گیلانیان
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 30 November , 2022
اکتبر 31, 2012 کد خبر : 14261 گفت و گو

جعفرزاده ايمن آبادي خبر داد :

آزمون استخدامی گیلان برای ۲۰۰۰ پست برگزار می شود

آزمون استخدامی گیلان برای ۲۰۰۰ پست برگزار می شود

اختصاصی گیلانیان : در زمان استاندار قبلی ۲۰۰۰ پست سازمانی برای گیلان اعلام کرده بودند که فقط برای ۱۰۰۰ پست برنامه ریزی کرده بودند و با توجه به نرخ بیکاری استان از ۱۰۰۰ پست فقط ۴۰۰ پست معرفی شده بود و در حقیقت استان خودش ۱۶۰۰ پست را نگهداشته بود .

جعفرزاده ایمن آبادی در گفتگوی اختصاصی با گیلانیان به پرسش های : آزمون استخدامی گیلان ، حکم شهردار و آبگرفتگی شهر رشت و همچنین قطع یارانه های نهاده های کشاورزی و امور دام و گرانی پاسخ داد :

یکی از مشکلات اساسی خانواده های گیلانی اشتغال جوانان است . چندی قبل قرار بود که از طریق آزمون استخدامی تعدادی از بیکاران استان جذب ادارات شوند و بابت ثبت نام هم از هر متقاضی ۲۰ هزار تومان گرفته شد . پس از ماه ها انتظار اعلام شد به دلیل عدم اعتبار آزمون استخدامی باطل شده است . حالا که آزمون باطل شده تا کنون هیچ اقدامی در خصوص استرداد وجوه دریافتی بعمل نیامده است .

حال سوال این است : آیا براستی این آزمون باطل شده یا خیر ؟ اگر جواب مثبت است تکلیف پول های دریافتی از متقاضیان چه می شود ؟

من هم مصاحبه کردم و هم اعتراض کردم . عزیزی ، معاون نیروی انسانی رئیس جمهور در مقام پاسخگوئی استاندار را واسطه کردند که بنده را مجاب کنند !

وی با اشاره به وجوهات دریافتی از مردم و بلاتکلیف ماندن آزمون استخدامی به عنوان موضوع اعتراض خود توضیح داد : در زمان استاندار قبلی ۲۰۰۰ پست سازمانی برای گیلان اعلام کرده بودند که فقط برای ۱۰۰۰ پست برنامه ریزی کرده بودند و با توجه به نرخ بیکاری استان از هزار پست هم فقط ۴۰۰ پست معرفی شده بود و در حقیقت استان ۱۶۰۰ پست را نگهداشته بود و خودش اقدام نکرده بود .

وی ادامه داد : هفته قبل با خانم تحریری تیک صفت جلسه ای داشتم و موارد را اخذ کردم ، عزیزی که تلفنی از موضوع مطلع شده بود تا پایان این هفته مهلت خواستند که اگر در پایان مهلت اقدام نکنند ما در مجلس اقدام قانونی خودمان را انجام خواهیم داد .

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت : باید هر ۲۰۰۰ شغل را اعلام کنند و آزمون همه ادارات اعلام شده را نیز برگزار نمایند .

وی گفت : تلویحا به بنده گفته شد عدم برگزاری آزمون به خاطر مشکل اعتباری بوده است در حالیکه وقتی از سوی مجلس مجوز صادر می شود و مورد تأیید شورای نگهبان قرار می گیرد یعنی بحث اعتباری آن حل شده است ، دیگر معاون رئیس جمهور نباید تفسیر به رأی کند اما از مصاحبه های خانم نیک صفت متوجه شدم که مشکل حل شده است .

جعفرزاده گفت : از استاندار جدید درخواست می کنم برای هر ۲۰۰۰ پست برنامه ریزی کنند زیرا این فرصت هائی است که در لحظه باید از آن بهره برداری کنیم .

آقای جعفرزاده ! یکی از دغدغه های امسال شما کود شیمیائی کشاورزی بود که گفته می شود یارانه دولت در بخش های : نهاده های کشاورزی و امور دام قطع شده و این امر باعث افزایش قیمت بی رویه نهاده ها و فراورده های لبنی شده شهری و روستائی را دچار مشکل کرده است . نظر شما در این مورد چیست ؟

طبق قانون هدفمندی یارانه ها باید ۳۰ درصد یارانه ها به کشاورزی داده می شد . مگر می شود یارانه های بخش کشاورزی قطع شود ؟ آنجا دفاع خوبی از این مهم نشده اگر دفاع خوبی می شد ما قطع یارانه را از نهاده های کشاورزی را نمی داشتیم.

وی ادامه داد : فرض کنید یارانه ها از نهاده های کشاورزی قطع شده باشد و قیمت هفت هزار تومانی کود به بیست هزار تومان رسیده باشد . من با وزارت نفت صحبت کردم می گویند ما مشکل کود ندارم . مسئولان استانی می توانند کود بدون یارانه را در سطح وسیعی برای استان فراهم نمایند تا چیزی به عنوان آزاد و قاچاق و غیره نداشته باشیم .

وی در مورد قطع یارانه های امور دام گفت : در بخش امور دام ما این مشکل را داریم ، حالا وزارت کشاورزی اعلام می کند در حیطه کار من نیست .

وی افزود : انصافا ما با یک مشکل اساسی در وزارت جهاد کشاورزی مواجه هستیم . چون من یکی از استهزاء کنندگان وزیر کشاورزی بودم تا حالا دو جلسه تخصصی در این مورد داشتیم براستی بعضی از مسایل از حیطه اختیارات وزارت جهاد کشاورزی خارج است .

