گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday, 8 February , 2023
نوامبر 11, 2012 کد خبر : 14754 خبر ها

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان خبر داد :

برخورد با متخلفان قاچاق کالا در گیلان شدت یافت

برخورد با متخلفان قاچاق کالا در گیلان شدت یافت

گیلانیان : ˈرضا قشلاقیˈ روز یکشنبه اعلام کرد: در راستای حمایت از تولید ملی و اجرای مصوبات ستاد مبارزه با قاچاق کالا، گشت های ویژه نظارت بر مراکز و اماکن عرضه کالاهای قاچاق به اجرا گذاشته شد.
 وی افزود: در این بازرسی و نظارت ها ، یک تبعه خارجی به دلیل قاچاق انواع شکلات و داروی متان به پرداخت ۸۷ میلیون و ۹۱۲ هزار و ۸۸۴ ریال جریمه در حق دولت محکوم شد.
 وی ادامه داد: از این متهم ۱۵۶ کیلو انواع شکلات و شش هزار و ۵۰۰ ورق داروی متان که به صورت ماهرانه در اتوبوس جاسازی شده بود، کشف و پرونده تخلف در شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی رسیدگی شد.
 قشلاقی خاطرنشان کرد: تخلف او محرز تشخیص داده شد و رای به ضبط کالا به نفع دولت و پرداخت جزای نقدی ۸۷ میلیون ریال در حق دولت داده شد.
 مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان همچنین گفت: شخصی که قصد وارد کردن انواع قرص غیرمجاز را به صورت غیرقانونی از مرز آستارا داشت، توسط ضابطین قضایی شناسایی و به تعزیرات حکومتی معرفی شد.
وی افزود: از این فرد یک هزار و ۴۰ ورق انواع قرص های غیرمجاز کشف و پس از ضبط کالا پرونده متخلف برای رسیدگی به تعزیرات ارجاع شد که اتهام وارده محرز تشخیص داده شد.
وی ادامه داد: این متخلف به پرداخت جزای نقدی ۳۱ میلیون و ۱۳۶ هزار و ۵۰۸ ریال در حق دولت محکوم شد.
قشلاقی یادآور شد: علاوه بر این گشت های ویژه نظارت بر مراکز عرضه کالاهای دخانی در رشت، هفت واحد صنفی متخلف را شناسایی و به تعزیرات حکومتی معرفی کردند.
وی اظهار کرد: بازرسان و کارشناسان دخانیات ، صنعت و معدن ، پلیس آگاهی و تعزیرات حکومتی در این گشت ها ۲۰۰ کیلوگرم تنباکو ، شش هزار و ۵۴۰ نخ انواع سیگار قاچاق کشف و ضبط کرده اند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان گفت: همچنین سه واحد تولید و نگهداری کالای قاچاق از سوی بازرسان مجمع امور صنفی شهر رشت شناسایی و پس از ضبط کالای مشکوفه، پرونده های تخلف آنان به تعزیرات برای رسیدگی ارسال شد.
قشلاقی افزود: از این واحدهای متخلف انواع لوازم آرایشی قاچاق کشف و ضبط شد .
وی اضافه کرد: پرونده متخلفات در تعزیرات رسیدگی شد که به دلیل تهیه و نگهداری کالای قاچاق مقصر تشخیص داده شدند لذا علاوه بر ضبط کالا به پرداخت جزای نقدی ۱۲ میلیون و ۸۰ هزار ریال در حق دولت محکوم شد .
منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی