گیلانیان
یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ Sunday, 23 February , 2020
سپتامبر 5, 2019 کد خبر : 74861 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیرکل گمرک آستارا :

برخورد قانونی با خروج کالاهای اساسی از مرز آستارا

برخورد قانونی با خروج کالاهای اساسی از مرز آستارا

گیلانیان : مدیرکل گمرک آستارا گفت: بر اساس قانون خروج کالاهای اساسی از مرز آستارا ممنوع است و اداره کل گمرک این شهرستان با جدیت از خروج این کالاها جلوگیری و با آن برخورد می‌کند.

رسول امیدی با اشاره به اینکه یکی از دلایل افزایش ورود مسافران اتباع جمهوری آذربایجان به ایران و شهرستان آستارا بالا بودن قدرت خرید و ارزش پول ملی این کشور است و این ورود و خروج برای بازار آستارا منافع خوبی دارد، اظهار کرد: افزایش حجم مسافر میزان کار کارکنان گمرک آستارا را افزایش داده و پرسنل گمرک آستارا به تناسب بالا رفتن حجم کارها بر دقت در امور خود افزوده‌اند.

وی با بیان اینکه اقدامات خوبی برای کنترل کالاهای صادراتی و وارداتی در مرز و گمرک آستارا صورت می‌گیرد، افزود: مطابق قانون، خروج کالاهای اساسی از مرز ممنوع است و اداره کل گمرک آستارا با جدیت از خروج کالاهای اساسی جلوگیری می‌کند.

امیدی با اشاره به صادرات و واردات کالا از راه آهن بین المللی آستارا، گفت: در گمرک ریلی آستارا حجم تبادل کالا رو به افزایش است و با وجود کمبود و برخی مشکلات زیرساختی در آن، خدمات لازم ارائه می‌شود.

مدیر کل گمرک آستارا، اظهار کرد: با وجود اینکه شرکت آذری از کشور جمهوری آذربایجان، در بخش‌های ریلی کارهایی انجام داده، اما در تأمین زیرساخت‌های گمرکی باید کارهای بیشتری انجام شود.

وی تصریح کرد: حجم مبادلات تجاری از راه آهن بین المللی آستارای جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم افزایش یافته است.

مدیر کل گمرک آستارا با اشاره به اصلاح و ساماندهی محوطه اداره کل گمرک آستارا جهت جلوگیری از آبگرفتگی و تسهیل تردد کامیون‌های حمل کالاهای صادراتی و وارداتی، افزود: این طرح در حال حاضر ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه کالاهای وارداتی و انتقالی، با دقت بیشتری در مرز و گمرک آستارا کنترل و طبق قانون با جدیت از خروج کالاهای اساسی از مرز جلوگیری می‌شود، افزود: کد گمرکی منطقه ویژه اقتصادی آستارا صادر شده است و با تأمین زیرساخت‌های لازم، فعالیت‌های گمرکی آن منطقه آغاز خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

زندگی سردار سلیمانی

ار سلیمانی