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس افزود : مثلا در بخش تسهیلات ، خصوصا بانک کشاورزی ، وزارت جهاد کشاورزی هیج دخالتی ندارد حالا اگر دولت هیچ کاری نمی کند مجلس کمک می کند .

وی ادامه داد : در بخش واردات برنج وزارت جهاد کشاورزی هیچ نقشی ندارد ، وزارت صنعت ، تجارت و بازرگانی برای خودش برنج وارد می کند ؛ مجلس در این مورد با گذاشتن یک قید دو فوریتی ورود کرده است ؛ یا کود تولید کننده اش وزارت نفت است یا خودش دارد رأسا یک اقداماتی می کند .

وی گفت : وزارت جهاد کشاورزی یک شیر بی یال و دم است ، نمی تواند مشکل کشاورزی را حل نماید از این رو خواهش می کنم در بخش انتزاع کشاورزی هم مطالعه کنید و هم تیترش کنید .

جعفرزاده گفت : علیرغم اینکه دولت دارد با این طرح مخالفت می کند ولی یک طرح بسیار خوبی است زیرا تجمیع تمام امور کشاورزی در بخش کشاورزی است .

مطلب بعدی حکم شهردار رشت است ، گفته می شود علیرغم اینکه وزیر کشور در معارفه استاندار گیلان در مورد صدور حکم شهردار رشت قول مساعد داده بود ولی هنوز اقدامی بعمل نیامده است ، تکلیف این مورد چه می شود ؟

من خودم دیروز در وزارت کشور بودم ، نامه نگاری افراد و خود اعضا یک کمی وضعیت را متزلزل کرده است ؛ تغییر شهردار اولین خسارتش را مردم می بینند ، بعد از سالیان سال شهر رشت دارای شهرداری شد که تحصیلات آکادمی مربوطه دارد ، فرزند این شهر است ، جوان است و سابقه اجرائی خوبی هم دارد .

آقا جعفرزاده ! این تعریف های شما باعث شده معروف شود که حمایت شما باعث تأخیر صدور حکم شهردار شده چون تصور می شود ایشان نیروی شما هستند ؟

نه . نیروی من و نیروی دیگران ندارد ؛ نیروی من در دفتر ما کار می کند ، من آنچه حق است و قبول دارم می گویم . اگر تأخیری را مشاهده می کنید ، بزرگترین مانع صدور حکم نامه نگاری و مکاتبات استاندار قبلی بود و ایشان عامل عدم صدور حکم شدند که آنهم به زودی حل خواهد شد .

مشکل دیگر شهر آبگرفتگی های شهر است . شما یک سری اعتراض و نامه نگاری هائی با وزارت نیرو در خصوص افتتاح شبکه فاضلاب ناتمام داشتید ، نتیجه چه شد ؟

هفته قبل یک دیداری با وزیر نیرو داشتم . البته پیش از این جلسه قرار بود جلسه ای با وزیر داشته باشیم که حتی مدیران مربوطه استانی هم حضور داشتند ؛ وقتی به جلسه رفتم وزیر نبود و مدیران وزارتی بودند که من جلسه را ترک کردم ، چون اگر قرار بود مشکلات با مدیران حل شود تا حالا باید حل می شد ! این مشکل باید با حضور وزیر حل شود .

وی ادامه داد : در جلسه اخیر وزیر گزارشات را خواند و ابراز تأسف کرد . ایشان قول ۸ میلیارد تومان را داد که در مرحله اول ۵ میلیارد تومان تخصیص داد و من تلفنی تأیید آن را از مدیر عامل آب گیلان گرفتم .

وی همچنین گفت : ما از وزیر دو سری سوال کردیم . وزیر هفته گذشته به سری اول سوالات پاسخ گفتند چون پاسخ ها قانع کننده بود ما اعتبارات را گرفتیم و سوال را پس گرفتیم اما سوال سری دوم تا مشکل به صورت کامل رفع مشکل نشود ما سوال را پس نخواهیم گرفت و وزیر را به مجلس خواهیم آورد .

نظر شما در مورد گرانی های افسار گسیخته چیست ؟

گرانی ها سه عامل دارد . عامل اول : تحریم است که بالاخره تأثیرش را گذاشته است .

بخش دوم : من عوامل دولت و خود دولت را می شناسم زیرا دولت سریع ورود نکرد و ستاد تنظیم بازار که عوامل نظارتی دولت است با اهرم هائی که در اختیار دارد باید سریعتر برای کنترل و تنظیم بازار ورد می کرد که نکرد.

بخش سوم : یک گله مندی از بازار و کسبه است. ما نشان دادیم در فرهنگ سازی موارد بحران کمی مشکل داریم.

وی با اشاره به سونامی ژاپن گفت : ما در سونامی ژاپن دیدیم حمله ای به فروشگاه ها نشد و مردم با صف و رعایت نوبت ، سهمیه روزانه خود شان را به اندازه یک روز ، نه بیشتر ، گرفتند و هیچ درگیری ای بین شان ایجاد نشد .

وی افزود : وقتی شما می بینید اتیکت قیمت یک یخچال در یک خیابان روزی دو بار عوض می شود این یعنی چه ؟ در حالیکه همین کالا را با ارز ۱۲۲۶ خریده به چه دلیلی با ارز ۲۷۰۰ ، ۳۰۰۰ و ۳۴۰۰ دارد به مشتری عرضه می کند ؟

وی همچنین گفت : در این بخش انتقاد من به خود کسبه و بازار است که بعضی از اینها فرصتی پیدا کردند و دارند بعضی از چاله چوله های خود را پر می کنند . یعنی می خواهم بگویم همه عوامل با هم درگیر هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد