزار و ۱۵۷ کیلوولت آمپر نصب و افزایش قدرت داده شد.

طالبی با بیان اینکه بیش از ۱۲۹ کیلومتر شبکه معابر هوایی و زمینی برای روشنایی معابر در شهر و روستاهای گیلان احداث شد، افزود: برای مجموع شبکه روشنایی معابر مذکور تعداد ۶ هزار و ۳۷ دستگاه چراغ لاک‌پشتی نصب شد.

وی حداکثر پیک بار «اوج مصرف برق» در شهرها و بخش‌های کل استان را در تاریخ ۱۱ مرداد ۹۴ به میزان یک‌هزار و ۲۳۵ مگاوات ذکر کرد. و گفت: این عدد در مدت مشابه سال ماقبل برابر با ۴٫۱۲۱۳ مگاوات بود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان، پشت سر گذاشتن مناسب گرمای سخت و طاقت‌فرسای تابستان گذشته را از دیگر اقدام‌ها برشمرد و ادامه داد: با وجود رشد بسیار چشمگیر مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال گذشته، با تلاش و پیگیری تمام کارکنان، برق مطمئن و پایدار در اختیار مشترکان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در بهمن ماه سال گذشته که با برودت هوا، کولاک شدید و بارش برف همراه بود و خسارت بسیاری به خطوط و تاسیسات برق حوزه شرق گیلان وارد آمد، با تلاش و پیگیری کارکنان شرکت توزیع نیروی برق گیلان مشکلات مطروحه در کمترین زمان ممکن برطرف شد.

به گفته طالبی، سال گذشته شرکت توزیع نیروی برق گیلان افتخارات ممتازی کسب کرد که شامل کسب رتبه نخست و سطح دو همایش مدیران ارشد وزارت نیرو، کسب رتبه سوم دستگاه برتر در ارزیابی عملکرد استانی و… بود.

وی تصریح کرد: از مشترکان گیلانی می‌خواهیم برای پایداری شبکه‌ها و کاهش هزینه‌های برق مصرفی در زمان اوج مصرف برق از ساعت «۲۰ تا ۲۴» از لوازم برقی پرمصرف لباسشویی، جاروبرقی، اتوی برقی و … کمتر استفاده کنند.

این مسئول به‌کارگیری صحیح از لوازم سرمایشی، لامپ‌های کم مصرف و مهتابی برای روشنایی و پرداخت به‌موقع بهای برق مصرفی با استفاده از یارانه‌های انرژی را مورد تأکید مشترکان برق در گیلان قرار داد.

وی افزود: مشترکان با رعایت نکات مذکور ضمن کمک به اقتصاد خانواده خود، شرکت توزیع نیروی برق گیلان را در انجام هر چه بهتر وظایف و خدمات یاری کنند تا با تعمیرات به موقع شبکه‌های برق‌رسانی و بر طرف کردن ضعف برق مناطق، برقی مطمئن، دائم و با ولتاژ مناسب در اختیار مشترکان گرامی قرار گیرد.

طالبی با بیان اینکه اکنون بیش از یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مشترک از خدمات شرکت توزیع برق گیلان بهره‌مند هستند، خاطرنشان کرد: مشترکان شرکت توزیع نیروی برق گیلان ۷۳ میلیارد تومان به این شرکت بدهی دارند.

وی اضافه کرد: برای تسریع در ارائه خدمات مانند نصب تجهیزات تأمین برق متقاضیان، رفع ضعف برق و … نیاز است مشترکان گیلان هزینه‌های برق مصرفی خود را هر چه سریع‌تر پرداخت کنند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان بیشترین سهم بدهی برق مصرفی را مربوط به اداره‌ها و دستگاه‌های دولتی و مشترکان خانگی استان عنوان کرد و گفت: پرداخت به‌موقع بهای برق مصرفی موجب تداوم ارائه خدمات می‌شود.

وی یادآور شد: پرداخت بدهی در ارائه خدمات مانند تعویض شبکه‌های فرسوده، اصلاح و بازسازی شبکه‌های برق با توجه به افزایش تعداد مشترکان و رشد مصرف، جلوگیری از خاموشی‌های ناخواسته و… کمک می‌کند.

طالبی با اشاره به اینکه مشترکان استان نسبت به پرداخت هزینه‌ها هر چه سریع‌تر اقدام کنند تا مشمول قطع انشعاب برق نشوند، متذکر شد: مشترکان می‌توانند شماره اشتراک ۸ رقمی خود را به سامانه ۱۰۰۰۱۳۱۱۲۱ ارسال و پس از دریافت شناسه قبض و یا شناسه پرداخت، از طریق سامانه رایگان پرداخت قبوض برق به شماره ۱۵۲۱ و یا دیگر روش‌های الکترونیکی صورتحساب بهای برق مصرفی خود را پرداخت کنند.

وی یادآور شد: از مسئولان اداره‌ها و دستگاه‌های دولتی می‌خواهیم ضمن صرفه‌جویی در ساعات پیک مصرف روز «۱۱ تا ۱۵» و استفاده بهینه در مصرف انرژی، حتما پس از اتمام ساعت اداری تمام روشنایی و سیستم‌های برقی را خاموش کنند.

این مسئول با ابراز امیدواری از خدمت‌رسانی مطلوب شرکت توزیع نیروی برق در سال جاری، خاطرنشان کرد: امیدواریم امسال گام‌های بلندی در مسیر خدمت‌رسانی و موفقیت به‌ویژه در طرح جهادی کاهش تلفات و کاهش پیک مصرف برق در سال جاری برداشته شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد