گیلانیان
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ Tuesday, 22 September , 2020
آگوست 28, 2019 کد خبر : 74690 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس کل دادگستری گیلان :

برخورد قاطعانه در پیگیری تخلفات مدیران

برخورد قاطعانه در پیگیری تخلفات مدیران

گیلانیان : رئیس کل دادگستری گیلان گفت: دادگستری با نظارت بر بخش های اجرایی در پیگیری تخلفات مدیران قاطعانه عمل خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی در نشست ماهانه شورای قضایی استان با بیان اینکه تکیه گاه و نقطه اتکال همه ما در برابر وسوسه های درونی و دشمنان بیرونی تنها خداوند است اظهار کرد: اگر مراقبت و نظارت الهی نباشد از لغزش ها در امان نخواهیم بود.

وی با اشاره به وظیفه دستگاه قضایی در رسیدگی به دعاوی و اعمال مجازات مجرمان و متخلفان، گفت: رسالت قوه قضائیه فراتر از کار قضایی است و باید در تمامی حوزه های مدیریتی حضور داشته باشد.

رئیس کل دادگستری گیلان از عدم انسجام مدیریتی به عنوان یک آسیب در پیشبرد امور استان یاد کرد و افزود: استان گیلان به لحاظ زیرساخت های عمرانی جای کار بسیاری دارد و نیاز است تا دادگستری با ایجاد هماهنگی بین مدیران استانی به این موضوع ورود کند.

خلیلی تاکید کرد: هنر مدیریت در یک استان همراه کردن مسئولان دستگاه های مختلف در جهت عمران و آبادانی است و دستگاه قضایی استان در راستای حفظ حقوق عامه بر انتصاب مدیران نظارتی جدی خواهد داشت.

این مقام ارشد قضایی با اشاره به حجم بالای ورودی پرونده ها در محاکم و اهمیت اقدامات پیشگیرانه از سوی دستگاه های مسئول گفت: دادگستری با نظارت بر بخش های اجرایی در پیگیری تخلفات مدیران قاطعانه عمل خواهد کرد.

وی تغییر کاربری اراضی کشاورزی و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی را از اهم مسائل استان عنوان کرد و گفت: مردم باید نسبت به حفظ اراضی ملی حساس بوده و این امر مهم را از مسئولان نیز مطالبه کنند.

رئیس کل دادگستری گیلان، فعالیت سازمان های مردم نهاد در ایجاد مطالبه گری در جامعه را بسیار موثر دانست و گفت: استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد به دستگاه قضایی برای پیشگیری از وقوع جرائم و تخلفات کمک خواهد کرد./ منبع : روابط عمومی دادگستری گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران