گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز پنج شنبه,۲۸ام دی ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی پنج شنبه,۲۸ام دی ۱۳۹۶

برای‌خرید تضمینی برگ سبز چای هر روز یک قیمت‌اعلام می‌شود!

گیلانیان : منتخب مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هر سال در آستانه برداشت برگ سبز چای شرایط نگران‌کننده‌ای بر این محصول حاکم می‌شود، افزود: کار برداشت چای آغاز شده و باید برگ سبز را به کارخانه‌‌های چای‌سازی تحویل دهند اما هنوز شورای عالی اقتصاد قیمت خرید تضمینی این محصول را اعلام نکرده است.

اسدالله عباسی با اشاره به وضعیت نامشخص خرید تضمینی برگ سبز چای، اظهار کرد: چای یک محصول راهبردی در گیلان و غرب مازندران است.

وی با بیان اینکه ۶۵ هزار خانوار گیلان و مازندران از راه تولید چای امرار معاش می‌کنند، تصریح کرد: ۵۰۰ هزار نفر در این زمینه فعالیت کرده و در تولید چای نقش مهمی دارند.

وی قیمت خرید برگ سبز چای را در هاله‌ای از ابهام دانست و تصریح کرد: درصد چای‌کاران و کارفرمایان باید از تعیین قیمت برگ سبز مشخص شود اما شرایط سیاستگذاری در این زمینه خوب نیست.

عباسی از دولت خواست گام‌های محکم‌تری در زمینه بهبود وضعیت چای بردارد و گفت: یکی از برنامه‌های مهم ما در مجلس دهم پرداختن به مشکلات چایکاران و بخش‌های دیگر کشاورزی از جمله شیلات و آبزی‌پروری است.

وی با اشاره به اینکه برای خرید تضمینی برگ سبز چای هر روز یک قیمت اعلام می‌شود، خاطرنشان کرد: از طرف استانداری گیلان نرخ پیشنهادی برای خرید برگ سبز چای افزایش ۲۲ درصدی است.

منتخب مردم رودسر و املش در مجلس دهم اضافه کرد: در خروجی شورای عالی اقتصاد نرخی که عنوان می‌کنند ۱۱ درصد افزایش است و انتظار می‌رود افزایش نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای بین ۱۵ تا ۲۲ درصد باشد.

وی با تأکید بر اینکه نرخ تضمینی برگ سبز چای ارتباطی به تورم ندارد، یادآور شد: نرخ تضمینی خرید برگ سبز چای باید بر اساس واقعیت‌ها و هزینه‌های تولید تعیین شود.

عباسی با بیان اینکه چایکاران گیلان و مازندران بیشتر برگ سبز درجه یک را تولید می‌کنند، اظهار کرد: هزینه تولید و حمل و نقل، بهزراعی و نهاده‌های کشاورزی باغ‌های چای بسیار بالاست بنابراین باید نرخ تضمینی بر همین اساس تعیین شود.

وی نیاز مصرف چای در کشور را ۱۰۰ هزار تن عنوان کرد و متذکر شد: اکنون در کشور ۳۰ هزار تن چای تولید می‌شود که فاصله ۷۰ هزار تن باید با افزایش تولید پر و جلوی واردات گرفته شود که این امر مستلزم حمایت بیشتر از چایکاران است.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات
  1. مجید اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۵ ۱۰:۱۱ ب.ظ

    آقای عباسی جنابعالی ۸ سال نماینده مردم منطقه بودین و ما دوره شما رو هم دیدیم . در زمان شما چایکار امروز که برگ سبز رو تحویل می داد ۱۱ ماه بعد پولش رو میگرفت حالا که شما در مجلس اقلیت هستین حرف از (ما) می زنید . آقای عباسی مایی وجود نداره . بی زحمت اگه نمی تونید کاری کنین حد اقل همین رو هم خراب نکنین . مردم واقعا دارن تنفس می کنن اگه حرف های ظاهری عامه پسندانه گروه شما مملکت رو به آتش نکشه .

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار